Стратегічні орієнтири » Фінансові шахрайства » Антосюк В.І. Італійська мафія як осередок кримінальних кланів у Європі.
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
15-05-2020, 22:49

Антосюк В.І. Італійська мафія як осередок кримінальних кланів у Європі.

Категорія: Фінансові шахрайства

Злочинність в процесі свого розвитку трансформувалася в організовану, а однією із найбільших та найвпливовіших стала італійська мафія, котра і донині зберігає чільні позиції у Європі. В умовах глобалізації посилилася тенденція до зближення злочинних угрупувань у різних країнах, мафія набула інтернаціонального характеру. Прагнення притягнути до відповідальності злочинців суттєво впливало на міжнародну політику Італії та підштовхнуло її до кооперації з іншими країнами для утворення спільної міжнародної політики нейтралізації організованої злочинності. Тому необхідним є виокремити значення боротьби з організованою злочинністю, а саме дослідити італійську мафію як осередок кримінальних кланів серед європейських країн.
Розглянемо чотири основних осередки мафії у Італії:
1. Сицилійська мафія - "Коза Ностра": виникла у 19 столітті та мала безліч імен таких як секта, братство, бандити. Саме вони займалися рекетом на "цитрусових", адже сицилійські лимонні та апельсинові плантації були найприбутковішим сільськогосподарським бізнесом по усій Європі, чий експорт постійно зростав. Безперервні потоки грошей перетворили звичайних бандитів у таємну організацію, яку звичайні громадяни називали "мафіозі". Самі члени банд іменували себе "людьми честі". З плином часу звичайний рекет і шантаж розповсюдився на всі сфери діяльності сицилійців. Крім того, мафія взяла під свій контроль навіть нелегальні потоки грошей, тобто тепер ті, хто колись крав і перепродував, тепер платили податок, навіть шахраї. Цікавий факт, але в існування цього клану ніхто не вірив, оскільки життя в тіні вдалося зберегти завдяки вбивствам свідків, підкупу політиків, суддів і зв'язками по всій країні. Завдяки цьому, практично усі злочини сходили мафії з рук. Поліція виконувала роль статистів та спостерігачів. Мафіозний рекет тривав до середини 20 століття, а Сицилія стала районом, у якому рівень злочинності перевищував у 10 разів будь-який інший регіон. Беніто Муссоліні вдалося викорінили Cosa Nostra лише до 1943 року, оскільки опісля британські, американські та канадські військові вдерлися на Сицилію і визволили сотні мафіозі. У кримінальному світі Cosa Nostra з'явилася особа, через чиї амбіції таємна організація рухнула - Сальваторе Рііна на прізвисько "Коротун", будучи другом та партнером по бізнесу Лучано Леджо, який брав участь у розстрілі глави клану Корліонезі, у 1974 році захотів, щоб вся сицилійська мафія підкорилася одному клану – Корлеоне. Для цього він використовував звичні методи: вбивав усіх, хто йому відмовляв. У 1981 році за його наказом наймані мафіозі знесли з Калашникова півголови босу одного із районів Палермо Стефано Бонтате. Власне так почалася друга і найбільша війна в історії Cosa Nostra. В лютому 1986 року відбувся суд над членами Cosa Nostra, в ході якого за ґрати відправили приблизно 350 членів мафії. Сукупність вироків сягнула цифри у 2500 років.
2. Неаполітанська мафія - "Каморра". Точна дата їх заснування – невідома, проте історики датують їхню появу 17-18 століттям на півдні Італії. Дослівно "Camorra" перекладається як "суперечка". Найбільший розквіт їхньої діяльності припав на середину 20 століття. В Кампаньї активно набирали обертів вуличні банди – в 90-х роках їх нараховувалося більше сотні, а це більше, ніж 7 тисяч осіб. Кожна банда або родина працювала незалежно від іншої і виключно на своїй території. Як і більшості кримінальних угрупувань, основними джерелами доходу "Каморри" були торгівля зброєю, пограбування, рекет і шантаж. Не обходилося і без наркотиків. Для них в бізнесовій структурі Camorra відведене окреме місце - марихуана, кокаїн, героїн і будь-які інші їх види збуваються у Скампії і Секондільяно - найбідніших регіонах. Крім того, під контролем "Каморри" також є транспортні перевезення, особливо – вивіз сміття, адже це легальний бізнес, який приносить мільярдні прибутки. Схема є простою: люди платять компанії за вивіз сміття, гроші в ідеалі мали би йти на зарплати працівникам цих компаній і на переробку відходів, проте компанію тримають каморівці, і тому зарплати не платяться, а сміття не переробляється. Каморівці просто викидають відходи деінде: в лісах, біля доріг і селах, відповідно гроші, які мали би піти на переробку вони забирають собі. Таким нехитрим способом вони змогли організувати в Кампаньї і довкола Неаполя зокрема, – фактично екологічну катастрофу. Люди, які живуть біля ось звалищ, мають підвищений ризик захворіти на рак. Таких сміттєвих тюків у 90-х роках і на початку нульових нараховувалося від 7 до 20 мільйонів, а це сотні гектарів землі. Свавілля "Каморри" задокументував італійський репортер Роберто Савано, який працював під прикриттям. Його книжка "Гоморра", опублікована 2006 року, стала бестселером.
3. Калабрійська мафія - "Ндрангета": найжорстокіша і найбагатша мафія Італії. “'Ndrangheta” означає самовідданість і доблесть, яку члени мафії зберігали із самого початку заснування і до сьогоднішніх днів. Починаючи із 1900-х і до середини століття, про мафію ніхто не чув, адже ніхто навіть і уявити не міг, що у такому тихому регіоні, як Калабрія, де не було ні нормальної інфрастуктури, ні навіть примітивного бізнесу, міг оперувати кримінальний синдикат. Це й зіграло бандитам на руку – вони тихо займалися рекетом, замовними убивствами, підкупом політиків, правоохоронців і набирали людей, аби контролювати усі сфери життя калабрійців. Починаючи із 50-х найбільші мафіозні зустрічі відбувалися у горах Аспромонте. На місці, яке називається Святилище Санта-Марії ді Полсі й недалеко від містечка Сан Лука у Калабрії. 'Ndrangheta і релігія – колаборація довічна, адже питання, які стосувалися бізнесу вирішувалися саме там, бо мафіозі вважали Діву Марію своєю берегинею. Свою жорстокість "Ндрангета" продемонстрована у німецькому місті Дуйсбург 2007 року, де було застрелено шістьох італійців, пов'язаних з цим кримінальним синдикатом. Їхні тіла залишили в автомобілях біля італійського ресторану. "Ндрангету" також звинувачують у "викачуванні" державних коштів, призначених для бідних мігрантів у Калабрії.
4. Апулійська мафія - "СакраКорона Уніта". Sacra Corona Unita – дослівно перекладається як "Об'єднана священна корона". Заведено вважати, що мафія зародилася на початку 80-х, але насправді формування розпочалось ще у 1970-1980 роках. Із самого початку Sacra Corona Unita була філією Camorra, фактично представництвом у південно-східній Італії. ФБР вважає, що вона налічує близько 2 000 членів і спеціалізується на контрабанді сигарет, зброї, наркотиків та людей, а клани Апулії мають міцні зв'язки зі східноєвропейськими злочинними бандами та існують і дотепер.
Слід також зазначити, що ефективність урядової політики протидії організованій злочинності найчастіше залежала від двох факторів – впливу політичної кон’юнктури та кооперації правоохоронних органів. Крім того, варто додати, що існувала розгалужена мережа транспортування наркотиків та інших нелегальних засобів з основним пунктом на Сицилії, що підштовхнуло до зближення правоохоронних органів Італії та США.
На основі цього, можемо зробити висновок, що боротьба з організованою злочинністю стає все більш глобальною, потребуючи залучення сил всієї міжнародної спільноти для її вирішення.

