Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Смик А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Центренерго" станом на 01.12.2018
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2018, 22:14

Смик А. Прогноз курсу акцій ПАТ "Центренерго" станом на 01.12.2018

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Публічне акціонерне товариство «Центренерго» є одним з найбільших сучасних підприємств електроенергетичної галузі країни і єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією, що має вагомі конкурентні переваги та значний потенціал розвитку.
Основними видами діяльності ПАТ "Центренерго" є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.
У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка компанії складає близько 8%, в структурі теплової генерації - близько 18%. Відіграє істотну роль у підтримці та регулювання енергобалансу країни.
Основні споживачі продукції товариства:
1. оптовий ринок електричної енергії України (ДП «Енергоринок»), якому продається 100% виробленої електроенергії;
2. населення, бюджетні установи та інші споживачі, яким відпускається теплова енергія.
До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області, м. Українка, Зміївська ТЕС у Харківській області, смт. Комсомольське, Вуглегірська ТЕС у Донецькій області, м. Світлодарськ та відокремлений підрозділ "Ременерго", що розташований у м. Черкаси. Сумарна встановлена потужність виробничих активів - 7665 МВт, що дорівнює близько 14% від загальної потужності електростанцій України.
Всі електростанції ПАТ «Центренерго» мають вигідне географічне розташування, що є запорукою постійного попиту на електроенергію. Електростанції розташовані в індустріально розвинутих регіонах України, які характеризується наявністю великої кількості енергоємних промислових підприємств.
У 2017 році відбулися зміни щодо власника пакету простих іменних акцій Товариства у кількості 289 205 117 штук, що складає 78,289% статутного капіталу. Пакет акцій, який належить Державі Україна та знаходився в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України був переданий до управління Фонду державного майна України. Інші юридичні та фізичні особи володіють 20,38% та 1,33% акцій відповідно.
Станом на 28.10.2018 ціна однієї ПАТ "Центренерго" складає 16.00 грн. Ціна акції збільшилася порівняно з 12.10.2018 +5.89%, а протягом останнього місяця на +11.77%.
На курс акцій ПАТ "Центренерго" впливають такі чинники:
Зовнішні:
• політичний вплив через політико-економічні рішення;
• макроекономічні фактори (динаміка ВВП та ІСЦ, рівень безробіття, споживчий попит, ринкова кон'юнктура, курс гривні та інші макроекономічні показники);
• зміна законодавства;
• податкова, монетарна політика держави;
• наявність і прибутковість альтернативних об’єктів інвестування;
• перспективи розвитку відповідної галузі;
• психологічні та спекулятивні чинники (чутки, емоції, страх, оптимізм).
Внутрішні:
• рівень фінансової стійкості, структура капіталу підприємства;
• показники прибутковості та ліквідності;
• можливі зміни курсу акцій під впливом факторів, не пов’язаних з прибутковістю чи ліквідністю емітента, наприклад, у результаті прийняття рішень щодо додаткових емісій, виплати дивідендів акціями, дроблення акцій тощо.
Провівши ряд аналітичних розрахунків стосовно динаміки курсу даних акцій, останніх новин про компанію та її фінансовий стан, я вважаю, що станом на 01.12.2018, курс акцій "Центренерго" буде коливатися в діапазоні 18-18,7 грн. за акцію.

Посилання: Прогноз

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2019 (17)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
^