Стратегічні орієнтири » Державні фінанси 2020 » Походжай А.А. Метод використання посередників у сфері купівлі-продажу нерухомого майна для виявлення фінансових злочинів
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
30-04-2020, 18:45

Походжай А.А. Метод використання посередників у сфері купівлі-продажу нерухомого майна для виявлення фінансових злочинів

Категорія: Державні фінанси 2020

В сучасному світі дуже часто зустрічаються фінансові махінації у сфері купівлі-продажу нерухомого майна. Що суттєво впливає на економіки різних країн, та на рівень добробуту громадян. В сьогоденні для зловживання на ринку нерухомого майна, злочинці, використовують різні механізми методи та інструменти, але що гірше, так це, що переважна більшість з них можуть вважатися легальними, проте це не так, і саме тому є дуже важливим в сфері фінансового моніторингу використовувати відповідних суб’єктів підприємницької діяльності для запобігання фінансовим злочинам.
Метою нашого дослідження є виявлення ролі суб’єктів підприємницької діяльності на ринку купівлі-продажу нерухомого майна у виявленні та запобіганні фінансових злочинів, а також висвітлення основних аспектів на які потрібно звертати увагу таким суб’єктам.
Спершу зазначимо хто являється суб’єктом підприємницької діяльності – це безпосередньо ріелтори, ріелторські компанії. Ріелтор - фахівець, який здійснює посередницьку діяльність на ринку нерухомості, під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна, під час підготовки та здійснення правочинів щодо купівлі-продажу нерухомості.
Ріелтор зобов’язаний стати на облік у Держфінмоніторинг як суб’єкт первинного фінансового моніторинг та повідомляти про зміни відомостей про cуб’єкта та про припинення його діяльності. Після чого ріелтор повинен виявляти, реєструвати та надавати різноманітну інформацію про фінансову діяльність на запит Державної служби фінансового моніторингу України.
Отже можна сказати, що ріелтор та Держфінмоніторинг перебувають в тісних зв’язках. Даний суб’єкт первинного фінансового моніторингу для аналізу клієнтів повинен брати до уваги ряд критеріїв: тип клієнта, географічне розташуванням держави реєстрації клієнта або установи, через яку він здійснює передачу (отримання) активів, і вид товарів, послуг, які клієнт отримує від суб’єкта. Окрім цього ріелтори мають бути ознайомленні з найбільш розповсюдженими методами та схемами проведення незаконних операцій на ринку нерухомості, що проводяться з метою легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Згідно з цим існує ряд рекомендацій для ріелторів для виявлення фінансових злочинів, а саме потрібно звертати увагу на наступні речі:
• Чи клієнтом є новостворене підприємство, яке має на меті діяльність пов’язану лише з придбанням об’єкта нерухомості;
• Чи це фізична особа, ФОП або засновник юридичної фірми, що не може здійснювати активну підприємницьку діяльність (невідповідність віку чи фізичного стану);
• Клієнт розраховується виключно готівкою;
• Клієнт діє тільки через посередників;
• Капітал який використовується в проведені операції залучений з країн, що належать до переліку офшорних зон або задіяні в міжнародній терористичній діяльності;
• Походження капіталу для здійснення операцій з нерухомим майном є невідомим;
• Майно згідно з яким відбуватиметься фінансова операція відноситься до майна на яке накладено арешт;
• Покупець, юридична особа, яка недавно була створена;
• Поведінка клієнта викликає підозри.
• Клієнт раніше був притягнений до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
• Залучення до проведення операцій клієнтом сторонніх осіб, підозрілих, не пов’язаних з клієнтом господарських організацій.
У разі виявлення таких підозрілих аспектів, ріелтор зобов’язаний повідомити Державну службу фінансового моніторингу для виявлення та запобігання фінансових злочинів.
Отже, можна сказати, що ріелтор, у ролі суб’єкта первинного фінансового моніторингу, відіграє велику роль у виявленні та запобіганні здійснення фінансових злочинів і на його плечі лягає велика відповідальність. Тому зі сторони Державної служби фінансового моніторингу слід приділяти велику увагу ріелторам, контролювати їх діяльність, адже вони можуть бути, як суб’єктом виявлення та запобігання фінансових злочинів (тому потрібно стимулювати їх діяльність, надавати їм потрібну інформацію, консультувати їх у сфері виявлення фінансових злочинів), так і суб’єктами здійснення таких злочинів (потрібно слідкувати за правочинністю їх діяльності).
Список використаної літератури
1. Методичні рекомендації з організації фінансового моніторингу [Електронний ресурс]. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://fiu.gov.ua/pages/finansovii-monitorint/metodologija/rekomendaci.
2. Методичні матеріали з питань фінансового моніторингу для суб’єктів підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій купівлі-продажу нерухомого майна [Електронний ресурс]. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://fiu.gov.ua/pages/finansovii-monitorint/metodologija/tipovi-dokumenti /metodichni-materiali-z-pitan-finansovogo-monitoringu-dlya-sub-jektiv-pidprijemniczkoji-diyalnosti.html.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^