Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Клек А. Прогноз ставки LIBOR
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 216
  • Автор: Anatolii Klek
  • Дата: 31-10-2019, 22:21
 (голосов: 0)
31-10-2019, 22:21

Клек А. Прогноз ставки LIBOR

Категорія: Прогноз libor

LIBOR (London Interbank Offered Rate) – це середньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими депозитами, що приймаються банками на лондонському міжбанківському ринку. За цією ставкою найбільші банки світу готові приймати депозити від інших великих банків на Лондонській міжбанківській біржі.
Ставка фіксується Британською банківською асоціацією. В Україні LIBOR використовується для розрахунку кредитів у доларах США. Розраховується компанією Thomson Reuters.
Банки використовують цей індекс як базовий при розрахунку кредитної ставки і зазвичай додають до нього 5-6%. Плаваюча ставка досі є новинкою для українського ринку і більшою мірою цікава професіоналам, які добре орієнтуються в макроекономічних показниках і поведінці фінансових ринків. Взявши короткостроковий кредит, прив'язаний до LIBOR, перед зниженням цього індексу можна істотно заощадити, так як щомісячний платіж буде постійно перераховуватися виходячи зі значення LIBOR за минулий квартал фіскального року. Процентна ставка - це плата за користування грошовими коштами. Для нашого ринку звичніше платити фіксований % річних у валюті, ніж туманне LIBOR+%. Заздалегідь передбачити динаміку ставки LIBOR, яка залежить і від загальноекономічної ситуації на світовому ринку, складно. Протягом свого існування вона змінюється досить істотно.
Для здійснення прогнозу ставки LIBOR було використано інформацію про значення цієї ставки за рік, останні 6 місяців, а також взято детальний аналіз росту ставки за останній місяць.
Клек А. Прогноз ставки LIBOR

Клек А. Прогноз ставки LIBOR

З рисунку можемо побачити, що динаміка ставки LIBOR на кінець листопада має зростаючу тенденцію, проте в загальному за останній рік – від’ємну.
З останніх тенденцій можна припустити, що станом на 1 грудня 2019 року ставка LIBOR буде в межах 1.752-1.857.

Посилання: LIBOR, Klek

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^