Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Шологон Л.Д. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2019р.
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 142
  • Автор: Lilia
  • Дата: 30-10-2019, 21:55
 (голосов: 0)
30-10-2019, 21:55

Шологон Л.Д. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2019р.

Категорія: Прогноз libor

Шологон Л.Д., 2019 р.
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФМ-52с


Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2019р.

LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Розшифровується ця ставка як London Interbank Offer Rate, що в адекватному перекладі відповідає значенню - усереднена процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших усереднених ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок кількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків.
Банки-орієнтири вибираються на підставі сформованої репутації, рівня кредитного рейтингу і активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять до бази розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків упорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а значення що залишилися усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується по п’яти найважливіших валютах: долар США, євро, англійський фунт, японська єна, швейцарський франк. Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті, і вона має цілу мережу розгалужень.
Попри різноманітність ставок LIBOR, найважливішою є тримісячна ставка за доларом – середня процентна ставка, за якої банки готові кредитувати один одного в американських доларах з терміном погашення - 3 місяці.
Як правило, коливання ставки, зумовлені ринковим очікуванням щодо підвищення ризику в банківському секторі, посиленням грошово-кредитної політики збоку Федеральної Резервної Системи США (ФРС), змінами попиту на долари на світових валютних ринках та реформуванням грошового ринку.
Ключовим індикатором для ставки є рівень облікової ставки ФРС США. Можна простежити залежність – якщо зростає облікова ставка, зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає – падає також і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується ФРС приблизно раз в 5 тижнів. У вересні ФРС США заявила про зниження базової облікової ставки на 0,25%. Тепер вона перебуває в діапазоні 1,75-2,00%., і планується подальше її зниження.
Шологон Л.Д. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2019р.

Рис. 1. Значення ставок LIBOR USD 3M

Таким чином, врахувавши вище перераховані фактори, а також проаналізувавши фактичні ставки LIBOR за останній рік (рис. 1) прогнозний діапазон 3-х місячної ставки LIBOR USD станом на 1 грудня 2019р. очікується в межах 1,896 – 1,923% включно.

Посилання: Прогноз ставки LIBOR, ЕкфМ-52с, Ринок фінансових послуг

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^