Стратегічні орієнтири » Державні фінанси 2020 » Лукашук Ю.Ф. Виготовлення та збут білетів національної лотереї
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
19-05-2020, 16:12

Лукашук Ю.Ф. Виготовлення та збут білетів національної лотереї

Категорія: Державні фінанси 2020

В період економічної кризи коли все більше людей надіються на отримання надходжень шляхом виграшу у лотереї, почастішали випадки виготовлення і збуту підробних білетів державних лотерей.
Під білетами державних лотерей слід розуміти документи, які дають право особі, що їх придбала, на участь у господарській операції, яка передбачає розігрування призу за випадковою вірогідністю виграшу. Емітентом випуску таких білетів є держава в особі уповноваженого нею центрального органу державної влади та управління, що здійснює фінансово-кредитну діяльність. Порядок проведення державних грошових лотерей та реєстрації випуску білетів лотерей регламентується Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.
Під виготовленням розуміються дії, внаслідок яких створюються підроблені білети державних лотерей. Способи такого виготовлення можуть бути різними (друкування типографським способом, малювання, ксерокопіювання тощо) і значення для кваліфікації злочину за ст. 199 не мають. Виготовленням вважатиметься як повна імітація білета державної лотереї, так і істотна фальсифікація тим чи іншим способом відповідних справжніх предметів, яка робить можливим досягнення мети їх збуту і, на думку винного, у звичайних умовах ускладнює або зовсім виключає виявлення підробки. Як виготовлення вказаних предметів слід кваліфікувати і дії особи, яка свідомо придбала підроблені білети державних лотерей з метою їх наступного збуту і для надання їм більшої подібності до справжніх внесла до них додаткові підробки, які створювали можливість перебування їх в обігу.
Виготовлення знарядь, за допомогою яких передбачається в майбутньому виготовляти фальшиві білети державних лотерей, слід кваліфікувати як готування до вчинення даного злочину.
Збутом білетів державної лотереї є їх умисне відчуження як сплатне, так і безоплатне (використання як засобу платежу, продаж, розмін, обміні дарування, передача в борг або в рахунок покриття боргу, програні в азартних іграх тощо).
Відповідальність за даний злочин передбачена ст..199. КК України :
«Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів
1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, - караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Примітка. Дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у великому розмірі, якщо сума підробки у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; в особливо великому розмірі - якщо сума підробки у чотириста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.»
На мою думку, методи виявлення випадків виготовлення і збуту білетів державної лотереї є доволі не розвиненими в нашій державі. У відкритих джерелах дуже мало інформації щодо злочинів даного виду, адже зазвичай продажі фальшивок проводяться в малих кількостях, продажі проводяться з використання мережі інтернет, а загальна сума від продажу однієї партії може не ідентифікуватися як злочин вчинений у великому розмірі, що значно пом’якшує відповідальність. З іншої сторони потерпілі потрапивши «на гачок» до аферистів розуміють, що поліція має дуже низькі шанси віднайти цих людей, а сума втраченого не є значною. Тому в Україні ринок виготовлення та збуту фальшивих білетів державно лотереї діє майже непомітно, хоча покарання за цей вид злочину є досить суровим.

Посилання: ЛНУ імені Івана Франка, ЕКІ-31, Білети державної лотереї, Фінансові шахрайства

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^