Стратегічні орієнтири » Фінансові шахрайства » Рип'янська М.Ю. Бюро фінансових розслідувань
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 860
  • Автор: Rypianska
  • Дата: 27-05-2020, 21:49
 (голосов: 0)
27-05-2020, 21:49

Рип'янська М.Ю. Бюро фінансових розслідувань

Категорія: Фінансові шахрайства

Рипянська М.Ю.,2020
ЛНУ імені Івана Франка, ІНП 31.

Фінансові розслідування

Бюро фінансових розслідувань (БФР) — правоохоронна організація у сфері охорони економічної безпеки держави, що створюється українською владою. Мета служби — протидія економічним злочинам проти держави. БФР задумується як фінансова поліція країни, з урахуванням досвіду ФБР та Державного агентства США з протидії фінансовим злочинам.
Створення нової цивільної служби при Міністерстві фінансів для заміни податкової міліції та консолідації всіх повноважень з боротьби з фінансовими злочинами проти держави в одному агентстві, уникаючи при цьому дублювання функцій, є пріоритетною вимогою Міжнародного валютного фонду.
Після усунення керівництва ДФС у березні 2015 року питання створення Служби фінансових розслідувань не порушувалося протягом трьох місяців.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк 24 червня 2015 року анонсував розробку нового законопроекту про СФР.
У вересні 2015 такий законопроект був оприлюднений на сайті ДФС з метою громадського обговорення.
У 2020 році речники команди обраного Президента Володимира Зеленського заявили, що з метою боротьби з корупцією планують створити окремий орган для розслідування справ про економічні злочини і подати законопроект про Службу фінансових розслідувань. Відповідний пункт є у програмі переможця виборі.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк повідомив, що створення Служби фінансових розслідувань Президент Володимир Зеленський розглядає як пріоритетне завдання. Служба буде саме аналітичним, а не силовим центром, покликаним упереджувати вчинення злочинів у фінансовій сфері, зокрема, займатиметься виявленням, припиненням, розкриттям та досудовим розслідуванням злочинів, а також матиме право на ОРД. Кількість працівників СФР не має перевищувати 3000 осіб.
На доручення глави держави проект закону про Бюро фінансових розслідувань був унесений до Верховної Ради як невідкладний 30 серпня. Проте, вже 2 жовтня його зняли з розгляду.

«Відмивання» грошей - це операція, в процесі якої приховуються походження, призначення грошового платежу. «Відмивання грошей» - це конверсія, або "очищення" майна, яка бере початок від серйозного злочину з метою приховання джерела його походження. Слід зазначити, що процес відмивання «брудних» грошей несе загрозу для загальноекономічного розвитку територій та країн, які відмовляються від жорсткого контролю за цим видом міжнародної злочинної діяльності.
Неконтрольований приплив та відплив великого обсягу "брудних" грошей потенційно може зруйнувати національну економіку країни, що їх приймає. Надлишкові потоки готівкових коштів, що потрапляють в обіг, спотворюють попит на готівку, відсоткові ставки і, таким чином, призводять до інфляції. Відплив мільярдів доларів на рік з економічної системи ставить під загрозу не тільки стабільність та розвиток окремих національних економік, а й міжнародної фінансової системи в цілому.
Безпосереднім джерелом одержання «брудних» коштів є тіньова економіка як сукупність неврахованих і протиправних видів економічної діяльності.

Фінансовий контроль - це один із видів фінансової діяльності держави з перевірки суб'єктів господарювання всіх форм власності шляхом застосування встановлених чинним законодавством методів контрольної діяльності для виявлення недоліків у фінансовій звітності підприємств, установ, організацій в процесі створення, розподілу, використання грошових фондів.
Принципи фінансового контролю:
• незалежність;
• гласність;
• превентивність (попереджувальний характер);
• дієвість;
• регулярність;
• об'єктивність;
• всеохопний характер.

В залежності від суб'єктів, що здійснюють фінансовий контроль, він поділяється на:
• Державний фінансовий контроль - проводять державні органи влади і управління. Весь державний контроль поділяється на загальнодержавний і відомчий. Загальнодержавний контроль має надзвичайно велике значення, від його організації і дієвості багато в чому залежать шляхи економічного розвитку суспільного виробництва, рівень добробуту населення, масштаби тіньової економіки і економічних злочинів. Проводять загальнодержавний контроль Кабінет Міністрів України , Міністерство фінансів України , Державна фіскальна служба України , Державна аудиторська служба України
• (Держ аудитслужба), місцеві державні адміністрації, Державний митний комітет та ін.
• Відомчий фінансовий контроль - застосовується тільки по відношенню до підвідомчих підприємств та організацій і проводиться контрольно-ревізійними підрозділами міністерств і відомств. В останні роки у зв'язку з ліквідацією великої кількості міністерств, появою підприємств нових форм власності масштаби відомчого фінансового контролю значно скоротилися.
• Громадський фінансовий контроль - здійснюють громадські організації (партії, рухи, профспілкові організації).
• Аудит - незалежний зовнішній фінансовий контроль, заснований на комерційних засадах. Розвиток аудиту обумовлений:


В залежності від часу проведення виділяють такі форми фінансового контролю:
• попередній, що проводиться до здійснення фінансових операцій;
• поточний, в процесі фінансових операцій (перерахування податків, зборів, утворення фондів грошових коштів, здійснення виплат та ін.);
• наступний, що проводиться після закінчення певних періодів, за підсумками місяця, кварталу, року.
За джерелами контролю:
• документальний — фінансовий контроль, що полягає в аналізі та перевірці первинної документації (кошторисів, балансів тощо), пов'язаної з рухом грошових коштів;
• фактичний — фінансовий контроль, під час якого проводиться аналіз як документів, так і матеріальних цінностей, рух яких документально закріплюється, перевіряється відповідність записів фактичним грошовим і матеріальним ресурсами.

Посилання: Фінансові шахрайства, фінансові розслідування, державний бюджет

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^