Стратегічні орієнтири » Державні фінанси 2018 » Авакян Г.С. Досвід Вірменії у сфері протидії фінансуванню тероризму та відмивання коштів
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 362
  • Автор: javak
  • Дата: 16-05-2020, 02:41
 (голосов: 0)
16-05-2020, 02:41

Авакян Г.С. Досвід Вірменії у сфері протидії фінансуванню тероризму та відмивання коштів

Категорія: Державні фінанси 2018

Вірменія не є міжнародним або регіональним фінансовим центром, і, як вважають, вона несе велику небезпеку розвитку відмивання коштів. Найвищими загрозами є предикативні злочини є шахрайство (включаючи кіберзлочинність), ухилення від сплати податків, крадіжки та розкрадання. Результати про те, що корупція та контрабанда також становлять загрозу. Сектор нерухомості, тіньова економіка та використання грошових коштів - значні вразливі місця. Компетентні органи влади оцінили та продемонстрували розуміння деяких, але не всіх ризиків, пов'язаних у Вірменії.

Вірменія має широку правову та інституційну основу для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Рівень технічної відповідності Вірменії, як правило, високий щодо значної більшості рекомендацій FATF.
Ризик фінансування терроризму дуже низький. Хоча Вірменія розділяє кордон з Іраном, який FATF вважає більш високим ризиком ФТ, група з оцінки не виявила конкретних ознак того, що приватний сектор Вірменії та некомерційні організації (НКО) не підлягають неправильному використанню для цілей ПТ. Розслідування, переслідування та обвинувачення щодо ФТ ніколи не було.

Банківський сектор є найважливішим сектором за суттєвістю. Банки розуміють ризики, які застосовуються до них згідно зі стандартами FATF та Законом про протидії відмиванню коштів та фінансуванню фінансового ринку. Однак вони не продемонстрували, що вони включили ризики, визначені в НАП, у свою внутрішню політику. Сектор нерухомості, нотаріуси та казино становлять порівняно більший ризик порівняно з іншими ДНФБП. Їх розуміння ризику обмежене.

Існує дієвий механізм імплементації цільових фінансових санкцій (ПФС). Жодні кошти, пов'язані з тероризмом, не були заморожені відповідно до Резолюцій Ради Безпеки ООН. Вилучення та конфіскація злочинних доходів, інструментів та майна рівноцінної вартості не переслідуються як цілі політики. Сумнівно, чи можуть ЛЗС ефективно ідентифікувати, відстежувати та вилучати активи на самих ранніх стадіях розслідування, оскільки проактивні паралельні фінансові розслідування щодо ЗП та передбачення правопорушень не проводяться регулярно.
Рекомендаціями FATF, Вірменія досягла значних вдосконалень щодо технічної відповідності. Вірменія значною мірою відповідає більшості рекомендацій.

Деякі недоліки стосовно правоохоронних повноважень зберігаються, зокрема, стосовно законодавства, що стосується повноважень правоохоронних органів щодо отримання інформації, що зберігається у фінансових установ, та правоохоронних органів, здатних успішно перетворювати розвідку в докази. Слід удосконалити механізм забезпечення прозорості юридичних осіб, а також слід посилити регулювання та нагляд за ДНЗБ. Влада
повинна забезпечити уточнення правових положень, що передбачають застосування санкцій щодо ПФ.
Вірменія провела свій перший «повний спектр» НРО у 2014 році.

Найбільш позитивним аспектом цієї оцінки є те, що вона збирає інформацію про високий рівень від усіх зацікавлених сторін у боротьбі з протидії відмиванню коштів та фінансуванню фінансового ринку, деякі з яких раніше аналізувалися виключно на інституційному рівні.
Що стосується оцінки загроз та вразливості відмивання коштів, інформація, яку вважали, не завжди є повною, і, як наслідок, деякі висновки видаються дискусійними. Наприклад, загроза злочинності злочинного життя заснована на аналізі судимості за всі предикативні злочини та злочинності, не враховуючи масштабів та значущості загальної злочинної діяльності у Вірменії. Тим не менш, влада впевнена, що загальний рівень злочинності співмірний із закономірностями та тенденціями, що випливають із судимості.

Розгляд тіньової економіки та використання грошових коштів зводиться до визнання того, що ці явища є присутніми, не пов'язуючи потенційні наслідки з іншою інформацією, наприклад, передбачуваною злочинністю та використанням грошових коштів для придбання нерухомості. Команда оцінювання вважає, що ризики, пов'язані з ПІ у Вірменії, можуть бути не повністю оцінені та зрозумілі. Розуміння ризиків ПН здається адекватним.
Тим не менш надійний та ефективний переказ коштів на міжнародному рівні та поширеність таких механізмів, як банки та інші цінності системи переказу коштів або інтернет-платіжні послуги, стають привабливими для терористичних цілей. Незважаючи на нові платіжні продукти та послуги певні характеристики роблять їх уразливими до зловживань.

Співпраця та координація національної політики щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню фінансового ринку здійснюється через Міжвідомчий комітет з питань боротьби з підробкою грошей, шахрайством на пластикових картах та інших платіжних інструментах, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.
План дій, погоджений Міжвідомчим комітетом, забезпечує основу для подолання ризиків, пов'язаних з фінансуванням фінансування / фінансування, визначених в НАП. Хоча оперативне співробітництво між компетентними органами здається надійним, координація стратегій, особливо у сфері правоохоронних органів, здається недостатньо розвиненою. Більше того, оскільки НАП не належним чином визначає та не оцінює певні ризики, політика, цілі та діяльність компетентних органів не в повній мірі вирішують ризики в країні. Крім того, виявляється, що важлива розвідувальна робота, яка проводиться озброєнням уряду та правоохоронних органів, що займається питаннями ліцензування та контролю за експортом, регулярно не залучається до розробки політики, яка проводиться Міжвідомчим комітетом.


Влада поділилася результатами НРО з приватним сектором. Банківський сектор представив оціночну групу відносно кращого розуміння ризику порівняно з іншими секторами.
Однак навіть у банківському секторі розуміння було різним. Фінансові установи не часто переходили до висновку НРО для власних секторів, коли обговорювали ризик, навіть якщо Закон про протидії відмиванню коштів та фінансуванню фінансового ринку вимагає від інституцій оцінювання ризику свого бізнесу.
Центр фінансового моніторингу (FMC), який є ПФР Вірменії, є провідною агенцією в операційній системі з протидії відмиванню коштів та фінансуванню фінансового ринку. Він має доступ до дуже широкого спектру інформації і може вимагати додаткової інформації від усіх суб’єктів, що надають звітність, незалежно від того, чи раніше суб'єкт господарювання подав протокол STR. FMC розробив передові процеси для оперативного та стратегічного аналізу інформації та поширює корисну розвідку в правоохоронні органи.

Список використаної літератури:
• https://www.cba.am/Storage/AM/downloads/FDK/Guidelines/Emerging_Terrorist_Fina ncing_Risks_Arm.pdf
• https://www.fatf-gafi.org/media/fatf/documents/reports/mer- fsrb/MONEYVAL(2015)34_5thR_MER_Armenia.pdf
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^