Стратегічні орієнтири » Антикризове управління 2021 » Ліщинська У.М. Застосування блокчейн-технології в страхуванні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
13-04-2021, 18:52

Ліщинська У.М. Застосування блокчейн-технології в страхуванні

Категорія: Антикризове управління 2021

УДК 336
Лішинська У.М., 2021
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФМ-51с

Застосування блокчейн-технології в страхуванні

Використання блокчейн-технології значно зросло за останнє десятиліття. Ця технологія продовжує розвиватися, з’являються нові функції та можливості її застосування [2].
Блокчейн – це ланцюжок блоків транзакцій, що вибудуваний за певними правилами ланцюжка з формованих блоків транзакцій, орієнтованого на забезпечення взаємодії великої кількості користувачів між собою без потреби залучення посередників [3, c. 105].
Схематично блокчейн-технологію зображено на рис.1.
Ліщинська У.М. Застосування блокчейн-технології в страхуванні

Рисунок 1 – Послідовність виконання транзакції блокчейн [1]
Блокчейн-технологія полягає в розподіленому зберіганні інформації, що дає змогу відкрито і безпечно зберігати важливу інформацію одночасно на багатьох серверах.
Застосування блокчейн-технології в страховому бізнесі дозволяє оптимізувати операційну діяльність, а також ефективно будувати відносини зі своїми партнерами (іншими страховиками, перестраховиками та їх об’єднаннями; банківськими установами, туристичними фірмами тощо) та державними органами [1, c. 274].
Застосування блокчейн-технології в страхуванні призвело до появи смарт-контрактів. Після підписання сторонами контракти зберігається у блокчейні і набирають чинності. Компанії, які взаємодіють за допомогою розподілених реєстрів, мають можливість спільно оновлювати дані, коригувати одиниці виміру, робити перерахунок. Смарт-контракти дозволяють заощадити значну частину часу, необхідного для аналізу страхових випадків і оперативного проведення виплат, блокчейн-технології дозволять гарантувати достатній ступінь прозорості для клієнтів, державних і наглядових органів [4].
Блокчейн може використовуватися для аналізу страхових ризиків по автовласниках. Це дозволить в обмін на доступ до історії штрафів, аналізу стилю водіння та інших факторів отримати страховий продукт за оптимальною ціною. Ще одним прикладом використання блокчейна є реєстр захищених даних в медичному страхуванні. При переведені медичних даних і реєстрів в формат блокчейн клієнт отримує максимально повну можливість контролю власних медичних даних і дозволяти тим чи іншим особам і організаціям мати до них доступ. Кожен пацієнт зможе контролювати які медичні структури матимуть доступ до його історії хвороби і стежити хто і яким чином користується цим доступом [3, c. 106-107].
Отже, застосування блокчейн-технології здатне привнести інноваційні рішення в усі сектори ринку страхування. Ця технологія дозволяє автоматизувати процеси створення і моніторингу страхової історії, миттєво фіксувати страхові подій та оперативно отримувати доступ до потрібної інформації.

Список використаних джерел:

1. Шевчук О.О. Блокчейн як каталізатор трансформації бізнес-процесів у страхуванні / О.О. Шевчук // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. – 2019. – №1 (28) – С. 272-278.
2. Blockchain. The internet revolutionised the way we exchange information. Blockchain is revolutionising the way we transact [Електроний ресурс] – Режим доступу: https://www.pwc.co.uk/blockchain.
3. Нагайчук Н.Г. Можливості використання технології blockchain у страхуванні / Н.Г. Нагайчук, Н.М. Третяк // Науковий вісник Ужгородського національного університету – 2018 – № 19 (2) . – С. 104 – 107.
4. Страхування 2020: Інновації поза старими моделями [Електроний ресурс] – Режим доступу: http:// www935.ibm.com/services/us/gbs/.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^