Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2018 » Ковалевська Я.М. Ринок золота в Україні: аналіз цінових тенденцій
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1034
  • Автор: kovalevska
  • Дата: 4-11-2018, 22:23
 (голосов: 0)
4-11-2018, 22:23

Ковалевська Я.М. Ринок золота в Україні: аналіз цінових тенденцій

Категорія: Фінансовий ринок 2018

ЛНУ ім. Івана Франка Екф-41c, 04.11.2018р

Процес формування вільного внутрішнього ринку золота й дорогоцінних металів в Україні розпочався переходом країни до ринкових перетворень, коли були започатковані реформи зі скасуванням державної монополії на операції з дорогоцінними металами та лібералізацією загальної системи державного контролю й регулювання їх обороту всередині країни. Процес формування ринку золота в Україні не є до кінця завершеним, зокрема через низку прогалин у нормативно-правовій базі та брак центральної бізнес-ланки в організації торговельних відносин
На сьогодні для ринку золота в Україні характерні такі загальні риси, як молодість, нерозвинутість, непрозорість тощо.

В Україні існує досить високий інтерес банківських установ до здійснення операцій із золотом, спричинений можливістю здійснювати інвестиції в золото, диверсифікуючи таким чином свої ризики. Існує кілька способів інвестування коштів в золото: придбання монет та злитків, депозити та ін. Придбання дорогоцінних монет є найпростішим способом інвестування в золото. Його перевагою є звільнення від сплати податку на додану вартість, однак з іншого боку у вартість монети включається вартість її виготовлення і карбування. В умовах високої мінливості валют та зростання цін інвестиції в національну та іноземну валюту є все менш ефективними та не приносять інвестору бажаного доходу. Інвестиції в нерухомість, вартість якої є занадто високою, також є досить ризиковими. Одним із найнадійніших способів захисту заощаджень є інвестування коштів у банківські метали, адже саме вони є універсальним еквівалентом добробуту.
На сьогодення для України є дуже важливий напрямок розвитку ринку золота. Адже це потрібно в першу чергу для того, щоб забезпечити потреби інвесторів, запаси тезаврацій, які відігріватимуть роль реальних заощаджень і, таким чином, сприятимуть стабілізації грошової системи. Об’єктом тезаврації потенційно можуть стати насамперед міні-зливки (від 1 до 100 грамів) та монети з монетарних металів (у тому числі українські).

Аналізуючи ринок, важливо зазначити дані, які б відображали динаміку зміни ціни на золото.
В Україні курс останнім часом тільки зростав, оскільки тут цей дорогоцінний метал є дефіцитним товаром. До того ж його запаси з часом вичерпуються, адже кількість металів у надрах землі не нескінченне. Це не єдиний фактор, який надає свій вплив. Треба враховувати ще й: які люди здійснюють інвестиції в дорогоцінні метали і саме золото, яка в країні економічна ситуація.
Саме нестабільність це привід до постійної зміни цін. Іноді навіть святкові дні світового або державного рівня в тих чи інших країнах можуть вплинути на динаміку цін. Також природні катастрофи, які завдають істотної шкоди країнам, можуть змінити вартість цього дорогоцінного металу.

Розбираючись в тому, що зараз відбувається з цінами на золото в Україні треба не забувати, що країна знаходиться в складній економічній ситуації, а нестабільність тільки підливає масла у вогонь. Ціна грама золота в Україні на сьогодні перевищує позначку в 1100 гривень. Конкретна ціна залежить від фінансових організацій. Багато інвесторів та експертів вважають, що ціна на золото тільки набирає обертів, адже не так давно вона коливалася в діапазоні 1000 гривень. Зараз країна перебуває у затяжній економічній кризі і невідомо, що буде далі, а тому фахівці радять вкладати в золото і вважають його дуже стійким фондом для збереження своїх грошей. Як тільки економічна ситуація в Україні почне стабілізуватися, вартість цього металу почне зменшуватися. Але навіть експертам важко буває зрозуміти, коли краще купувати або продавати золото.

Приблизно сказати, що чекає золото в 2019 році, можна лише вивчивши інформацію від фахівців світового рівня. Зробити точний довгостроковий прогноз майже не реально, адже ціни цього металу залежить від дуже великої кількості факторів. Все залежить від того, як надалі складуться справи з ринком дорогоцінних металів і які зміни або потрясіння його чекають. Динаміка цін в Україні також залежить від бойових дій на сході держави. Вони виснажують економіку і роблять її більш нестабільною. Це позначається на вартості золота. Експерти в області економіки передбачають, що найближчим часом ситуація зовсім не зміниться і все буде точно так само. Свою роль відіграють складні відносини з МВФ, величезні витрати на реалізацію різних реформ, проблеми з експортом. Фахівці стверджують, що в 2019 році один грам золота може зрости до 1300-1500 гривень. Відповідно, ціна брухту золота в 2019 році в Україні теж зміниться не в кращу сторону для народу і самої країни.

Посилання: фінансовий ринок, ринок золота, золото

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
^