Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Олійник Л.А. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2021
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
28-10-2021, 16:04

Олійник Л.А. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2021

Категорія: Прогноз libor

© Олійник Л.А., 2021
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-11с


Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2021

LIBOR- це процентна ставка, за якою банки пропонують позичати гроші один одному на оптових грошових ринках Лондона. Вона визначається, як середня відсоткова ставка по кредитам на Лондонському міжбанківському валютному ринку.
Ставку LIBOR прийнято рахувати ключовим орієнтиром вартості грошей. Вона служить базою для розрахунку відсоткових ставок по різних боргових інструментах всього світу. Об'єм фінансових продуктів, ставка яких залежить від LIBOR, вираховується сотнями трильйонів доларів.

Вперше LIBOR почали розраховувати в 1986 році. Займалася цим Британська банківська асоціація (BBA), яка опитувала від 8 до 20 найбільших банків і за підсумками опитувань вивела середню величину процентної ставки. В 2014 р. асоціація лишилася права розрахунку LIBOR через скандали, пов'язані із маніпулюванням ставками, і ці права були передані Intercontinental Exchange Group (ICE), яка і займається цим на сьогоднішній день.
Цей індекс використовується для встановлення вартості різних позик зі змінною ставкою. Кредитори використовують такий індекс, який змінюється, для коригування процентних ставок у міру зміни економічних умов. Потім вони додають до індексу певну кількість відсоткових пунктів, тобто маржу, яка не змінюється, щоб встановити відсоткову ставку необхідну до сплати. Коли цей індекс зростає, процентні ставки за будь-якими прив’язаними до нього кредитами також зростають. Незважаючи на те, що він все частіше використовується для споживчих кредитів, він традиційно був референтним показником для корпоративних фінансових операцій.

Відсоткова ставка LIBOR за 3 місяці в доларах США – це середня процентна ставка, за якою деякі банки в Лондоні готові надавати один одному позику в американських доларах зі строком погашення 3 місяці. Окрім відсоткової ставки LIBOR за 3 місяці в доларах США (USD), ми також маємо велику кількість інших процентних ставок LIBOR для інших строків погашення та/або в інших валютах.
LIBOR є широко використовуваним еталоном для короткострокових процентних ставок.

Банки використовують цей індекс як базовий при розрахунку кредитної ставки і зазвичай прибавляють до нього 5–6%. Плаваюча ставка до сих пір є новинкою для українського ринку та в більшій мірі цікава професіоналам, які добре орієнтуються в макроекономічних показниках та веденні фінансових ринків. Взявши короткостроковий кредит, прив’язаний до LIBOR, перед зниженням цього індексу можна істотно економити, так як щомісячний платіж буде постійно перераховуватись із значеннями LIBOR за минулий квартал фіскального року.
Процентна ставка – це плата за користування грошовими коштами. Для нашого ринку звично платити фіксований % річних у валюті, ніж LIBOR + %. Наперед спрогнозувати динаміку ставки LIBOR, яка залежить і від загальноекономічної ситуації на світовому ринку, складно. На протязі свого існування вона міняється доволі істотно.
При низьких ставках LIBOR + %, привабливіший, ніж фіксований %. Але якщо говорити, наприклад, про довгострокове кредитування, то це довгострокове перебування ставок LIBOR на одному низькому рівні залишається малоймовірним.

Олійник Л.А. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2021


Прогноз ставки LIBOR (USD) 3М станом на 01.12.2021 будемо розраховувати, спираючись на значення ставки за період з 02.11.2020 по 27.10.2021.
На рисунку можемо побачити, як змінювалась дана ставка. Ставка коливається від найвищого значення 0,23725% в січні до найнижчого 0,11888% у вересні. Починаючи з квітня 2021 ставка мала тенденцію до зниження, проте в жовтні ставка збільшилась на 0,014% у порівнянні з минулим місяцем, що є досить незначним. За останні 12 днів, відомі нам, середнє значення ставки було 0,12778%, тобто динаміка ставки LIBOR спадна. Проаналізувавши дані за рік, а також звернувши увагу на значення ставки впродовж жовтня, можемо припустити, що 01.11.2021 значення буде ~0,12%.
Враховуючи темп зниження та беручи до уваги наведені дані ставки за останній період, я вважаю, що станом на 01.12.2021 значення трьохмісячної доларової ставки LIBOR знизиться та буде знаходитись у діапазоні від 0,115% до 0,125%.

Посилання: Прогноз ставки LIBOR, Прогноз, прогноз libor

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^