Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Котович Р.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Укрнафта" станом на 01.12.2018
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 574
  • Автор: ruslana.k24
  • Дата: 2-11-2018, 02:57
 (голосов: 0)
2-11-2018, 02:57

Котович Р.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Укрнафта" станом на 01.12.2018

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

ПАТ "Укрнафта" – найбільша нафтовидобувна компанія України. «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», ще 42% володіють компанії групи «Приват» Ігоря Коломойського і його партнерів. «Приват» здійснює операційний контроль над «Укрнафтою» з лютого 2003 року. За цей час видобуток нафти знизився більш ніж в удвічі, з 2,9 до 1,4 млн тонн, газу – втричі, з 3,3 до 1,1 млрд куб. м, а сама компанія стала найбільшим боржником держбюджету. Станом на червень 2018 року борг «Укрнафти» з податків перевищив 15 млрд грн і становить близько 20% всієї заборгованості по країні.
До основних факторів, які впливають на курс акцій, можна віднести такі:
1. Сезонний фактор, коли компанія випускає продукцію, попит на яку зростає в деякий період року і відповідно приносить більший прибуток.
2. Злиття і поглинання, структурні зміни бізнесу, новітні технології, зміна складу Ради директорів, розширення асортименту продукції – все це може вплинути на ріст прибутку, а, отже, і збільшити попит на акції.
3. Фінансові звіти, в яких інвестори шукають інформацію про стан бізнесу на певний момент і про перспективи розвитку компанії.
4. Випуск нової продукції, що викликає бурхливий попит на неї і ажіотаж серед споживачів, що веде до збільшення прибутку і зацікавленості інвесторів у покупці акцій.
5. Оцінка рейтингових агентств, що визначають рівень надійності компанії і аналізують перспективи розвитку бізнесу – чим вищий рейтинг компанії, тим активніше інвестори будуть вкладати гроші в бізнес.
6. Економічні події – ріст ВВП, зміни в податковому законодавстві, зниження процентної ставки Центральним банком – можуть суттєво вплинути на привабливість економіки цілої країни та окремих компаній.
7. Політичні події – прихід до влади нових політичних сил може суттєво вплинути на сектори економіки - активи компанії можуть отримати підтримку від держави і збільшити свій ріст.
8. Заяви Ради директорів, що є головним органом управління компанії і головна задача якого – приймати стратегічні рішення для розвитку компанії.
Найбільш різке падіння курсу зафіксовано протягом 13.06 – 25.06 після стабільного незмінного його значення на рівні 113 грн фактично протягом півтора року. Падіння зафіксовано в період переобрання членів Наглядової Ради компанії в середині червня 2018 року, в період фіксації великих обсягів невиплаченої дебіторської заборгованості, яку так і досі не виплатили, колективного позову акціонерів з групи «Приват» до ПАТ «Укрнафта» про стягнення дивідендів за 2011–2014 роки, а також компенсації за несвоєчасну їх сплату.
Котович Р.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Укрнафта" станом на 01.12.2018
Графік 1. Котирування акцій ПАТ «Укрнафта» протягом листопада 2017 р. - жовтня 2018 р. за цінами закриття на ПФТС
У вересні 2018 року відбулося зростання від 110 до 115 грн, що може бути пов’язано з новинами про рекордне після травневого подорожчання цін на нафту і стабілізацією видобутку нафти компанією. Мабуть, новина на початку жовтня про сплату 1,1 млрд грн простроченого податкового боргу і план до кінця року виплатити ще 100 млн грн зазначеної заборгованості спричинила досить різке порівняно з останнім часом зростання курсу від 109,5 до 114,5 грн. Хоча не можна бути в цьому впевненим на всі 100%. Взагалі, протягом 3 останніх місяців ціна не виходила за межі боковика [109,5; 116].
Загалом ситуація на ринку сприятлива для нарощення прибутковості. Зростання доходів компанії на 5,98 млрд грн безпосередньо пов'язане з підвищенням світових цін на нафту, з прив'язкою до яких держава зобов'язала компанію продавати нафту на аукціоні. Також "Укрнафта" в звітності за 9 місяців відобразила зростання доходів після припинення співпраці з "ДніпроАзотом".
Прогноз компанії припускає, що "Укрнафта" зможе продовжувати видобуток на всіх родовищах, а державні органи не вчинятимуть дії, спрямовані на блокування роботи компанії. У цьому році "Укрнафта" вже виграла низку розглядів, у яких суди зобов'язали Державну службу геології та надр продовжити 27 її спецдозволів, термін дії яких закінчується в 2018 році. Прогноз також припускає, що "Укрнафта" зможе вільно реалізовувати нафту і конденсат на державних аукціонах, що повинно забезпечити стабільний грошовий потік і здатність компанії фінансувати інвестиційну програму.
У 3 кварталі 2018 року зріс середньодобовий видобуток нафти і газу та конденсату. «Укрнафта» видобуде додаткові 6,5 тисяч тонн нафти завдяки технології гідравлічного розриву пласту. Позитивна динаміка видобутку дає підстави «Укрнафті» збільшити прогнозні показники для 2018 року. Зростання видобутку навіть в умовах обмежених інвестиційних ресурсів через податковий борг та зриви державних нафтових аукціонів свідчить, що «Укрнафта» має значний потенціал для поліпшення виробничих та фінансових результатів.
«Укрнафта» після проведених маркетингових досліджень має намір до кінця 2018 року інвестувати близько 380 млн грн у ребрендинг перших п'ятдесяти автозаправних станцій з наявних у компанії 537 АЗС по всій Україні.
Що стосується загальної економічної ситуації в Україні, то станом на зараз вона досить приваблива. Валовий внутрішній продукт України в другому кварталі 2018 року зріс на 3,8% в річному обчисленні при тому, що НБУ очікував зростання лише на 3,2%. Рівень безробіття у 2018 році зменшився. Ці чинники створюють сприятливе середовище для розвитку бізнесу в державі.
По рентних платежах теж нарешті позитивна статистика: ПАТ "Укрнафта" за три квартали 2018 року сплатило до бюджетів усіх рівнів 5,7 млрд гривень, з яких 285,2 млн гривень надійшло до місцевих бюджетів. За останніми оцінками, в 2018 році «Укрнафта» сплатить близько 6,4 млрд грн ренти.
Думаю, новини про збільшення прибутку за 3 квартали 2018 року, регулярне погашення простроченого податкового боргу та інші, наведені вище, можуть продовжити позитивну динаміку зростання курсу. І взагалі, незважаючи на ті колосальні проблеми, сконцентровані в ній за останні роки, дуже хочеться вірити в її позитивне майбутнє, в порозуміння всіх акціонерів, сприяння цьому державних органів і продуктивну роботу самої компанії. Тому «пророкую» ціну акцій в межах від 118 до 124 грн.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^