Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Мудра Р.Р. Особливості інтернет-банкінгу в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
7-10-2011, 10:27

Мудра Р.Р. Особливості інтернет-банкінгу в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Мудра Р.Р.,2011р.
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-53с

Особливості інтернет-банкінгу в Україні

В сучасному діловому світі час - це гроші. Тому, користуючись банківськими послугами он-лайн, тобто в мережі Інтернет, користуватися цими послугами можна там і тоді, коли зручно, - вдома, на роботі чи на відпочинку. Це дозволяє людям економити свій дорогоцінний час, а також простоту, надійність, а головне швидкість здійснення різноманітних операцій з своїм банківським рахунком і таку можливість забезпечує система «Інтернет-банкінгу».
Надання банківських послуг з використанням Інтернету як каналу дистанційного обслуговування клієнтів є одним з найбільш динамічних напрямів представлення фінансових послуг. Засобами Інтернет-банкінгу є доступ до рахунків та операцій за рахунками, який забезпечується в будь-який час та з будь-якого комп'ютера через Інтернет . Для виконання операцій використовується стандартний браузер (Internet Explorer, Opera, Mozilla тощо). Таким чином, необхідності встановлювати додаткове програмне забезпечення немає [2].
Використання системи «Інтернет-банкінгу» забезпечує можливість оперативного доступу клієнтів до фінансової інформації, представленої банком в режимі on-line, формування і передачу через Інтернет в банк електронних документів різних типів [3]. Інтернет-банкінг надає своїм користувачам такі послуги [1]:
• виписки за рахунками;
• інформацію про інші банківські продукти (платіжні картки, депозити, кредити, інше);
• платежі в межах банку;
• платежі в національній валюті в межах країни;
• оформлення заяв на підключення до інших послуг (sms-банкінг, картки, депозити, кредити тощо).
Додатковими послугами в системі «Інтернет-банкінгу» можуть бути:
• платежі в іноземній валюті;
• обмін валют;
• оплата рахунків про надані небанківські послуги (зокрема комунальні, зв'язок);
• придбання ваучерів передоплачених послуг (мобільні оператори, інтернет);
• пряме поповнення балансу SIM (USIM, R-UIM)-карти за вказаним номером телефону.
На даний момент чимало банків намагаються просувати свої банківські послуги в режимі реального часу, серед яких найбільш стабільними і кращими є системи «Інтернет – банкінгу» Приватбанку, ПУМБ банку, ОТП банку, Альфа – банку, Укрексімбанку, Райффайзен Банк Аваль та багато інших [4].
Проте з найбільш повноцінних і надійніших серверів варто виділити Приват – 24 та інтернет – платіжка від Приватбанку . На сьогодні Приватбанк є одним із небагатьох банків, що пропонує повноцінний онлайн сервіс банківських послуг - це система Приват24. Даний сервіс дозволяє своїм користувачам здійснювати різноманітні операції онлайн з реальними банківськими та віртуальними рахунками в різних валютах, валютні операції, переказ коштів в Україні і за кордоном оформляти та здійснювати всі операції за кредитом і депозитом онлайн; виконувати платежі онлайн (оплату послуг мобільного зв'язку та Інтернету, оплату комунальних платежів тощо) [4].
Отже варто відзначити, що використання Інтернет-банкінгу для її клієнтів є досить зручним, оскільки не потрібно мати спеціальних знань, щоб керувати своїм Інтернет-рахунком. Також не менш важливим є те, що всі розрахунки проводяться в режимі реального часу, а клієнт має можливість контролювати всі етапи обробки платіжних документів у банку на екрані свого монітора. Користувачам системи гарантується конфіденційність даних, що було передано її каналами, завдяки використанню при обміні інформацією сертифікованих засобів криптографічного захисту, механізму аутентифікації клієнтів, а також постійному контролю за цілісністю інформації.
Список використаної літератури:
1. Страхарчук А.Я. Інформаційні системи і технології в банках: [навч. посібник] / А.Я.Страхарчук, В.П.Страхарчук. – К.:Знання, 2010. – 515с.
2. Тиркало Р.І. Банківська справа: [навч. посібник] / Р.І. Тиркало, Я.І.Чайковський, Т.І. Андрушків, Н.Д.Галапуп. – Т.: Карт-бланш, 2001. – 314 c.
3. Брітченко І.Г. Інтегровані банківські послуги та конкуренто-спроможність банківської системи: [монографія] / І.Г.Брітченко, О.М. Момот. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2008. – 315с.
4. Найбільш електронні банки/ / Інвест газета. –2011. – Вип.22. – С.32–35.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^