Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2018 » Ознамець В.Ф. Соціальне страхування в США
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2264
  • Автор: Вікторія
  • Дата: 24-11-2018, 23:19
 (голосов: 0)
24-11-2018, 23:19

Ознамець В.Ф. Соціальне страхування в США

Категорія: Фінансовий ринок 2018

Львівський національний університет ім.І.Франка
Студентка групи Екф-47с
Ознамець Вікторія

Страхування - одна з найдавніших категорій суспільно-виробничих відносин. У США широко розвинена система страхування. Страхування здійснюють численні страхові компанії (їх у США кілька тисяч), а види страхових послуг надзвичайно різноманітні. Аналіз страхового ринку США є досить актуальним і становить науковий і практичний інтерес.

Американський страховий бізнес відрізняється величезним розмахом і не має собі рівних у світі. Американські страхові монополії контролюють близько 50 % загалом страхового ринку індустріально розвинених країн світу. У США працює понад 8 тис. компаній майнового страхування і близько 2 тис. компаній по страхуванню життя громадян.

Види страхування у США:
- Страхування життя
- Страхування майна
- Медичне страхування
- Автострахування

Ринок страхових послуг США є найрозвиненішим страховим ринком світу. На загальному тлі виділяється особисте страхування, яке отримало сталий розвиток. У нього входять страхування життя, страхування ренти або пенсії, а також страхування від хвороб і нещасних випадків. Страхування життя в США існує з 1830 року.

Важливою сферою діяльності для американських страхових компаній є страхування життя (life insurance). Страхування життя, пропонуючи широкий набір страхових гарантій та інвестиційних послуг, дозволяє людині вирішити цілий комплекс соціально-економічних проблем. Умовно ці завдання можна об'єднати у дві групи: соціальні і фінансові. Реалізація перших дозволяє подолати недостатність системи державного соціального страхування і забезпечення. Реалізація друге, з одного боку, сприяє збільшенню особистих доходів, а з іншого - надає необхідні гарантії при здійсненні цілого ряду фінансово-кредитних операцій.

У США існують різні види договорів особистого страхування:
- Звичайне страхування життя передбачає оплату страхового внеску протягом усього життя застрахованої особи;
- Страхування життя, обмежене строком, передбачає оплату страхового внеску протягом певного періоду частинами або у вигляді одноразової виплати всієї необхідної суми, після чого страховий поліс вважається сплаченим.
- Страхування, що передбачає виплату всієї страхової суми після закінчення зазначеного в полісі кількості років або у разі смерті застрахованої особи; 
- Умовне страхування на випадок смерті лише протягом певного невеликого періоду часу;
- Найбільш популярний вид страхування - універсальна страховка. Суть її полягає в тому, що сума щорічних виплат визначається самостійно тією особою, яка оформляє на себе страховку.

У США медичне страхування добровільне і майже повністю здійснюється роботодавцями. Страхування від хвороб - найпоширеніший вид страхування за місцем роботи, проте наймачі зовсім не зобов'язані його надавати. Не всі американські службовці отримують таку страховку. Все ж таки в найбільш великих компаніях медичне страхування є майже невід'ємною умовою, і в 2005 р. ним було охоплено близько 75% населення США. Існує багато видів медичного страхування. Найбільш поширеним є так зване компенсаційне страхування, або страхування "плати за послуги». При цій формі страхування, роботодавець страхової компанії виплачує страхову премію за кожного працівника, забезпеченого відповідним полісом. Потім страхова компанія оплачує чеки, представлені лікарнею або іншим медичним закладом або лікарем. Таки чином оплачуються послуги, що входять до страхового плану. Зазвичай страхова компанія покриває 80% витрат на лікування, за решту мусить платити сам застрахований.

До майнового страхування належить: страхування житла та автомобільне страхування.
Страхування житла в США – займає друге місце за страховими преміями, поступається тільки автомобільному страхуванню. У США страхові поліси мають високий ступінь уніфікації по страхових ризиках. По всій країні використовуються лише сім основних видів полісів. Крім будинків можуть бути застраховані окремі споруди: гараж, басейн і т.д., в межах 10% вартості будинку, і зелені насадження - до 5% вартості будинку. Існує окремий вид страхування нерухомості, призначений для орендарів житла. Він забезпечує відшкодування за шкоду, заподіяну орендованої нерухомості та рухомого майна. Таким чином, орендарю не доведеться виплачувати власнику житла збиток, заподіяний їм самим, або іншою особою, під час перевезення, наприклад, до особистих речей (багаж під час транспортування).
Автомобільне страхування (car insurance) є обов'язковим видом страхування в переважній більшості штатів США. Незастрахований автомобіль у них просто не буде зареєстрований. Саме поняття «обов'язкове страхування» народилося в Америці на зорі ХХ століття і з роками удосконалювалося.

Висновок: у США розвинуті всі види страхування. Лідерами є страхування життя та автомобільне страхування. У багатьох країнах світу присутні представники американських страхових компаній. У США існує особливе законодавче регулювання страхового бізнесу. Тут кожен штат має своє страхове законодавство і свій регулюючий орган. У США немає єдиного федерального закону про страхування і єдиного федерального органу з нагляду за страховою діяльністю. Кожен штат висуває свої вимоги до діяльності страхових компаній, страхових брокерів і агентів.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
^