Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Фрицька А.С. Прогноз LIBOR
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 47
  • Автор: nastiafrytska
  • Дата: 31-10-2019, 23:49
 (голосов: 0)
31-10-2019, 23:49

Фрицька А.С. Прогноз LIBOR

Категорія: Прогноз libor

LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Розшифровується LIBOR як London Interbank Offer Rate, і розраховується як середня процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків.
Ставку LIBOR прийнято вважати ключовим орієнтиром вартості грошей. Вона служить базою для розрахунку процентних ставок за різними борговими інструментами по всьому світу. Обсяг фінансових продуктів, ставка яких залежить від LIBOR, обчислюється сотнями трильйонів доларів.
Ставка LIBOR розраховується для п'яти валют:
-Долар США;
-Євро;
-Британський фунт;
-Швейцарський франк;
-Японська єна.
Для кожної валюти розраховують сім різних значень в залежності від терміну погашення: овернайт, тиждень, 1,2,3,6 або 12 місяців.
Для розрахунку кожної ставки опитуються 11-16 банків. З отриманих значень відкидаються 25% зверху і знизу, а від решти розраховується зважене середнє арифметичне, округлене до 5-ти знаків після коми.
Банки використовують цей індекс як базовий при розрахунку кредитної ставки і зазвичай додають до нього 5-6%. Плаваюча ставка досі є новинкою для українського ринку і в більшій мірі цікава професіоналам, які добре орієнтуються в макроекономічних показниках і поведінці фінансових ринків. Взявши короткостроковий кредит, прив'язаний до LIBOR, перед зниженням цього індексу можна істотно заощадити, так як щомісячний платіж буде постійно перераховуватися виходячи із значення LIBOR за минулий квартал фіскального року.
Процентна ставка - це плата за користування грошовими коштами. Для нашого ринку звичніше платити фіксований % річних у валюті, ніж туманне LIBOR +%. Заздалегідь передбачити динаміку ставки LIBOR, яка залежить і від загальноекономічної ситуації на світовому ринку, складно. Протягом свого існування вона змінюється досить істотно.
Прив'язка ставок споживчих кредитів, це також відноситься до іпотечних кредитів, до ставки LIBOR може бути зручна для тих банків, які самі, в свою чергу, займають засоби на іноземних ринках. У цьому випадку банк захищає себе від можливого коливання ставок на міжнародних ринках, так як, якщо LIBOR буде підвищуватися, виросте і ставка кредиту для позичальника.
Однією найважливіших ставок LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці. А основним чинником, який впливає на рівень ставки LIBOR є облікова ставка ФРС та між цими показниками існує пряма залежність.
Щоб здійснити прогноз трьохмісячної доларової ставки LIBOR станом на 1 грудня 2019 року, було використано інформацію про значення цієї ставки за період 01.01.2019-31.11.2019. За даними дослідження можемо зробити висновок , що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR протягом року за американським доларом мала значну тенденцію до зниження.
Проаналізувавши фактичні ставки LIBOR, прогнозний діапазон ставки LIBOR USD на 01.12.2019 очікується в межах 1.6200-1.9300%
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (104)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^