Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Фурінець М.В. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2020
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2020, 18:34

Фурінець М.В. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2020

Категорія: Прогноз libor

LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі.Розшифровується ця ставка як London Interbank Offer Rate, що в адекватному перекладі відповідає значенню - усереднена процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
Розмір LIBOR визначається щодня Британською асоціацією банкірів (BBA).Її розмір служить барометром стану банківської системи.Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших усереднених ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку.Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок кількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків.
Міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується по семи найважливіших валютах: долар США, євро, англійський фунт, японська ієна, швейцарський франк, канадський долар і австралійський долар.Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті, і вона має цілу мережу розгалужень.Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни.Всього п'ятнадцять термінів визначення.Наприклад, річна ставка LIBOR - ставка відсотка, за якою один банк дає кредит іншому банку терміном на рік.Одноденна ставка - ставка, за якою банк може отримати кредит на один день, тижнева - кредит на тиждень, і інші відповідно.
Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів, але таких що видаються в різних валютах іноді дуже істотно відрізняються один від одного. Якщо розглядати іпотечне кредитування , то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки.Отже, ключовий індикатор для ставки - рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США. Виходить нехитра залежність - якщо зростає облікова ставка, зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає - падає і ставка LIBOR.Але ось на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральною Резервною Системою приблизно раз в 5 тижнів.
Фурінець М.В. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2020
Існує багато методів та підходів щодо прогнозування майбутнього значення ставки Libor. Важливим етапом у прогнозуванні є дослідження історичних значень ставки та їх співвідношення. Досліджуючи динаміку ставки починаючи з 01.01.2019 року, спостерігаємо значні коливання значення ставки. Максимальне – 2,79% наприкінці січня 2019 року, мінімальне значення за період дослідження становило 0,234%. Починаючи з 01.03.2020 р. ставка становила 1,74% простежується подальше різке падіння ставки до 0.54% станом на 01.06.2020 року. Мінімальне значення за період дослідження становило 0,23% станом на 01.11.2020р. що в подальшому показує на спад ставки через пандемію, що впливає на подальший розвиток країни та світу. Проаналізувавши фактичні значення ставки LIBOR, прогнозний діапазон ставки LIBOR USD на 01.12.2020 очікуємо в межах 0.20-0.21%.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^