Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2019 » Костюкевич В.А. Прогноз курсу акцій ExxonMobil станом на 01.12.2019
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2019, 22:33

Костюкевич В.А. Прогноз курсу акцій ExxonMobil станом на 01.12.2019

Категорія: Фінансовий ринок 2019

Exxon Mobil Corporation — американська компанія, найбільша приватна нафтова компанія в світі, одна із найбільших корпорацій в світі по розміру ринкової капіталізації. Сьогоднішня компанія стала результатом злиття в 1999 році найбільших американських нафтових компаній Exxon і Mobil.
Обидві компанії стали спадкоємцями тресту Standard Oil Джона Рокфеллера після його примусового поділу в 1911 році. Компанія Standard Oil була заснована в 1870 році, монополізувала нафтову промисловість США і здобула настільки погану репутацію, що уряд припинив її діяльність і поділив її на 34 незалежних юридичних особи.
Двома з цих 34 компаній були Jersey Standard (в майбутньому Exxon) і Socony (в майбутньому Mobil).
В 1998 році Exxon і Mobil підписали угоду про злиття вартістю $73.7 млрд і про формування нової компанії ExxonMobil Corporation, найбільшої на планеті. Злиття було завершено 30 листопада 1999 року.
Основні власники компанії - інвестиційні фонди, інституційні та приватні інвестори.
У вільному обігу перебуває 99,85% акцій. Акції компанії враховуються при розрахунку індексу Доу-Джонса. Голова ради директорів і головний керуючий - Рекс В. Тіллерсон.
Компанія веде видобуток нафти в різних регіонах світу, включаючи США, Канаду, Близький Схід та ін. ExxonMobil має частку в 45 НПЗ в 25 країнах, в своєму розпорядженні мережу АЗС більш ніж в 100 країнах.
Американський нафтовий гігант, як і більшість компаній, що займаються видобутком і переробкою вуглеводневої сировини, залежить від чималої кількості зовнішніх чинників. Нафтогазова галузь є залежною як від політичних, так і від ринкових впливів, через що часто буває важко прогнозувати зміни котирувань цінних паперів цієї сфери.
Розглянемо більш докладно перелік факторів, що впливають на те, скільки коштують акції ExxonMobil:
Зовнішня політика. Даний фактор протягом довгих років входить до числа визначальних для нафтогазової галузі. Більшість видобувних компаній міцно пов'язані з іншими державами широкою мережею представництв, дочірніх організацій або ж просто договорів про співпрацю та спільні розробки.
Ціни на товарному ринку. Очевидно, що доходи підприємств нафтового сектора безпосередньо пов'язані зі змінами цін на вуглеводневу сировину. Від ціни реалізованих компанією нафти і газу безпосередньо залежить розмір її виручки, а значить і прибутку. Відповідно, динаміка цін на нафту безпосередньо пов'язана з котируваннями акцій ExxonMobil і інших підприємств галузі.
Розробка нових родовищ. Збільшення обсягу видобутку позитивно позначається на виручці, а додаткове завантаження виробничих потужностей - на рентабельності. З цієї причини досягнення домовленостей про спільну розробку або самостійному відкритті нових родовищ нафти і газу практично завжди позитивно впливає на котирування акцій нафтових компаній, і зокрема ExxonMobil.
Досягнення в галузі альтернативної енергетики. Новини про прориви в галузях альтернативної енергії та екологічного палива, як правило, негативно позначаються на всій нафтової галузі, тим більше, якщо ці відкриття досить серйозні. Дана сфера в принципі прагне замінити собою нафтову промисловість, тому її розвиток негативно позначається в тому числі і на акціях ExxonMobil.
Вид акцій ExxonMobil - прості. Поточна ціна за акцію - 67,57 USD. Кількість акцій - 4237.00 млн шт.
Костюкевич В.А. Прогноз курсу акцій ExxonMobil станом на 01.12.2019
Костюкевич В.А. Прогноз курсу акцій ExxonMobil станом на 01.12.2019
Проаналізувавши зміни на графіках курсу цін акцій ExxonMobil і взявши до уваги всі вищеперелічені фактори впливу, можна зробити висновок, що станом на 01.12.2019 ціна однієї акції ExxonMobil знаходитиметься в діапазоні від 64,40 USD до 65,10 USD.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^