Стратегічні орієнтири » Електронні фінансові інструменти » Авакян Г. С. Криптовалюти та ЄС: технологічний розвиток і регулювання
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 337
  • Автор: javak
  • Дата: 16-05-2020, 20:10
 (голосов: 0)
16-05-2020, 20:10

Авакян Г. С. Криптовалюти та ЄС: технологічний розвиток і регулювання

Категорія: Електронні фінансові інструменти

У 2019 році Європейська Комісія виступила з ініціативою щодо створення законодавчої бази щодо ринків криптовалют в Європейському Союзі, а Інститут ринкової економіки опублікував підсумок позиції мережі аналітичних центрів 4Liberty. Після публічних обговорень та консультацій Комісія виступила з пропозицією уникати суворого регулювання в секторі, створити хороші умови для його подальшого розвитку, а також встановити відповідну класифікацію криптовалют.

Використання криптовалют створює нові напрямки економічного розвитку і може призвести до змін та покращень у традиційних фінансових установах. Завдяки своїй гнучкості та інноваційності криптосектор відкриває можливість розробити паралельні системи, які поліпшать цифрову операційну стійкість поточної фінансової системи та забезпечать захист від збоїв.

Завдяки використанню алгоритмів з відкритим кодом та блокчейн-систем у більшості застосувань у сфері децентралізованого фінансування значно полегшується доступ до світових фінансових ринків. Саме через децентралізований підхід до використання криптовалют ймовірність системного ризику стає нижчою.

Децентралізований підхід також відображається в маркізації різних видів активів (включаючи нерухомість, високоцінні об'єкти та твори мистецтва), що робить роздрібні інвестиції набагато доступнішими, дозволяючи інвестувати невелику частину загального активу. Токенізовані активи можуть збільшити попит на роздрібні інвестори через простий спосіб їх перетворення в звичайну валюту.

Для досягнення позитивних ефектів регуляторна база ЄС повинна бути максимально гнучкою та відкритою і не перешкоджати адміністративним інноваціям у криптовалюті. Суворі обмеження лише витіснять економічну активність за межами Європи в пошуках більш сприятливих умов. Криптовалюти пропонують можливість поглибити єдиний ринок цифрових фінансових послуг та просувати фінансовий сектор, керований даними. Вільне та гнучке регулювання сектора - це можливість для ЄС стимулювати інновації та підвищити ефективність ринкового механізму.

Для досягнення бажаних ефектів Комісія має завдання сприяти обміну передовою практикою між країнами-членами щодо поводження з криптовалютами. Таким чином можна встановити хороший загальний механізм дії, який є ефективним для всіх. Конкретна пропозиція полягає у створенні класифікації криптовалют, яка повинна мати характер факультативних вказівок. Наразі уникнення прийняття конкретних регламентів чи директив, що запроваджують єдиний режим в ЄС.

Метою є розрізнити характеристики криптовалют та розрізнити ті, що належать до категорії токенів безпеки, та всі інші. Тому було б корисно ввести визначення маркерів безпеки, яке, однак, не включатиме ці жетони на основі нерухомості чи споживчих товарів, щоб сприяти інноваційному потенціалу нових бізнес-моделей.
Важливо зазначити, що ідея ЄК про запровадження гнучких норм регулювання не означає повної відсутності правил поведінки.

Компанії крипто-сектору повинні дотримуватися загальних правил - таких, як захист прав власності, захист особистих даних користувачів та запобігання шахрайству.

Використання криптовалют має свої потенційні ризики - шахрайство, маніпулювання цінами, інвестиційні ризики, загрози неправильного використання персональних даних та кібербезпека. Їх можна уникнути за умови доброї обізнаності громадськості щодо функціонування криптосектору.

За даними ЄЦБ, "криптовалюти наразі не представляють безпосередньої загрози фінансовій стабільності єврозони. Їх загальна частка у фінансовій системі є низькою, а їх зв'язки з фінансовим сектором все ще обмежені. Поки немає жодних ознак того, що криптовалюти, що зберігаються банками ЄС, є значущими. Це дає можливість побудувати ефективну та безпечну модель регулювання та використання криптовалют і, відповідно, вдосконалити ринок та збільшити інвестиції, що поставить Союз у хороший та конкурентний стан у світовому криптовалюті.

Крім того, такі ризики можна звести до мінімуму, якщо використовуються практики та досвід інших країн у цій галузі. Безперечним лідером у фінансових технологіях є Китай. Шлях до успішного розвитку в секторі - це дозволяти йому розвиватися і рости, досліджувати його функціонування і лише після цього вводити обмеження. Китай чекав кілька років, перш ніж запровадити офіційні постанови та видавати ліцензії, що дозволило ринку швидко адаптуватися та залучати все більше та більше людей.

На відміну від Китаю, вводячи неефективні правила, Сполучені Штати сповільнюють розвиток компаній, які стикаються з окремими вимогами в кожному штаті і їм важко отримати ліцензії. Ось чому найбільша кількість платежів через он-лайн небанківські системи здійснюється в Китаї - через прості у користуванні додатки, які зараз є частиною повсякденного життя сотень мільйонів китайців.

Ця практика може слугувати прикладом та основою для розвитку криптосектору в ЄС та для його ефективного регулювання, звичайно з урахуванням практики самих держав-членів. Підготовка класифікації криптовалют допоможе в подальшому уточнити бізнес-модель та систематизувати її. Якщо підходити обережно та уникнути поспішних норм, ЄС може стати сприятливим середовищем для розвитку технологій та отримати можливість отримати багато переваг криптосектору.

Ресурс:
https://www.investor.bg/kriptovaluti/491/a/ipi-kriptovalutite-i-es-tehnologichno-razvitie-predi-regulaciiata-300392/

Посилання: Криптовалюта

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^