Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2019 » Ксензук О.С. Фінансовий моніторинг на ринку фінансових послуг
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2019, 15:20

Ксензук О.С. Фінансовий моніторинг на ринку фінансових послуг

Категорія: Фінансовий ринок 2019

Фінансовий моніторинг - це поняття, схоже з поняттям фінансового контролю, а також безпосередньо пов'язане з обов'язковими процедурами внутрішнього контролю в частині проведення фінансових операцій.
В умовах розвитку ринкової економіки в державі фінансовий моніторинг послуг набирає все більшої популярності.
Фінансовим моніторингом називають сукупність заходів, які здійснюються суб’єктами фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, що включають проведення державного фінансового моніторингу та первинного фінансового моніторингу.
У свою чергу, державний фінансовий моніторинг визначається як сукупність заходів, які здійснюються суб’єктами державного фінансового моніторинг, спрямованих на виконання вимог законодавтва у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та поділяється на державний фінансовий моніторинг Державного комітету фінансового моніторингу України та державний фінансовий моніторинг інших суб’єктів державного фінансового моніторингу.
Первинний фінансовий монторинг – це сукупність заходів, що здійснюються суб’єктами первинного фінансового моніторингу, спрямованих на виконання вимог Закону, що включають проведення обов’язкового та внутрішнього фінансового моніторингу.
Державна служба фінансового моніторингу України (Держфінмоніторинг України) є центральним органом виконавчої влади.
За змістом організаційної діяльності можна виділити такі функції: аналітична, контрольно-наглядова, організаційно-методична, інформаційна, координаційна, регулятивна.
Ключовими аспектами реалізації державної політики у сфері фінансового моніторингу є запобігання виникненню передумов, удосконалення регулювання та нагляду за виконнаням законодавства у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванням тероризму, а також створення ефективної взаємодії між державними органами, що здійснюють заходи у цій сфері.

Список використаних джерел
1. ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ВІДМИВАННЯМ ГРОШЕЙ [Електронний ресурс]. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: http://posibniki.com.ua/catalog-valyutne-regulyuvannya-ta-kontrol.
2. Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення [Електронний ресурс] // З A К О Н У К Р А Ї Н И. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1702-18/stru.
3. Фінансовий моніторинг //Словник фінансово-правових термінів / за заг. ред. д. ю.н., проф. Л. К. Воронової. – 2-е вид., переробл. і доповн. – К.: Алерта, 2011– 558 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^