Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2020 » Пономаренко О.О. Вітчизняний ринок криптовалют
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2021, 11:28

Пономаренко О.О. Вітчизняний ринок криптовалют

Категорія: Фінансовий ринок 2020

УДК 336
Пономаренко О.О., 2021
Вітчизняний ринок криптовалют

В процесі глобального розвитку та загальної комп’ютеризації, із проникненням новітніх технологій та інновацій в життя суспільства, світова економіка не могла залишитися поза увагою. Тому паралельно із реальною широкого розвитку набуває віртуальна економіка, в основі якої лежить обіг цифрової валюти.
На сьогоднішній день одними з найактивніших користувачів криптовалют у світі є українці. Тож дослідження ринку криптовалют в Україні є надзвичайно актуальним.
Для того аби об’єктивно оцінити рівень розвитку цієї валюти в нашій країні, доцільно спочатку визначитись із її сутністю.
Існують безліч підходів до визначення цього поняття: криптовалюта - це різновид цифрової валюти, емісія та облік якої виконується децентралізованою платіжною системою повністю в автоматичному режимі (без можливості внутрішнього або зовнішнього адміністрування) [3]. Найвідомішою і найпоширенішою криптовалютою на сьогоднішній день є Bitcoin.
Основна перевага, яка приваблює користувачів Bitcoin, це анонімність. Поки буде існувати анонімність, криптовалюти працюватимуть. Сьогодні в світі налічується більше 1,7 тис. віртуальних валют. Понад 600 серед них є активними, а ринкова вартість 30 валют більше $1 млрд.
При дослідженні стану вітчизняного крипторинку особливу увагу варто приділити Global Cryptocurrency Adoption Index [рис. 1]. Цей індекс показує рівень прийняття криптовалюти населенням, що базується на вартості криптоактивів, що пересилаються, у розрахунку на одиницю населення, залишках криптоактивів на гаманцях, Р2Р обсягу транзакцій, розрахований за паритетом купівельної спроможності та обсягу роздрібних транзакцій (до $10 тис) за паритетом купівельної спроможності. В результаті даного дослідження Україна посіла перше місце в світі, що свідчить про високий рівень довіри з боку резидентів.
Пономаренко О.О. Вітчизняний ринок криптовалют


Рис. 1. The 2020 Global Cryptocurrency Adoption Index [2]

Більше того, згідно міжнародного дослідження Global Cryptocurrency Ownership Data 2021 [рис. 2], Україна стала лідером по кількості власників криптоактиві по відношенню до всього населення країни. За цими даними більше ніж 5,5 млн. українців є власниками віртуальних валют, що становить близько 12,73% від всього населення. А щоденні обсяги торгів криптовалютою з використанням гривні сягнули 1.9 млн дол. США
Пономаренко О.О. Вітчизняний ринок криптовалют


Рис. 2 Global Cryptocurrency Ownership Data 2021 [1][/center]
Крім того, за інформацією Міністерства цифрової трансформації, українська спільнота блокчейн-розробників є однією із найбільших у світі (ТОП-3), а рівень розвитку безготівкових платежів в Україні входить у світовий ТОП-5, що свідчить про високий рівень цифровізації суспільства. Той факт, що Україна не була включена у глобальний ринок традиційних фінансових інструментів, а також не побудувала повноцінний вітчизняний фондовий ринок, і стало рушійною силою для поширення альтернативних інструментів, зокрема, віртуальних активів.
Незважаючи на те, що в Україна займає провідні позиції в міжнародних рейтингах, є в цьому питанні і негативна сторона. Оскільки такий попит серед українців спричинений відсутністю фондового ринку, низькою доступністю світових фінансових ресурсів та нестабільною економічною ситуацією в країні.
Зважаючи на величезні обсяги вітчизняного ринку криптовалют, Україна просто потребує законодавчого врегулювання цієї сфери економіки. Адже регулювання і введення в правове поле віртуальних активів не тільки створить зрозумілі правила гри і дозволить залучити в економіку грошові, кадрові ресурси, а й спростить життя українцям-власникам криптовалюти, відкриє більше можливостей для розвитку підприємництва і у цілому позитивно вплине на діджіталізацію і підвищення рівня фінансової та цифрової грамотності в Україні.
Список літератури

1. Global Cryptocurrency Ownership Data 2021 Режим доступу: https://triple-a.io/crypto-ownership/
2. The 2020 Global Cryptocurrency Adoption Index Режим доступу: https://blog.chainalysis.com/reports/2020-global-cryptocurrency-adoption-index-2020
3. Легалізація віртуальних валют: що передбачено новим законом? Режим доступу: https://jurliga.ligazakon.net/news/206372_legalzatsya-vrtualnikh-valyut-shcho-peredbacheno-novim-zakonom

Посилання: Криптовалюта

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^