Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Кондюх О.Я. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2020
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 365
  • Автор: Helgi99
  • Дата: 30-10-2020, 20:32
 (голосов: 0)
30-10-2020, 20:32

Кондюх О.Я. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2020

Категорія: Прогноз libor

Кондюх О.Я., 2020
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-51с

Лондонська міжбанківська ставка пропозиції (англ. London Interbank Offered Rate, LIBOR) — середньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на Лондонському міжбанківському ринку (від доби до року). Ставки LIBOR розраховуються для 5 валют (долар США, фунт стерлінгів, євро, швейцарський франк, японська єна) на терміни «овернайт», 1 тиждень, 1, 2, 3, 6 і 12 місяців. В розрахунку кожної із 150 ставок бере участь від 8 до 16 банків, обраних регуляторами British Bankers' Association (BBA) і Foreign Exchange and Money Markets Committee (FX&MMC). Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
Значимість ставки LIBOR пов’язана з її характеристиками,. cеред яких не можна не відзначити її масштабність: вона пропонує фіксинг по найбільшому набору валют і термінів. Її розрахунок абсолютно відкритий і досить зрозумілий. Що до банків, що входять у базу розрахунку, вони формують ринок і мають дуже високий кредитний рейтинг.
Проте незважаючи на маштабність застосування ставки LIBOR у світовій фінансовій системі, багато учасників уже почали відмовлятися від розрахунків із застосуванням LIBOR, сприяючи переходу до нового еталону оцінювання вартості ресурсів – альтернативних базових ставок (ARR). Відміну ставки LIBOR підтримують регулятори різни рівнів, в тому числі Федеральна резервна система США (FED) та Управління по фінансоваму регулюванню та нагляду Великобританії (FSA). Це пов’язано із декількома найгучнішими банківськими скандалами, що призвели до виплати штрафів на суму 9 млрд доларів та до обвинувачень декількох банкірів у маніпуляції з ставкою. Через зазначені дії, Банком Англії прийнято рішення щодо поетапної відмови від використання індикатора LIBOR до кінця 2021 року.
Для здійснення інтервального прогнозу міжбанківської ставки варто аналізувати динаміку її значень. Вхідніми даними слугуватимуть показники 3-Month LIBOR based on US Dollar від жовтня 2019 року по жовтень 2020 року. Графік динаміки LIBOR 3M за даний проміжок часу представлений нижче.

Кондюх О.Я. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2020


Даний графік в загальному відображає низхідну тенденцію. Як бачимо із графіку, в період із листопада 2019 року по лютий 2020 року, простежується плавне зменшення значення ставки із 1,89 % до 1,25 % (на 0,64 процентних пункти). У березні динаміка значень LIBOR 3M характеризувалась значною волативністю (у V-подібній формі): якщо на початку березня відбулося різьке зниження ставки до рівня 0,74%, то надалі, значення ставки стрімко зростає, доходячи до показника 1,45%, яке було зафіксовано в кінці місяця. Вподальшому динаміка аналізованого показника іде на спад, досягаючи значення 0, 215 на кінець жовтня 2020 року.
З усього перерахованого вище можемо зробити висновок, що надалі можна прогнозувати подальше зниження ставки LIBOR, як реакція на поступове відмовлення віж використання міжбанківської кредитної ставки в якості глобальної орієнтира у міжнародних фінансово-кредитних відносинах. У теперішній період кризи обсяги міжбанківське кредитування в світовій фінансовій системі є достатньо низькі, і тепер привабливішим джерелом ліквідності виступають центральні банки, які збільшують обсяги короткострокового кредитування шляхом застосування заходів пом'якшення монетарної політики, знижуючи облікові ставки до майже нульового рівня.
Таким чином, здійснивши аналіз динаміки ставки LIBOR за доларом та оцінку факторів впливу на неї, можна запропонувати наступне: станом на 01.12.2020 року базова середньозважена відсоткова ставка на короткострокові міжбанківські кредити терміном на 3 місяці (LIBOR 3M) буде коливатися в межах від 0,23% - до 0,19%.

Посилання: Libor, Прогноз ставки LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^