Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2019 » Кондратюк І.В. РИНОК ФАКТОРИНГОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 417
  • Автор: Ігор
  • Дата: 31-10-2019, 22:42
 (голосов: 0)
31-10-2019, 22:42

Кондратюк І.В. РИНОК ФАКТОРИНГОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ

Категорія: Фінансовий ринок 2019

Кондратюк І.В.,2019
ЛНУ імені Івана Франка,ЕкфМ-52,31.10.2019

РИНОК ФАКТОРИНГОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ

Оскільки фінансове ресурсозабезпечення економічного розвитку в умовах функціонування ринкових відносин неможливе без використання сучасних форм та інструментів розрахунково-платіжних взаємозв‘язків, аналіз перспектив розвитку факторингу в Україні сьогодні надзвичайно актуальний.
Факторинг – це комплекс фінансових послуг, що полягають у передачі права вимоги коштів (дебіторської заборгованості) за поставлену продукцію або надані послуги банку (фактора) і одержанні постачальником негайної оплати.
На сьогодні потенційними учасниками ринку факторингових послуг України можуть бути банки, які мають банківську ліцензію. На практиці ж факторингом в Україні можуть собі дозволити займатися в основному великі банки, і то не всі. Так, за результатами дослідження, із 25 найбільших банків України послуги факторингу сьогодні надають такі вітчизняні банки: Райффайзен Банк Аваль, УкрСіббанк, ПУМБ, АльфаБанк, ОТП Банк, ПриватБанк, Укрекісмбанк, VAB Банк, Агріколь Банк та ін.. Поряд із банківськими установами надавати факторингові послуги в Україні також мають право 193 небанківські фінансові установи, які отримали на це спеціальний дозвіл Національної комісії.
Лідерами на ринку факторингових послуг в Україні наступні банки: «Укрексімбанк» - надає факторинг тільки з регресом і лише великим компаніям, що давно працюють. Умови обговорюються після розгляду документів та «ПриватБанк» - надає факторинг терміном не більше ніж 30 днів або не більше ніж 1 рік за умови надання забезпечення.
Особливостями ринку факторингу та водночас проблемами його розвитку в Україні є: 1) домінування банків, для яких факторинг займає лише частину портфеля серед інших послуг; 2) використання банком при оцінюванні потенційного клієнта факторингу схеми, ідентичної при кредитуванні; 3) здійснення банками як факторингу лише фінансування без додаткових послуг, що суперечить світовій практиці та сутності факторингу; 4) якість послуг факторингу в Україні не контролюється, у законодавстві не закріплено вимоги щодо стандартів якості факторингових послуг фінансових установ; 5) великий відсоток за надання факторингових послуг (у розвинених країнах в середньому: 1,5-2%, в Україні в середньому 19-20%).
Отже, розвиток факторингу в Україні відбувається завдяки активній участі банків у даному процесі, й сьогодні вони є лідерами вітчизняного ринку факторингових послуг. Було з‘ясовано, що на сучасному етапі банки є не лише оферентами факторингових послуг і фінансують факторингові операції інших учасників ринку, але також беруть активну участь у створенні дочірніх факторингових компаній і є споживачами 39 факторингових послуг.
Список використаних джерел:
1. Факторинг та перспективи його розвитку в Україні [Електронний ресурс] – режим доступу: http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/bitstream/12345.
2. Тригуб О.В. Специфіка діяльності вітчизняних банків на ринку факторингових послуг / Тригуб О.В.// Проблеми економіки – 2014. - №1 – С. 284-291.
3. Фінансово-економічна характеристика факторингу в Україні [Електронний ресурс] – режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=593&p=1.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^