Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Семенчук К.О. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.2019
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 55
  • Автор: Катерина
  • Дата: 29-10-2019, 22:26
 (голосов: 0)
29-10-2019, 22:26

Семенчук К.О. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.2019

Категорія: Прогноз libor

Одним з найбільш вживаних у сучасному глобальному світі фінансовим інструментом є LIBOR (London Interbank Offered Rate) – Лондонська міжбанківська ставка, за якою пропонуються кредити на лондонському міжбанківському ринку
LIBOR, у якості фінансового інструмента, був запропонований британською банківською асоціацією в 1984 році і після двохрічного періоду тестування, був запроваджений як основний орієнтир для ринків з активними торгами (валютного, відсоткових форвардних ставок, відсоткових свопів, іпотечних кредитів, мікро кредитів для бізнесу, студентських кредитів, ставок за споживчими кредитними картками тощо). В наш час LIBOR набув такого широкого використання як глобальний орієнтир вартості позикового капіталу, що його значення публікуються британською банківською асоціацією щоденно об 11:45 год. за Гринвічем.
В широкому розумінні LIBOR є шкалою відсоткових ставок лондонського міжбанківського ринку, які охоплюють кредити у різних валютах на різний термін часу, проте в межах від 1 місяця до 1 року. При цьому, кожний із 16-ти міжнародних банків самостійно встановлює і змінює власну ставку міжбанківського кредитування залежно від кон'юнктури, яка складається на фінансових ринках. Таким чином, LIBOR є середньою відсотковою ставкою міжбанківського кредитування – глобальним орієнтиром для визначення короткострокових трендів у русі потоків капіталу.
Для розрахунку кожної ставки опитується 16 банків. З отриманих значень відкидаються 25% зверху і знизу, а від решти розраховується зважене середнє арифметичне, округлене до 5-ти знаків після коми.
Ставка LIBOR розраховується для п'яти валют:
- Долар США;
- Євро;
- Британський фунт;
- Швейцарський франк;
- Японська єна.
Для кожної валюти розраховують сім різних значень в залежності від терміну погашення: овернайт, тиждень, 1,2,3,6 або 12 місяців. Разом кожен день розраховується 35 різних значень LIBOR, на які орієнтуються інвестори по всьому світу.
Зміна ставки відображає зміну вартості грошей, тому прив'язка процентних ставок до неї дозволяє зафіксувати певні умови кредитування гнучко підлаштовуючись під мінливі макроекономічні умови. Як правило, за такими інструментами процентна ставка являє з себе плаваюче значення LIBOR + X%, де X - фіксована премія за ризик дефолту позичальника, що залежить від і його кредитоспроможності.
Сама ставка LIBOR також містить в собі ризикові компоненти (премію за ризик) у вигляді ліквідності і кредитного ризику. З цього випливає ще одна функція ставки LIBOR в сучасному світі - індикатор стабільності банківської системи і довіри ринку до неї.
Ставку LIBOR прийнято вважати ключовим орієнтиром вартості грошей. Вона служить базою для розрахунку процентних ставок за різними борговими інструментами по всьому світу. Обсяг фінансових продуктів, ставка яких залежить від LIBOR, обчислюється сотнями трильйонів доларів.
Для ринку акцій зростання LIBOR є негативним фактором, але на котирування в більшості випадків це надає мінімальний ефект. Тому саме по собі зростання ставки у відриві від інших макроекономічних індикаторів не є суттєвим для цього ринку. Однак при збереженні динаміки розширення спредів негативний ефект може посилюватися і ставати більш відчутним.
Щоб здійснити прогноз трьохмісячної доларової ставки LIBOR станом на 1 грудня 2018 року, було використано інформацію про значення цієї ставки за період від 02.01.2008 до 28.10.2019. Дані значення подані на рисунку. Ознайомившись з рисунком можна зробити висновок, що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR починаючи з січня 2019 року мала тенденцію до зниження.
Семенчук К.О. Прогноз ставки LIBOR станом на 01.12.2019
Починаючи з 01.05.2019, ставка знижувалась в середньому на 4,8% кожного місяця.
Зважаючи на те, що ставка LIBOR на початок листопада становитиме приблизно 1,93%, а також враховуючи темп зниження досліджуваної ставки можна припустити, що станом на 01.12.2019 значення трьохмісячної доларової ставки LIBOR знаходитиметься у діапазоні від 1, 833 до 1,843.

Посилання: ЕкДМ-51с

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (104)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^