Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Гриців І.Р. Прогноз курсу акцій ПАТ “Укрнафта” станом 1 грудня 2018 року
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 653
  • Автор: iryna.hrytsiv
  • Дата: 1-11-2018, 11:23
 (голосов: 0)
1-11-2018, 11:23

Гриців І.Р. Прогноз курсу акцій ПАТ “Укрнафта” станом 1 грудня 2018 року

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

ПАТ “Укрнафта” – найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка товариства у загальному видобутку нафти з газовим конденсатом в Україні в 2017 році складає 65,7%, частка у загальному видобутку газу – 5,3%.
У 2017 році, за даними Національної комісії з регулювання цінних паперів та фондового ринку, продаж акцій та інших цінних паперів в країні зростала небаченими темпами. Так, загальний обсяг торгів на фондовому ринку за минулий рік збільшився на 367,17% і склав 10,2 млрд грн. Оптимізм інвесторів був багато в чому продиктований висхідним трендом цін на сировинні товари на світових ринках. “Укрнафта” росла завдяки значному скороченню збитку компанії в третьому кварталі 2017 року і зростання прибутку в три рази в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - на 4 млрд грн.
У кожний конкретний момент ціни акцій на ринку складаються під впливом таких факторів:
1) обсягів сплачених і очікуваних дивідендів у перспективі;
2) розмірів банківської відсоткової ставки (позикового відсотка);
3) ціни на коштовні метали, паливо, товари і нерухомість за умов, що вкладання у них коштів стає альтернативою інвестиціям у акції;
4) рівня ліквідності акцій;
5) рівня інфляції та тенденцій очікуваних змін у перебігу інфляційного процесу.
Головними чинниками, які впливають на курс акцій ПАТ “Укрнафта” є: світові ціни на нафту, попит на нафту та нафтопродукти, рівень видобутку та обсяги реалізації, фінансові результати діяльності, розмір дебіторської і кредиторської заборгованості, політичні фактори .
Зважаючи на щоденне збільшення потреб у кількості нафти на виробництвах, існує досить мала ймовірність, що ціни на даний продукт значно спадуть. Нафта дорожчає через побоювання, що санкції США проти Ірану можуть призвести до дефіциту пропозиції чорного золота і нестачі цієї сировини на світовому ринку.
Щодо рівня видобутку, слід зазначити, що він в Україні в січні-липні 2018 року збільшився на 0,4% – на 3,92 тисяч тонн порівняно з аналогічним періодом 2017 року – і становить 875,76 тисячі тонн.
Якщо говорити про фінансові результати, то чистий прибуток у першому кварталі 2018 року становив 1261 млн.грн. (Для порівняння: у 2017 цей показник становив 71 млн.грн). Компанія значно наростила прибуток, поступово відновлює об’єми виробництва, системно модернізує внутрішню структуру та процеси.
Всі ці фактори, ймовірно, підвищать курс акцій компанії.
Державна фіскальна служба перевірила дебіторську заборгованість “Укрнафти” в сумі 12,5 млрд гривень. 90% з цієї суми – заборгованість підприємств-банкрутів або підприємств, які не ведуть діяльності. Отже, дебіторську заборгованість можна вважати безнадійною. Разом з тим, компанія продовжує виплачувати податковий борг одночасно зі сплатою всіх поточних податкових зобов’язань. За 8 місяців 2018 року “Укрнафта” сплатила 1,03 млрд. грн. в рахунок погашення простроченого податкового боргу.
Велика заборгованість компанії разом із нестабільною політичною ситуацією в країні можуть негативно вплинути на курс акцій і знизити його. Але, я вважаю, що дані чинники менш впливають на курс, ніж позитивна динаміка видобутку “чорного золота”, підвищення цін на нафтопродукти і збільшення прибутків “Укрнафти”.
До того ж, в Україні спостерігається досить тісний зв'язок між курсами акцій і відсотками, причому такий зв'язок є оберненим. Розраховані значення кореляції між ПФТС - індексом і ставкою відсотка свідчать, що з імовірністю, яка перевищує 60% можна прогнозувати: зменшення відсоткових ставок призведе до зростання курсів українських акцій протягом одного-двох місяців і навпаки. Оскільки облікова ставка підвищується, відсоткові ставки також не будуть знижуватись. Тому, можна припустити, що курси акцій українських компаній зростатимуть.
Якщо аналізувати курс акцій ПАТ “Укрнафта”, то можна зробити висновок, що він не зазнає значних коливань і поступово підвищується з початку року (з кінця 1 кварталу). Надалі можливе прогнозоване помірне зростання, але воно залежатиме від тенденцій на світовому ринку. Дане підвищення цін можна пояснити тим, що компанія нарощує позитивну динаміку зростання виробництва. Збільшення видобутку навіть в умовах обмежених інвестиційних ресурсів через податковий борг та зриви державних нафтових аукціонів свідчить, що “Укрнафта” має значний потенціал для поліпшення виробничих та фінансових результатів.
Для прикладу, на Українській біржі торгів курс акцій “Укрнафти” з червня стабільно становить 105 UAH. На фондовій біржі ПФТС – 115,5 UAH, з червня коливається у діапазоні 108-118 UAH.
Проаналізувавши фінансові показники діяльності компанії та ціну акцій у попередніх періодах, я вважаю, що станом на 01.12.2018 курс акцій ПАТ “Укрнафта” становитиме 120-130 грн.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
^