Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2018 » Петрів І.І. Сутність факторингу, його види та інформаційна база
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 314
  • Автор: Irynapetriv28
  • Дата: 31-10-2018, 23:46
 (голосов: 0)
31-10-2018, 23:46

Петрів І.І. Сутність факторингу, його види та інформаційна база

Категорія: Фінансовий ринок 2018

Петрів І.І.
ЕКДМ - 51 с
Одним із найперспективніших видів банківських послуг є факторинг — ризикований, але високоприбутковий бізнес, ефективне знаряддя фінансового маркетингу, одна з форм інтегрування банківських операцій, що найбільше пристосована до сучасних процесів розвитку економіки. Проте, незважаючи на те, що факторингові операції є основним інструментом управління дебіторською заборгованістю, обмеженість його використання обумовлена їх високою ризикованістю. Зрозуміло, що це стримує банки використовувати цей перспективний напрямок отримання додаткових доходів. Тому розроблення методики аналізу факторингових операцій, яка всебічно допомагає зважити їх позитивні та негативні сторони, є, безумовно, актуальним і необхідним завданням.
Закон України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” факторинг зараховує до фінансової послуги, тому державне регулювання факторингових компаній здійснюється Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України. Також Україна приєдналася до Конвенції УНІДРУА про міжнародний факторинг, згідно з якою операція визнається факторинговою у тому разі, якщо вона відповідає як мінімум двом з чотирьох ознак: · наявність кредитування у формі попередньої оплати боргових вимог; · ведення бухгалтерського обліку постачальника; · інкасація його заборгованості; · страхування постачальника від кредитного ризику.
Вищезазначені законодавчі визначення є неузгодженими між собою та суперечливими, тому автор вважає за доцільне надати якнайповніше на його думку, визначення факторингу, який сьогодні існує в нашій країні: Факторинг – процес перевідступлення банку або фінансовій компанії неоплачених боргових зобов’язань, які виникають між контрагентами в процесі реалізації товарів і послуг на умовах комерційного кредиту та супроводжуються елементами юридичного, страхового, інформаційного та бухгалтерського обслуговування постачальника.
Фінансування поставок товару за факторинговою схемою передбачає, що після отримання документів, що підтверджують поставку товарів або вартість наданих послуг (накладні, рахунки фактури, довіреності) фактор (в нашій країні – банк або небанківська фінансова установа) виплачує своєму клієнтові від 60 до 90 % від суми платежу. Решту суми банк або фінансова компанія тимчасово утримує у зв’язку з прийняттям на себе ризику непогашення боргу. Боржник (дебітор)
Перевагами факторингу для постачальника є:
-отримання додаткового фінансування;
-збільшення товарообігу та додатковий прибуток від збільшення обсягу продажу; -спрощення планування грошового обігу;
-отримання конкурентних переваг на ринку, захист від втрати клієнтів унаслідок неможливості підтримання достатнього рівня асортименту у разі недостатності оборотних коштів та надання конкурентних термінів відтермінування платежу;
-захист від втрат у разі неоплати / несвоєчасної оплати боргу дебіторами;
-економія на витратах на банківське кредитування (витрати на оформлення кредиту та застави, проценти, витрати на мобілізацію коштів на погашення заборгованості за кредитом);
-захист від валютних ризиків;
-захист від втрат, пов’язаних з відсутністю або недостатністю неупередженого контролю за продажами та платежами.
Покупець отримує такі плюси:
-вигідніші умови оплати, які не потребують відволікання грошових коштів у разі передоплати;
-збільшення купівельної спроможності.
Отже, факторинг для багатьох підприємств є ефективним інструментом для зростання. Особливо актуальний та необхідний факторинг для підприємств, що динамічно зростають та відчувають брак оборотних коштів. Постачальники ж завдяки факторингу отримують можливість планувати свої фінансові потоки, незалежно від платіжної дисципліни покупців. Варто зазначити, що за факторинговими схемами у світі працюють передусім підприємства легкої промисловості: харчової, друкарської, фармацевтичної, сільськогосподарської тощо.
Список використаної літератури:
1)Андрійчук О.І. Факторингові послуги в Україні та досвід ЄС.[Електронний ресурс].- http://dspace.uabs.edu.ua.
2) Остапенко О.М. Теоретичний аспект механізму факторингового обслуговування .[Електронний ресурс].- http://www.nbuv.gov.ua.
3) Пальчук О.І Факторинг як специфічна фінансова послуга .[Електронний ресурс].-http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/7839/2/28.pdf .
4) Розвиток факторингового бізнесу в Україні .[Електронний ресурс].-http://www.rurik.com.ua/documents/research/factoring_IIkv2010.pdf.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^