Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2020 » Васильків Р.В. Сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
29-10-2021, 00:26

Васильків Р.В. Сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг

Категорія: Фінансовий ринок 2020

УДК 336
© Васильків Р.В., 2021
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФМ-51с

Сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг


Фінансова система будь-якої країни базується на фінансовому ринку, до складу якого входять: фондовий, фінансовий, кредитний та ринок фінансових послуг.
Вітчизняна модель фінансового ринку базується на національному та комерційних банках країни. В Україні відзначається тенденція до впровадження, удосконалення та розвитку нових і традиційних фінансових послу [1]. Це є передумовою появи потужного джерела інвестицій, що будуть спрямовуватися в сектори економіки держави.
Зазначимо, що ринок фінансових послуг є системою грошових та економічних взаємозв'язків, які виникають у процесі перерозподілу фінансових ресурсів на фінансовому ринку між державою, юридичними та фізичними особами шляхом формування фондів цільового призначення через систему фінансових посередників.
Сьогодні на ринку фінансових послуг склалася низка тенденцій і напрямів розвитку, що суттєво впливають на якість та специфіку послуг фінустанов. До них, зокрема, можна віднести домінування банківського сектора над усіма іншими, що і є найбільшою складовою фінансового ринку України [2]. Саме тому негативні тенденції у фінансовому секторі країни виявились тут найбільш помітними. Так, кількість установ, які мають банківську ліцензію, на початок 2014 року становила 180 установ, а на початок 2019 року – 77 [3]. Відзначаються негативні тенденції у страховій сфері, до яких входять: зниження вартості активів, забезпечення виконання страхових зобов’язань у зв’язку зі значною девальвацією національної валюти. Кабмін на 2020 рік спрогнозував послаблення національної валюти до 29,5 грн. за долар, що призведе до збереження негативної тенденції. Загальна кількість страхових компаній на початку 2016 року становила 352, а на 2020 рік – 231 [4]. Спостерігається, також, зменшення кількості кредитних установ, у 2014 році їх кількість становила 627, станом на 2019 рік – 355 [4]. Це зумовлює зменшення купівельної спроможності громадян та подальше послаблення економічного стану країни.
Отже, бачимо тенденцію до зростання кількості фінансових компаній та їх активів. Можна відмітити загальні напрями розвитку фінансового ринку України:
1) акумуляція і концентрація грошових коштів населення і підприємств для формування великого капіталу, здатного здійснювати масштабні інвестиції;
2) збільшення частки капітальних вкладень у ВНП і національному доході;
3) залучення вітчизняного та іноземного капіталу в економіку України;
4) балансування попиту і пропозиції на капітал;
5) сприяння розвитку товарообігу.
Основні проблеми функціонування ринку фінансових послуг України:
- недосконалість або відсутність законодавчого та нормативного регулювання процесів реалізації окремих фінансових послуг;
- недостатній професійний рівень керівництва і персоналу певної частини фінансових установ;
- низька капіталізація та конкурентоспроможність національних фінансових установ;
- високі тарифи на послуги.
У цілому, державна політика у сфері підвищення ефективності функціонування фінансового ринку України є доволі суттєвою в деяких сферах, проте, варто відмітити факт зменшення кількості установ у сферах, що призводить до зниження конкуренції та негативних наслідків в умовах ринку[2].


Список використаних джерел

1. Василик О.Д. Теорія фінансів: підручник. К.: Ніос, 2003.
2. Урусова З. П. Проблеми та перспективи розвитку ринку фінансових послуг в Україні / З. П. Урусова, В. В. Ярмош, А. А. Урусов.
3. Oсновнi показники діяльності банків України / Матеріали офіційного сайту Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bank.gov.ua/.
4. Огляд ринків/Матеріали офіційного сайту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://nfp.gov.ua/.

Посилання: Ринок фінансових послуг, фінансовий ринок, тенденції

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^