Стратегічні орієнтири » Електронні фінансові інструменти » Ковалевська Я.М. Проблеми функціонування електронних грошей в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 330
  • Автор: kovalevska
  • Дата: 10-11-2018, 21:42
 (голосов: 0)
10-11-2018, 21:42

Ковалевська Я.М. Проблеми функціонування електронних грошей в Україні

Категорія: Електронні фінансові інструменти

ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-41c, 10.11.2018р

Із розвитком інтернет-технологій застосування електронних грошей в Україні з кожним днем набуває дедалі більшої ваги. Вони є популярним, доступним і зручним засобом платежу. Їх використовують для оплати товарів в інтернетмагазинах та/або оплати послуг компаніям, які приймають такі платежі, аналогічно тому, як це робиться з банківського рахунку. Управляти грошима у своєму гаманці користувач може за допомогою Інтернету або мобільного телефону.
Електронні гроші – це, по суті, електронний аналог готівкових грошей, які існують у вигляді електронних записів, наприклад, у віртуальних гаманцях в Інтернеті (аналог рахунку в банку, який використовується лише для операцій з електронними грошима). Це умовні знаки, які «прив’язані» до курсу однієї валюти (гривні, рубля, євро тощо) та існують лише у мережі та ніде більше.

Функціонування електронних грошей тягне за собою і певні юридичні проблеми, зокрема визначення міри відповідальності банку і самого індивіда в разі крадіжки пластикової карти і (або) даних електронного рахунку. Чи не повністю розробленої є також система регулювання обігу електронних грошей з боку центрального банку.
Електронні гроші пов'язані з соціальними витратами. Створення електронного аккаунта і електронні перекази вимагають від індивіда введення в систему досить великого числа персональних даних. Крім того, всі електронні угоди фіксуються і їх легко відстежувати за обсягом, місцем розташування, перевагам і т.д. Подібна процедура може розцінюватися як втручання в приватне життя, що викликає у багатьох людей певні побоювання і недовіру. Використання електронної оплати вимагає інформаційних і комунікаційних компетенцій, що змушує користувачів міняти, нерідко досить радикально, старі звички оплати і покупки.
Існування електронних грошей супроводжується економічними проблемами. По-перше, мова йде про нелегальну, тіньову економіку. Оскільки електронні угоди є явними і відкритими, учасники тіньової сфери воліють уникати подібних форм, спираючись як і раніше на анонімну готівку. Тому чим більше поширена нелегальна економіка в країні, тим менш охоче індивіди використовують електронні гроші.
З виникненням електронних грошей пов'язана і проблема різноманітності. Різні види електронних грошей повинні задовольняти різноманітності попиту користувачів. Кожен користувач повинен мати можливість вибрати такий вид електронних грошей, який буде для нього найбільш зручним і відповідним. Домогосподарства і фірми оцінюють електронні грошові продукти за такими критеріями, як витрати на переклад грошей, послуги банку з випуску платіжної картки та легкість / складність у використанні електронних грошей. Невирішеною залишається проблема малих покупок або покупок в позаурочний час - тут потрібно готівку.

Крім того, швидкість проходження угоди при електронному зверненні має свою ціну. Коли оплата здійснюється чеком, то час обробки чека і його уявлення в банк-емітент не є миттєвим. Купівля вже здійснена, покупець користується товаром, але його гроші ще зберігаються на банківському рахунку і можуть приносити власнику процентний дохід. Цей додатковий процентний дохід втрачається в разі використання електронних грошей.

Список використаних джерел:
1. Проблеми становлення та перспективи розвитку електронних грошей в Україні [Електронний ресурс] : Веб-сайт. – Режим доступу : http://global-national.in.ua/archive/17-2017/135.pdf
2. Сучасні електронні гроші [Електронний ресурс] : Веб-сайт. – Режим доступу : https://stud.com.ua/62500/ekonomika/suchasni_elektronni_groshi

Посилання: фінансовий ринок, Електронні гроші

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^