Список використаних джерел:
1. Sacra Corona Unita: особливості клану мафіозі, що і зараз тримає у напрузі Італію, 2019. URL: https://24tv.ua/sacra_corona_unita_osoblivosti_klanu_mafiozi_shho_i_zaraz_trimaye_u_napruzi_italiyu_n1183882.
2. Вбивство як мистецтво: історія мафії Cosa Nostra, яка наганяла жах на всю Італію, 2019. URL: https://24tv.ua/vbivstvo_yak_mistetstvo_istoriya_mafiyi_cosa_nostra_yaka_naganyala_zhah_na_vsyu_italiyu_n1144776.
3. Контроль над міжнародними корпораціями та Неаполем: що відомо про жорстоких мафіозі Camorra, 2019. URL: https://24tv.ua/kontrol_nad_mizhnarodnimi_korporatsiyami_ta_neapolem_shho_vidomo_pro_zhorstokih_mafiozi_camorra_n1164690.
4. Лоренс Пітер. Італійська мафія: як кримінальні клани поширились світом, BBC News. 2018. URL: https://www.bbc.com/ukrainian/features-42858324.
5. Як потрапити до мафії: правила найпотужнішої кримінальної організації світу 'Ndrangheta, 2019. URL: https://24tv.ua/yak_potrapiti_do_mafiyi_pravila_naypotuzhnishoyi_kriminalnoyi_organizatsiyi_svitu_ndrangheta_n1173510.

Посилання: Італійська мафія, злочинні клани, організована злочинність, фінансові розслідування

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^