Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Гудима Р.П. Прогноз курсу акцій “ExxonMobil” на 01.12.2019
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2019, 21:46

Гудима Р.П. Прогноз курсу акцій “ExxonMobil” на 01.12.2019

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
© Гудима Р.П., 2019
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКф-43с

Прогноз курсу акцій “ExxonMobil” на 01.12.2019


Exxon Mobil Corporation або ExxonMobil (XOM) – це велика в світі міжнародна нафтогазова компанія. Бізнес пов'язаний з енергетикою, розробкою і добуванням нафти і природним газом, виробництвом нафтопродуктів, транспортуванням і продажем сирої нафти, природнього газу і нафтопродуктів. Виробник та продавець продуктів переробки нафти, в частині олефінів, ароматичних речовин, поліетиленної та поліпропіленої та інших. Компанія здійснює геологорозвідувальні роботи в проектах, розташованих в США, Канаді / Південній Америці та багатьох інших. Веде операції в 47 країнах світу. Наступні п'ять років планують інвестувати 190 мільярдів доларів у довгі проекти.

Акції компанії ЕксонМобіл входять в число американських блакитних фішок і включаються в розрахунок декількох ключових фондових індексів. Це пояснює їх високу популярність серед трейдерів і вельми значний рівень ліквідності. Однак при цьому волатильність інструменту залишається на досить помірному рівні: добові коливання на графіку рідко перевищують 6-7% від ціни відкриття, а середня зміна за торговий день знаходиться на рівні 3-4%.

Акціонерний капітал компанії ExxonMobil розділений на 4 237 000 000 звичайних акцій, які не мають номінальної вартості. Капіталізація компанії на даний момент досить велика і становить понад 330 мільярдів доларів. Порядку половини всіх акцій корпорації належать інституційним інвесторам, однак кількість їх дуже велике, через що найбільш великий з них, Vanguard Group , володіє всього лише близько 8% від загального числа паперів ExxonMobil. Інші акціонери мають у власності ще більш дрібні пакети.

Акціонери:
Назва - Доля (%)
Компанія “Vanguard Group Inc.” - 8,01;
Компанія “SSgA Funds Management, Inc.” - 4,83;
Радники фонду BlackRock - 4,70;
Компанія “Дослідження капіталу та управління” (Глобальні інвестори) - 1,48;
“Північний трест інвестицій” - 1,37;
ТОВ “Геод Кепітал Менеджмент” - 1,34;
ТОО “Wellington Management Co.” - 1,23;
Компанія “Fidelity Management & Research Co.” - 0,98;
Norges Bank управління інвестиціями - 0,97;
Корпорація управління інвестиціями - 0,88;
Компанія “T. Rowe Price Associates, Inc.” - 0,77;
Компанія “Дослідження капіталу та управління” (світові інвестори) - 0,74;
Радники розмірного фонду - 0,73;
Банк Нью-Йорка Mellon Corp. (управління інвестиціями) - 0,67;
Компанія “Charles Schwab Investment Management, Inc.” - 0,63.

Основний обсяг акцій ExxonMobil торгується на Нью-Йоркській фондовій біржі . При проходженні лістингу паперів компанії було присвоєно тікер XOM . Обсяг торгів акціями американського нафтового гіганта на NYSE кожен день змінюється, однак його середнім добовим значенням є 12 мільйонів доларів, що дозволяє вважати його одним з найбільш популярних активів фондовій секції. У Нью-Йорку акції компанії торгуються в період з 19:30 до 00:00 за московським часом.

ExxonMobil регулярно виплачує дивіденди своїм акціонерам. Виплати здійснюються один раз в квартал. При цьому необхідно зазначити, що протягом останніх років їх розмір стабільно збільшувався. Однак за цей час відбувалися досить значні зміни котирувань паперів компанії, що надавало як позитивний вплив на прибутковість акцій, так і негативне.

Курс акцій “ExxonMobil” за 2019 рік:

Гудима Р.П. Прогноз курсу акцій  “ExxonMobil” на 01.12.2019
З останніх новин відомо, що Exxon провела ряд зустрічей з операторами Північного моря протягом декількох тижнів, щоб оцінити зацікавленість в активах, продаж яких може принести до $ 2 млрд компанії. Відзначається, що компанія приділяє більше уваги видобутку сланцевої нафти в США і новим проектам і вихід з активів в Північному морі ознаменує серйозний відступ з європейського ринку. Потенційними покупцями активів в Північному морі можуть виступити великі виробники, такі як Chrysaor або Neptune. Учасники ринку позитивно оцінили новини, акції компанії подорожчали на 1,1%.

Іншою важливою новиною стала заява кандидата в президенти США Елізабет Уоррен, яка пригрозила заборонити сланцеву видобуток нафти і буріння будь-яких нафтових свердловин на федеральних землях. За оцінками орієнтованого на енергетику інвестиційного банку Tudor, Pickering, Holt & Co, в разі заборони фрекінгу ціни на природний газ в США підскочать з $2,32 за мільйон британських теплових одиниць до $9-15. А нафта подорожчає з $53,78 за барель до $80-85. Експерти не виключають, що ціна нафти при сильних заворушеннях на ринку може злетіти і до $150 за барель. Аналітики з Уолл-стріт чекають зростання котирувань акцій найбільших американських нафтових компаній, в тому числі Exxon Mobil, яка ймовірно втратить конкурентів усередині Сполучених Штатів завдяки політиці Уоррен. Згідно з консенсус-прогнозом Refinitiv, акції Exxon Mobil протягом року подорожчають на 15,2%.

Серед інших індикаторів був показник виручки, який показав себе в негативному плані, оскільки впав. Компанія отримала в другому кварталі 2019 року на 6% менше виручки, ніж в минулому році. Вона склала $69,1 млрд. Падіння прибутку в компанії пояснили значним зростанням капітальних вкладень.

Спостерігаючи тенденцію котировок акцій ExxonMobil і об’єктивно зважаючи на влив різних факторів на компанію можна спрогнозувати вартість акцій на 01 грудня 2019 року. Зважаючи на щоденне збільшення потреб у кількості нафти на виробництвах, існує досить мала ймовірність, що ціни на даний продукт значно спадуть. Прогнозована вартість акцій становитиме $70,20 за акцію. Діапазон коливання вважається таким, що може варіювати від $68.00 до $72.40 за акцію. Американський нафтовий гігант, як і більшість компаній, що займаються видобутком і переробкою вуглеводневої сировини, залежить від чималої кількості зовнішніх чинників. Нафтогазова галузь є залежною як від політичних, так і від ринкових впливів, через що достатньо важко точно спрогнозувати зміни котирувань цінних паперів цієї сфери.

Посилання: Прогноз курсу акцій, Exxon Mobil Corporation, ExxonMobil, XOM

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^