Стратегічні орієнтири » Державні фінанси 2020 » Іванов М.П. Оцінка ризиків відмивання коштів в Швейцарії
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
15-05-2020, 20:23

Іванов М.П. Оцінка ризиків відмивання коштів в Швейцарії

Категорія: Державні фінанси 2020

УДК 336
© Іванов М. П., 2020
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКе-31с


Оцінка ризиків відмивання коштів в Швейцарії


Швейцарія визнана однією з найбільш стабільних країн у світі та державою, в якій все працює як відомий годинник, і ,здається, що поняття «злочин» тут недоречне. Однак, як показує практика, навіть у такому механізмі можливий збій.
Політика Швейцарії історично була орієнтована на поліпшення якості життя кожного громадянина, а відсутність руйнівних війн стала відмінним фундаментом для створення міцної і непорушної економічної структури. Сьогодні Швейцарія - справжнє банківське і фінансове серце всієї Європи. Економіка країни заснована на ринкових відносинах і обороті фінансового іноземного капіталу. У країні створені ідеальні умови як для дрібних, так і для великих підприємців. Держава абсолютно не втручається в діяльність підприємств, а сам виробничий ринок цілком задовольняє всі запити середньостатистичного покупця. Успішні економічні відносини існують не тільки всередині країни, а й на міжнародній арені.
Статистика показує, що приблизно на кожні півтори тисячі громадян країни припадає по одній фінансовій установі. Але незважаючи на величезну кількість банківських структур якість їх обслуговування вважається однією із кращих в світі. У країні розроблена жорстка система контролю безпеки всіх особистих даних вкладників. Стороннім особам вони недоступні. Саме тому багато заможних іноземців прагнуть зберігати свій капітал саме у Швейцарії. А подібний прилив вкладень гарантує країні стале економічне становище і поступовий розвиток.
Аналізуючи ризики, головним чином необхідно брати до уваги таке:
- характер та ступінь відповідних внутрішніх предикатних злочинів, їх тип та незаконні доходи, породжені на національному рівні;
- зовнішні ризики, доходи від злочинів, що формуються за кордоном та відмиваються на внутрішньому ринку.
«The Tax Justice Network» оприлюднює рейтинг країн за індексом фінансової секретності, який вираховується, виходячи з даних про допомогу країн у відмиванні грошей та допомозі людям, які шукають захисту свого корумпованого багатства. Чим більший бал у рейтингу – тим більш корумпована влада. У 2018 році було опубліковано рейтинг, в якому перше місце займала Швейцарія, далі за нею слідував Гонконг.
Минулого року спеціалісти Інформаційного управління по боротьбі з відмиванням грошей зареєстрували 6126 звернень, що на 31% більше, ніж у попередньому році, з них 5440 (88,8%) звернень про підозрілу банківську активність подали банки, 272 – постачальники платіжних послуг, 71 – компанії, що випускають кредитні карти, 60 – консультанти щодо інвестицій та інші. Повідомлення про відмивання грошей наразі займають друге місце, і з 2009 року їх кількість збільшилась з 7,3% до 26,8%. Під підозру корупції підпадають іноземні чиновники та високопосадовці, які використовують швейцарські банки для відмивання грошей.
До недавніх пір значна увага приділялась боротьбі з відмиванням грошей у фінансовому секторі. Оскільки законодавче регулювання в цій сфері помітно посилилось, в «Transparency International» припускають, що особи, зацікавлені у відмиванні та легалізації значних статків, цілком можуть перейти на ринок нерухомості, так як сьогодні досить легко можна «непомітно» придбати швейцарську нерухомість.
З метою запобігання податкових злочинів Парламент Швейцарії нещодавно прийняв закон про прийняття рекомендацій FAFT, змінивши таким чином кілька чинних законів, в основному положення Швейцарського зобов'язального права, Швейцарського кримінального кодексу та закону про протидію відмиванню коштів. Тепер вимоги до звітності для юристів та інших консультантів, які беруть участь в управлінні компаніями і фондами, будуть такими ж, як і для банкірів. Крім того, консультанти будуть піддаватися таким самим комплексним перевіркам. Також планується зниження фінансового порогу, при перевищенні якого операції з дорогоцінними металами і камінням повинні проходити обов'язкову перевірку.
Незважаючи на те, що швейцарська влада зробила значні кроки для поліпшення свого механізму захисту від відмивання коштів і фінансування тероризму, тим не менш, у цій сфері слід зосередити більше зусиль і ресурсів. У зв'язку з цим, правоохоронним органам необхідно в подальшому поліпшувати алгоритми взаємодії між собою та з офісами ЄС щодо повернення корупційних активів.


Використані джерела


1) https://www.occrp.org/ru/daily/10083-switzerland-to-tighten-its-anti-money-laundering-rules.
2) https://www.epravda.com.ua/rus/news/2019/07/2/649247/
3) https://www.swissinfo.ch/rus/transparency-international_швейцария-недостаточно-противодействует-отмыванию/43642238
4) https://www.globalresearch.ca/money-laundering-is-it-really-true-that-switzerland-is-the-1-most-corrupt-nation-and-the-u-s-2/5627983
5) https://internationalwealth.info/offshore-legislation-acts/new-legislation-of-switzerland-anti-money-laundering/
6) https://nashagazeta.ch/news/economie/borba-s-otmyvaniem-deneg-v-shveycarii
7) https://www.altenburger.ch/uploads/tx_altenburgerteam/Novoe_shveicarskoe_FATF_zakonodatelstvo_Posledstv-ijadlja_rossiiskikh_klien....pdf
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^