Стратегічні орієнтири » Електронні фінансові інструменти » Яцина В.О. BITCOIN — ПРООБРАЗ СТВОРЕННЯ ГЛОБАЛЬНИХ МЕРЕЖЕВИХ ГРОШЕЙ ЧИ ЧЕРГОВА ПІРАМІДА?
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 800
  • Автор: Vitaliy Yatsyna
  • Дата: 31-10-2018, 23:02
 (голосов: 0)
31-10-2018, 23:02

Яцина В.О. BITCOIN — ПРООБРАЗ СТВОРЕННЯ ГЛОБАЛЬНИХ МЕРЕЖЕВИХ ГРОШЕЙ ЧИ ЧЕРГОВА ПІРАМІДА?

Категорія: Електронні фінансові інструменти

Яцина В.О.
ЕКФМ-52с
BITCOIN — Обман чи створення валюти нового покоління?

Загальновідомо, що людське суспільство не може існувати без грошей. Розвиток грошової валюти безпосередньо пов’язаний з розвитком усієї цивілізації. Товари, продукти і зброя, монети різних видів (від кістяних до золотих), паперові банкноти, акції — це тільки мала частина того, що може бути використана в грошовому обігу.
З розвитком комп’ютерних технологій в обіг ввійшли й «еле- ктронні гроші». Монети та банкноти з часом почали змінюватися пластиковими картками, жетончиками. В мережі інтернет пра- цює вже багато платіжних систем, які спочатку створювалися для електронних платежів, таких як PayPal, WebMoney, Яндекс гроші та багато інших. В сучасних умовах цифрові валюти вже не випускаються центральними національними банками.
Прогрес, як науковий, так і технічний ніколи не буде стояти на місці, тому зараз ми спостерігаємо зростання ролі криптова- люти у суспільстві — абсолютно нового платіжного способу XXI століття, який має ряд істотних відмінностей від інших видів електронних грошей. На сьогоднішній день криптовалютою ко- ристується безліч людей по всьому світі. Також вона відіграє значну роль у сучасній світовій економіці.
На даний момент існує багато видів криптовалют. Однією з найбільш популярних є Bitcoin, адже саме цей взірець криптова- люти володіє найбільш розгалуженою і великою мережею, і ви- ступає однією з найбільш ліквідних криптовалют.
Система Bitcoin відрізняється високою швидкістю переведення — біткоіни можна перевести куди завгодно і коли завгодно, все дійде за кілька хвилин. Вitcoin є нематеріальним і не володіє прив’язкою до будь-яких державних валют, дорогоцінних металів або природних ресурсів. Курс Bitcoin надзвичайно рухливий і ви- значається виключно балансом попиту і пропозиції. Оборот валюти не контролюється будь-якими органами, відомствами або організа- ціями, здійснюється виключно між крипто-гаманцями учасників даної мережі. Скасування транзакцій монет неможливе [3].
Тому здійснення переведення грошей через криптовалюту є дуже вигідним, адже лише відправник і отримувач володіє необ- хідною інформацією, до того ж переведення відбуваються дуже швидко, що дозволяє зберегти гарні відносини й мінімізує ризик втрати грошей в процесі пересилання. Не існує комісії через пе- реведення валюти між гаманцями користувачів.
Система повністю прозора, але анонімна, тому ця валюта така популярна серед користувачів «darknet». Видобуток нерозподі- лених (Майнінг) біткоінів неможливо обійти. Також складно зламати чужий гаманець, і неможливо повернути або витратити вдруге один і той самий біткоін [4].
Біткоіни не мають єдиного центру, тут немає осіб, які пропону- вали якісь гарантії, осіб, які витягували б якісь прибутки, приводячи адептів в систему. Є певні переваги у тих, хто прийшов раніше. До вибухового зростання люди сильно ризикували, вкладаючись в біткоіни, своїм ризиком і довірою системі вони підтримували валю- ту і забезпечували їй фундамент для зростання [2].
Електронна валюта не може гарантувати 100% прибутку, іс- нують ризики капіталовкладень, адже мережна павутина ні від чого не застрахована. Тому, навіть сьогодні, коли про криптова- люту знає більшість населення нашої земної кулі, все ж таки існує деяка нестабільність та ризик втрати капіталу.
Біткоін схожий на піраміду, адже хто раніше придбав — у то- го й переваги. Дохід учасників багато в чому базується за раху- нок вкладів в біткоіни нових користувачів [2].
Проаналізувавши сучасний мережевий ринок, можна зробити висновок, що електронні грошові одиниці користуються неаби- яким попитом і виступають одним із способів накопичення капі- талу. Популярність такої валюти, як біткоін стимулювало появу інших криптовалют, які розвиваються разом з ним, але їх попу- лярність і можливості поки набагато менші. Проте з розвитком інноваційних технологій, вони ще досягнуть вершини своєї по- пулярності. У деяких країнах з криптовалютою почали боротися, пояснюючи це турботою про людей, адже криптовалюта не за- лежить від грошових одиниць буд-якої держави, адміністрації чи банку.
Bitcoin — це гроші, а відповідно грошима можуть спекулюва- ти, деякі учасники можуть впливати на курси, організовувати різні піраміди і хайпи на основі даної валюти. Однак, все це мо- жливо і з будь-якими іншими валютами.
Список використаних джерел:
1. Біткоін розділився і подорожчав. [Електронний ресурс] — Режим доступу до ресурсу: https://espreso.tv/article/2017/08/08/ bitkoiny_rozdilyvsya.
2. Надійний чи Bitcoin, що не піраміда чи це, не міхур — чи можуть біткоіни зникнути? [Електронний ресурс] — Режим доступу до ресур- су: http://kudavlozitdengi.adne. info/nadyo zhny-li-bitcoin-ne-piramida-li- eto-ne-puzyr/.
3.П’ять найпопулярніших криптовалют світу. [Електронний ре- сурс] — Режим доступу до ресурсу: https://ru.espreso.tv/article/2017/ 08/30/alternatyvnye_kryptovalyuty.
4. Що таке біткоін. Все про найчеснішу валюту. [Електронний ре- сурс] — Режим доступу до ресурсу: https://espreso.tv/article/2017/ 06/09/matematychna_valyuta_abo_kolekty vna_ilyuziya_scho_take_ bitkoiny_i_do_chogo_yogo_prykladaty.

Посилання: тези

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^