Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2018 » Петрів І.І. Прогноз ставки Libor на 01.12.2018
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 278
  • Автор: Irynapetriv28
  • Дата: 31-10-2018, 23:41
 (голосов: 0)
31-10-2018, 23:41

Петрів І.І. Прогноз ставки Libor на 01.12.2018

Категорія: Фінансовий ринок 2018, Прогноз libor

LIBOR (London Interbank Offered Rate ) представляє собою відсоткову ставку, за якою одні першокласні банки позичають грошові кошти (стандартні ринкові суми) в інших першокласних банків на Лондонському міжбанківському ринку. Широке використання ставки LIBOR зумовлене глобальним розвитком ринків валют.
Лондонський фінансовий ринок є найбільшим в світі і, в принципі, доступним для банків у будь-якій частині світу, тому LIBOR – це не просто ринковий орієнтир, це ставка, за якою першокласний банк будьякої країни може реально позичити кошти на світовому валютному ринку.

Ставка LIBOR розраховується на офіційному рівні з 1 січня 1986 року Британською Банківською Асоціацією (British Bankers` Association (BBA)) і є найбільш поширеним індексним показником короткострокових відсоткових ставок у всьому світі. Вона використовується як база для розрахунків відсоткових контрактів на багатьох світових ф’ючерсних та опціонних біржах, більшості інструментів позабіржового ринку позичкового капіталу.
Ставка LIBOR розраховується за 10 базовими валютами: долар США, євро, англійський фунт стерлінгів, японська єна, канадський долар, швейцарський франк, австралійський та новозеландський долар, шведська та данська крона.
Ставка LIBOR фіксується на 15 стандартних термінів: від 1 дня (ставка «overnight») до 12 місяців по кожній із валют
Ставка розраховується Британською Банківською Асоціацією як щоденний безкоштовний сервіс. Банки-контриб`ютори, що входять до бази розрахунку індексу, кожного банківського дня надають свої ставки між 11:00 та 11:30 за лондонським часом. Близько 12:00 провідними світовими інформаційними агентствами (Reuters, Thomson Financial, Bloomberg, Quick, Infotec, Class Editori, IDC, Proquote, Telekurs) публікується фіксинг LIBOR, який розраховується шляхом внесення, у випадку необхідності, поправок та уточнень в попередні середні значення. Наступного дня такі фінансові видання як «The Wall Street Journal» та «Financial Times» публікують значення ставки LIBOR за попередній день.
Досить часто, особливо коли банк не є першокласним позичальником, до значення ставки LIBOR додається страхова премія за ризик
Те, що LIBOR розраховується в Лондоні, має важливе значення, тому що більше 20% всіх міжбанківських позичкових операцій і 30% всіх торговельних валютних операцій укладаються в Лондоні. Більше 500 банків і величезне число інших фінансово-кредитних установ мають свої представництва в Лондоні. Однією з найбільш привабливих активному розвитку ринку рис є відсутність у Лондоні вимог з резервування. Основними банками-орієнтирами при визначенні ставки LIBOR є:
• Banque Nationale de Paris (Франція);
• Bank of Tokyo (Японія);
• Deutsche Bank AG (Німеччина);
• Morgan Guaranty Trust Company of New York (США);
• National Westminster Bank (Великобританія) та інші.
Загалом, ставка LIBOR слугує індикатором довіри банків до того чи іншого виду валюти, а також економічної ситуації в світі.
Що стосується динаміки ставки Лібор, то можна зауважити тенденцію до зростання. В порівнянні з січнем 2018 – го року, у жовтні вона виросла з 1,69 до 2,6. Виходячи з цього можна зробити висновок, що вона зростатиме і надалі, і станом на 1 грудня 2018-го року буде знаходитись в межах 2,4 – 2,5 %.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
^