Стратегічні орієнтири » Електронні фінансові інструменти » Денисюк С.В. Monobank – банк без відділень
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
27-11-2018, 00:50

Денисюк С.В. Monobank – банк без відділень

Категорія: Електронні фінансові інструменти

ЛНУ імені Івана Франка,
Екф-45с
Денисюк Світлани

Monobank – банк без відділень

Згідно із законодавством, банк – юридична особа, яка на підставі банківської ліцензії має виключне право надавати банківські послуги, відомості про яку внесені до Державного реєстру банків [2].
Однак, у проекту Monobank немає банківської ліцензії, яка видається НБУ і надає право проводити розрахункові операції, приймати гроші на депозити або видавати кредити. Monobank – це всього лише онлайн-сервіс, який забезпечує доступ до банківських послуг. При цьому безпосередньо операції здійснює Universal Bank. Він є фінансовим партнером Monobank і саме він оперує грошима клієнтів. Іншими словами, підключаючись до онлайн-сервісу, людина, по суті, стає клієнтом Universal Bank. Але доступ до його послуг він отримує не безпосередньо у відділеннях Universal'а, а дистанційно через Monobank.
По суті, Monobank пропонує клієнтам розрахункові операції. Розмістити депозит, наприклад, з його допомогою не можна. Проте доступні перекази між картками, оплата різноманітних послуг та сервісів (поповнення мобільних рахунків, комунальні та бюджетні платежі), кредитний ліміт. Також Monobank анонсував послугу розстрочки: її термін сягає 24 місяців, річна ставка – 0,00001%, до якої також додається щомісячна комісія в розмірі 2%.
Ще одна цікава опція – кешбек. Залежно від виду товарів і послуг, за які клієнт Monobank платитиме карткою, йому повернеться на рахунок від 2 до 20%. Суму кешбеку від 100 грн можна виводити на карту, але не більше 500 грн на місяць.
На сайті Monobank зазначається, що сервіс пропонує найнижчі тарифи, оскільки не несе жодних витрат на утримання відділень та іншої інфраструктури. Наприклад, банк не стягує плату за обслуговування карткового рахунку та навіть безкоштовно її перевипускає в разі втрати. Розрахункові операції теж не тарифікуються. На залишок на картці понад 100 грн нараховується 10% річних. За зняття власних коштів у банкоматі стягується комісія 0,5%, кредитних – 4%. Пільговий період за картковим овердрафтом у Monobank становить 62 дні, максимальний кредитний ліміт – 100 000 грн, а процентна ставка – 3,2% на місяць (ефективна – 46,7% річних) [5].
Отже, перевагами сервісу є [3]:
• Дуже проста реєстрація;
• Зручний додаток з великою кількістю корисних функцій;
• Вигідні тарифи при розрахунках за особисті кошти, повна відсутність комісій в більшості випадків;
• Цікава система кешбек;
• Збільшений період за овердрафтом;
• Є можливість оформити іменну картку;
• Відсоток на залишок особистих коштів 10%;
• Виплата всіх бонусів і привілеїв на основний картковий рахунок;
• Всі функції працюють за кордоном, в тому числі і кешбек;
• Карта сучасного типу з PayPass.
Серед недоліків [3]:
• Наявність комісії за зняття готівки (18% пдфо і 1,5 % військовий збір) та проблеми при знятті великих сум;
• Тільки одна карта, немає валютних карт;
• Переказів SWIFT за кордон поки немає.
Можна зробити висновок, що монобанк - це карта, яка може бути цікава тим, хто любить все прогресивне і оцінить додаток.
Чи є ризики?
До категорії ризиків можна віднести тільки надійність карт банку-емітента [1].
Cписок використаних джерел:

1. «Банк без отделений»: вся правда о Monobank [Електронний ресурс] // Капитал. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://www.capital.ua/ru/publication/102879-bank-bez-otdeleniy-vsya-pravda-o-monobank.
2. Закон України «Про банки і банківську діяльність» від 7 грудня 2000 р., № 2121—III // Уряд, кур’єр. - 2001. - №8. - 17 січ.
3. Карта Монобанка: основные преимущества и подводные камни [Електронний ресурс] // FinStat. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://finstat.info/2018/03/karta-monobanka-osnovnyie-preimushhestva-i-podvodnyie-kamni.html.
4. Міщенко С. В. МАРКЕТИНГ ЦИФРОВИХ ІННОВАЦІЙ НА РИНКУ БАНКІВСЬКИХ ПОСЛУГ / С. В. Міщенко, В. І. Міщенко. // ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР. – 2018. – №1. – С. 75.
5. Харламов П. Банк у кишені: що таке Monobank [Електронний ресурс] / Павло Харламов. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://mind.ua/publications/20179026-bank-u-kisheni-shcho-take-monobank.

Посилання: Екф-45с, 2018

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^