Стратегічні орієнтири » Державні фінанси 2020 » Авакян Г.С. Система протидії відмиванню коштів у Республіці Сербія
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 10
  • Автор: javak
  • Дата: 16-05-2020, 03:20
 (голосов: 0)
16-05-2020, 03:20

Авакян Г.С. Система протидії відмиванню коштів у Республіці Сербія

Категорія: Державні фінанси 2020

Система протидії відмиванню коштів почала будуватися, коли перший закон про запобігання відмиванню грошей набув чинності у 2002 році. Тоді також було створено відділ фінансової розвідки Республіки Сербія, тепер
Адміністрація з питань запобігання відмиванню грошей здійснює діяльність з питань фінансової розвідки: збирає, обробляє, аналізує та передає інформацію, дані та документи компетентним органам та виконує інші завдання щодо запобігання та виявлення відмивання коштів та фінансування тероризму відповідно до Закон про запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

У ході аналізу Адміністрація також збирає додаткові дані, як від суб’єктів звітності, так і від інших державних органів, і, у разі виникнення підозр у відмиванні коштів, передає дані та інформацію про це компетентним органам, найчастіше до прокуратури. Тільки у 2012 році Адміністрація надіслала прокуратурам загалом 112 повідомлень про підозру у відмиванні грошей.

Відповідно до Закону про запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму, звітними суб'єктами є: банки, обмінні пункти, компанії з управління інвестиційними фондами, компанії з добровільного управління пенсійними фондами, постачальники фінансового лізингу, страхові компанії, страхові брокерські компанії, страхові агентства та страхові агенти, які мають ліцензію на здійснення діяльності зі страхування життя, особи, що займаються поштовими послугами, брокеро-дилерські компанії, організатори спеціальних ігор на випадок в ігрових закладах, організатори азартних ігор, організованих через Інтернет, телефон або інший шлях через телекомунікаційні мережі та аудитори.
З точки зору відмивання грошей, ухилення від сплати податків, незаконного виробництва та обігу наркотичних засобів та кримінального злочину зловживання службовим становищем характеризуються як кримінальні злочини високого ризику, тобто як предикативні (попередні) кримінальні злочини, що становлять найвищий ризик у відношенні доходів від вчинення цих правопорушень.

Високий рівень ухилення від сплати податків зумовлений також тим, що значна частина ділової діяльності здійснюється готівкою з метою ухилення від сплати податків. Згідно зі спостереженнями Податкової адміністрації, касові операції у значних розмірах проводяться на підприємствах, що займаються зовнішньою торгівлею, закупівлями вторинної сировини та сільськогосподарської продукції, а також в суб’єктах, що займаються будівельною галуззю.

Ці види діяльності характеризуються як високий ризик, коли мова йде про ухилення від сплати податку. Велика кількість грошових коштів відволікається від легальних грошових потоків, а гроші додатково використовуються для фінансування різних інших форм сірої економіки.

У Республіці Сербія багато правочинів проводяться готівкою і в юридичній діяльності. Багато бюлетенів стверджують, що Сербія як і раніше залишається інтенсивним готівкою, і згідно з деякими дослідженнями, близько 30% торгівлі все ще ведеться готівкою.

Основне значення міжнародних зв'язків та швидкого обміну інформацією демонструють також дані про вартість доходів іноземного походження, які можуть відмиватися в країні. Було підраховано, що виручка є дуже значною, особливо якщо мова йде про кримінальні злочини організованої злочинності. Дані конкретних випадків свідчать про те, що кримінальне правопорушення незаконного обігу наркотиків є особливо важливим і може бути пов'язане з Албанією, Нідерландами, Бельгією, Швецією, Туреччиною та Болгарією.

Ресурси:
http://www.apml.gov.rs/srp2253/novost/Procena-rizika-od-pranja-novca-i-procena-rizika-od-finansiranja-terorizma.html
https://www.fatf-gafi.org/countries/#Serbia
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
^