Стратегічні орієнтири » Фінансові шахрайства » Шевчик В.В. Недостатній рівень підготовки учасників системи ПВК/ФТ
Информація до матеріалу
 (голосов: 1)
26-05-2020, 11:00

Шевчик В.В. Недостатній рівень підготовки учасників системи ПВК/ФТ

Категорія: Фінансові шахрайства

Шевчик В.В., 2020
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-34с
Недостатній рівень підготовки учасників системи ПВК/ФТ
[/b]
Недостатній рівень підготовки працівників, задіяних в проведенні фінансового моніторингу може призвести до використання СПФМ з метою ВК/ФТ. Низька підготовка ПО у розслідуванні злочинів ВК/ФТ призводить до неефективного і неповного зібрання доказової бази відповідної категорії злочинів, в результаті чого особи, які здійснили ці злочини залишаються непокараними. Це спричиняє повторному скоєнню особами злочинів ВК/ФТ, що загрожує безпеці держави. Нерозуміння суддями суті злочину ВК призводить до перекваліфікації злочинів за ст. 209 ККУ на інші кримінальні статті у ході розгляду справ ВК. Це призводить до засудження осіб за іншими статтями ККУ та призначення винним особам нижчої міри покарання за фактично скоєний тяжчий злочин.
Законодавством України у сфері ПФК/ФТ визначено обов’язок СПФМ вживати відповідно до законодавства заходів для забезпечення проходження відповідальним працівником навчання у сфері ПВК/ФТ протягом трьох місяців з дня його призначення, а також підвищення кваліфікації відповідального працівника шляхом проходження навчання не рідше одного разу на три роки на базі Навчально-методичного центру ДСФМУ, та в інших навчальних закладах за погодженням із ДСФМУ. Крім того, внутрішніми документами СПФМ передбачаються періодичні навчання працівників СПФМ, задіяних в проведенні фінансового моніторингу.
Перепідготовка та підвищення кваліфікації відповідальних працівників та працівників, залучених до проведення фінансового моніторингу СПФМ з питань фінансового моніторингу здійснюється Навчальнометодичним центром ДСФМУ, державною навчально-науковою установою «Академія фінансового управління» та в інших навчальних закладах які уклали договір про співробітництво з ДСФМУ.
В усіх банківських установах здійснюється внутрішнє навчання у сфері ПВК/ФТ на постійній основі. Внутрішнє навчання у сфері ПВК/ФТ зазвичай, проводиться згідно з затвердженим Планом навчань на поточний рік. Також співробітники банків беруть участь в навчаннях, що проводяться ДСФМУ і/або НБУ.
Підготовка фахівців ПО з питань фінансового моніторингу в сфері ПВК/ФТ здийснюється на базі:
- Навчально-методичного центру ДСФМУ;
- навчальних закладів при ПО.
Крім того, представників ПО беруть участь у міжнародних семінарах із тематики ПВК/ФТ. Позитивною є практика розробки методичних рекомендацій (стосовно публічних діячів).
З метою ефективного управління ризиком пропонується:
1. Забезпечувати своєчасне проходження навчань відповідальних працівників СПФМ.
2. Забезпечувати регулярне проведення внутрішніх навчань з питань ПВК/ФТ працівників СПФМ, задіяних у проведені фінансового моніторингу.
3. Звертати увагу СПФМ на необхідності аналізу типологічних досліджень, що розроблюються ДСФМУ та ін. інституціями.
4. Продовжити практику розробки навчальних посібників, Коментарів, методичних рекомендацій для учасників системи ПВК/ФТ (включаючи аналізи та збірки нормативно-правових актів, тлумачних словників системи ПВК/ФТ).
5. Продовжити практику участі представників судів у міжвідомчих нарадах, семінарах, конференціях з питань ПВК/ФТ. Удосконалити навчальні плани та програми з метою ознайомлення ПО не тільки з теорією протидії злочинам ВК/ФТ, а й напрацювання навиків стосовно виявлення, розслідування зі збором доказової бази справ, пов’язаних з ВК/ФТ.
6. Організовувати спільні навчання для різних ПО з метою обміну досвідом у розслідуванні справ ВК/ФТ.
7. Забезпечити проведення міжвідомчих нарад між представниками ПО та РО з метою забезпечення плідної та ефективної співпраці у розслідуванні злочинів ВК/ФТ.
[b]
Список використаних джерел:

1. Ризики небанківських фінансових установ в сфері ПВК/ФТ. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://bank.gov.ua/admin_uploads/article/1_pr_2019-06-19.pdf?v=4
2. Підвищення відповідності глобальної системи у сфері ПВК/ФТ: безперервний процес – 18 жовтня 2019 року. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://mof.gov.ua/storage/files/%D0%B4%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D1%8F%D0%B2%D0%B8%20FATF.pdf
3. Постанова «Про затвердження Положення про здійснення банками фінансового моніторингу» . [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/admin_uploads/law/19052020_65.pdf?v=4
4. Звіт проведення другої національної оцінки ризиків у сфері ПВК/ФТ. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://finmonitoring.in.ua/vashij-uvazi-proponuyetsya-zvit-provedennya-drugoyi-nacionalnoyi-ocinki-rizikiv-u-sferi-pvk-ft/
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
^