Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2019 » Роговська М.С. Ринок криптовалют в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2019, 01:09

Роговська М.С. Ринок криптовалют в Україні

Категорія: Фінансовий ринок 2019

Роговська М.С., 2019
ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-41с

Ринок криптовалют в Україні

Україна за підсумками 2018 року ввійшла в топ 10 країн за кількістю користувачів крипто валют. Аналітики встановлюють, що офіційно юридичні особи не декларують ведення в Україні діяльності на ринку крипто валют, але в дійсності в країні є вся цілком інфраструктура: покупці та продавці крипто валют, крипто біржі, майнери крипто валют і навіть творці нових крипто валют, які успішно організовують ICO. Причиною такої «тіньової» діяльності на ринку крипто валют є все ще не ухвалений закон щодо визнання віртуальної валюти в Україні.
Криптовалютами торгують такі українські біржі як: Exmo, Kuna і BTC Trade UA. Останні дві біржі проводять операції з крипто валютами тільки за гривню. Exmo пропонує також транзакції в доларах США, євро, польських злотих, що є значно зручніше. Як показує статистика, то кожного дня на біржах укладаються угоди на суму до $1,9 млн. Найпопулярнішими валютами в Україні є Bitcoin та Ethereum. З бірж найпопулярнішою є Exmo, а друге місце займає біржа Kuna. Саме ця біржа була першою українською біржею криптовалют та, на мою думку, є найпростішою в використанні.
Важливою групою стейкхолдерів стали майнери крипто валют. Проте оцінку надати цьому ринку є проблематично, оскільки видобута крипто валюта одразу стаж частиною глобального ринку і не має географічної прив’язки. За експертними оцінками розмір сегмента майнінгу, запропонований українськими компаніями, що надають послуги встановлення майнінгових ферм може досягати $100млн.
У ринку крипто валют в Україні є свої особливості, свої гравці. Також є оцінювальні обсяги ринку. Проте при цьому відсутня будь-яка статистика, офіційна кількість людей, які зайняті в цьому сегменті. Тому й немає сплачених податків і зборів, які держава може недотримувати. Тобто по суті ринок є і розвивається, але при цьому насправді його й немає, тому що немає державного регулювання. В Україні позиція фінансових регуляторів до цієї валюти дуже не визначена. Оскільки НБУ вже називали крипто валюту дійсну в Україні в 2014 році, проте потім в 2017 публічно відмовились від цієх позиції
Через відсутність правового статусу учасники ринку не розуміють правових наслідків своїх дій, не платять податків і не потребують ліцензії на майнінг. Звичайно, що на сьогодні питання легалізації віртуальної є важливим, оскільки це спростить користування крипто валютами для українців, а також наповнить бюджет податками від майнінгу.
Отже, правила потрібні, щоб учасники ринку могли б нормально працювати, а не видумувати якісь цілі платежів, які призначені для маскування реальної дійсності.

Списиок використаних джерел:
1. Юридична газета: Криптовалюта в Україні.// Марія Загорядська, [Електронний ресурс] : режим доступу - http://yur-gazeta.com/publications
2. Financial club : Як працює ринок крипто валют в Україні.// Польчевський Іван, [Електронний ресурс] : режим доступу - https://finclub.net/ua/analytics/yak-pratsiuie-rynok-kryptovaliut-v-ukraini.html
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^