Стратегічні орієнтири » Фінанси COVID-19 » Рєпіна Н. Проблеми функціонування валютного ринку в умовах пандемії Covid - 19
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
12-12-2020, 19:34

Рєпіна Н. Проблеми функціонування валютного ринку в умовах пандемії Covid - 19

Категорія: Фінанси COVID-19

Коли спалах коронавірусу розпочався на початку року, валютний ринок виявився стурбованим, оскільки очікувалося, що економічний вплив буде обмежений Китаєм. Однак, коли хвороба поширилася і наслідки для світової торгівлі стали зрозумілими, аналітики стали насторожені щодо ризику, який вірус представляє для різних валют, створюючи значну мінливість ринку.
Те, що коронавірус стане головною кризою, стало очевидним лише в середині січня. Спочатку основна увага була зосереджена на Китаї, джерелі зараження і на той час, де проживало понад 80% підтверджених випадків. Карантин, накладений на Ухань та ряд прилеглих міст провінції Хубей, спричинив різке зниження економічного виробництва. Це, у свою чергу, спричинило проблеми для глобальних ланцюгів поставок, логістичні проблеми в Китаї, зниження цін на промислові товари (Китай є домінуючим покупцем у світовій економіці) та удар для туризму та подорожей у всьому світі (Китай стає все більшим джерелом туристів). У цьому середовищі долар США подорожчав, а широкий спектр валют, що розвиваються, знецінився,
Ситуація знову змінилася наприкінці лютого, коли Китай перемістився до більш глобальної економіки. Генезисом зміни став раптовий вибух зареєстрованих інфекцій у Південній Кореї та Італії, але це змінило сюжет на одну з причин, що викликають занепокоєння щодо зростання кількості інфекцій у всьому світі. Потім настала криза довіри. Ринки акцій різко впали. Прогнози зростання ВВП переглядаються все нижче. Більшість урядів Східної Азії пообіцяли провести заходи фінансової підтримки, тоді як центральні банки полегшили монетарні умови. Федеральний резерв США здійснив надзвичайне зниження своїх цільових ставок Фонду ФРС на 50 базисних пунктів, що є першим подібним заходом після світової фінансової кризи, що призвело до компенсації ходів низки інших монетарних органів. Але замість того, щоб позитивно оцінюватись до долара США, це було негативно до долара США. Якщо раніше Сполучені Штати сприймалися як надійний притулок з процентними ставками та доходністю облігацій вищими, ніж в інших економіках країн, то це вже не так, коли врожайність падає до рекордних мінімумів. В умовах ризику валюти, які раніше підтримувались (наприклад, мексиканське песо), зазнали різкого зниження.
Коронавірус мав більш значний вплив на євро з різних причин. Єврозона тісніше пов'язана зі світовою торгівлею і має більш широкі зв'язки з Китаєм, а це означає, що таке уповільнення спричинило значний вплив. Крім того, економіка перебуває в більш крихкому стані порівняно із США та Великобританією, які вже чинять тиск на центральну валюту.
Спалах в Італії призвів до блокування 11 міст у цьому районі, і багато підприємств були змушені закритись. Очікувалось, що Німеччина понесе основний тягар ситуації через зупинку попиту на машини в Китаї, який є основним ринком збуту, а вірус з’являється в той час, коли економіка вже бореться.
Зараз, коли ситуація вплинула на фондовий ринок, і, здається, немає надії на швидкий висновок щодо ситуації, існує ймовірність того, що результати 2020 не зможуть спричинити більший удар у 2021 році. На сьогодні американський долар отримує вигоду від атмосфери ризику на валютному ринку, але немає жодних гарантій, що він зможе зберігати цю позицію безкінечно.
Товарні валюти, такі як канадський долар , одними з перших відчули вплив коронавірусу. Зменшення попиту на нафту з Китаю вплинуло на ціни на нафту, а це, в свою чергу, причинило тиск на канадський долар.
В Австралії та Новій Зеландії вплив на торгові шляхи та туризм був таким же безпосереднім, що спричиняє слабку валюту. В Австралії вітчизняна економіка і без того нестабільна через спустошення лісових пожеж, і обмеження торгівлі в такий складний час створює більший тиск на і без того важку валюту.
На даний момент валютний ринок працює з високим усвідомленням ризику та багатьох змінних факторів. Це може означати, що на валютному ринку може спостерігатися подальша волатильність, причому в районах, які найбільше постраждали від спалаху, спостерігається подальший тиск на курси валют.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^