Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2020 » Сорока В.В. Коронавірусна економіка: хто заробив на епідемії?
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 500
  • Автор: Vitalii Soroka
  • Дата: 28-05-2020, 02:46
 (голосов: 0)
28-05-2020, 02:46

Сорока В.В. Коронавірусна економіка: хто заробив на епідемії?

Категорія: Фінанси підприємств 2020

Сорока В.В. , 2020
ЛНУ імені Івана Франка, МТХ-31

Коронавірусна економіка: хто заробив на епідемії?

Пандемія коронавірусу завдає людству сильного удару: і як хвороба, і як економічна криза. Це все спричинило шалений тиск на бізнес, обмежувальні заходи ще негативніше вплинули на економічну ситуацію. Зрозуміло, що бізнес втрачає великі гроші, однак у цій ситуації є й ті для кого пандемія — це можливість заробити, розширити ринки збуту або позбутися від конкурентів.
Поширення коронавірусу спричинило зменшення обсягів споживання товарів — як тривалого використання, так і повсякденних. Хоча ось деяким компаніям коронавірус приніс додаткові прибутки.
Напевне найбільше виграли виробники гігієнічної продукції.Так, у США зріс попит на дезінфектори та санітайзери для рук — на 1400%, або в 15 разів.
Ціни на дезінфектори у США зросли з $4,5 до $50 доларів за пляшку, але навіть попри це, продажі цих засобів лише в перший тиждень березня 2020 року зросли на 470%.

Через 'локдаун' більшість людей купує онлайн, як приклад, один з найбільших у світі майданчиків для продажу товарів через інтернет, компанія Amazon, оголосила про рекордне збільшення замовлень, так що компанія вимушена була найняти 100 тисяч нових співробітників, а також підвищили їм зарплатню. Така ж ситуація із сервісами доставки, наприклад, у Китаї попит на такі сервіси збільшився на 33%.

Неможливість сходити в кінотеатри вплинула на різноманітні онлайн сервіси та кінотеатри. Найвідоміший з них, Netflix, у зв’язку з карантином з'явилось 7 мільйонів нових користувачів.

Компанія Payoneer підготувала глобальний звіт про стан ринку фрілансу в Україні та світі, який опинився під впливом коронавірусу.
Для дослідження було опитано понад 1000 фрілансерів з більш ніж 100 країн.Так, 40% опитаних фрілансерів вважають, що попит на їхні послуги залишився незмінним або навіть збільшився. При цьому 32% заявили, що кількість нових замовлень значно знизилася.

Також варто зауважити, що пандемія стала чудовою нагодою для шахраїв та їх нових схем.
Мережа переповнилася рекламою «чудодійних» засобів проти напасті. Зцілити обіцяють травами, грибами, навіть чарівними «ефірними полями». Іноді виробник рекламує, ну, просто панацею.Шахраї ще й розсилають українцям смс з обіцянками грошей. Але у результаті, звісно, збагатяться тільки самі.Обіцяють перевірити на коронавірус, натомість хитрістю викрадають гроші.

Отже, можемо зробити висновок, що найбільш вигідно ця ситуація склалась для інтернет-ресурсів та сервісів, виробників гігієнічної продукції, і звичайно ж шахраїв.Джерела:
https://www.unian.ua/society/liki-vid-koronavirusu-ta-inshi-shahraystva-yak-legko-pomerti-cherez-vlasnu-dovirlivist-novini-ukrajini-10975121.html
https://hromadske.ua/posts/koronavirusna-ekonomika-hto-vtrachaye-a-hto-zaroblyaye-na-epidemiyi
https://dyvys.info/2020/05/20/yak-koronavirus-vplynuv-na-zarobitok-frilanseriv-v-ukrayini-ta-sviti/
https://www.slovoidilo.ua/2020/03/18/pogljad/suspilstvo/fejkovi-liky-zavyshheni-cziny-yak-namahayutsya-zarobyty-koronavirusi
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^