Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Матвіїшин М.П. Прогноз курсу акцій Apple Inc. на 01.12.2021
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2021, 14:07

Матвіїшин М.П. Прогноз курсу акцій Apple Inc. на 01.12.2021

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Матвіїшин М.П., 2021
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-43

Прогноз курсу акцій Apple Inc. на 01.12.2021

Apple Inc. - компанія з головним офісом у США, що займається розробкою, виробництвом та продажем смартфонів, персональних комп’ютерів, планшетів, аксесуарів, а також продає ряд супутніх послуг та програмне забезпечення. Компанія веде діяльність у наступних географічних сегментах: Америка, Європа, Китай, Японія та країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Дана компанія відноситься до сектору електронних технологій та галузі телекомунікаційного обладнання. 31 серпня 2021 відбувся спліт акцій Apple. Inc. в співвідношенні 4 до 1. Apple скоригувала ціну своїх акцій з $ 500 до $ 125. Хоча одна акція за ціною $ 500 дорівнює чотирьом по $ 125, керівники Apple вважали, що дроблення зробить активи доступними для ширшої аудиторії.
Apple входить в основні індекси США і є найдорожчою технологічною компанією в світі за даними Bloomberg. ЇЇ ринкова капіталізація становить 2,458 трлн. на 31.10.2021 року. Також Apple ще є лідер інновацій та одним з найвпливовіших брендів у світі. Ці фактори впливають на діяльність компаній та роблять її акції дуже привабливим фінансовим інструментом. Існує ще багато факторів, які впливають на курс AAPL, як позитивно, так і негативно.
Розглядаючи продукцію компанії Apple. Inc, важливо взяти до уваги факт, що її користувачі мають високий степінь лояльності до бренду, що пояснюється загальною задоволеністю функціями і характеристиками тих, чи інших пристроїв, які виробляються даною компанією. Компанія щорічно проводить революцію в створенні абсолютно нових типів пристроїв і функцій цих пристроїв, які повністю міняють уявлення користувачів про світ технологій. Це також пояснює чому користувачі даного бренду не переключаються на різного роду продукти інших виробників. На сьогодні, Apple працює над цікавими проектами: сканером LiDAR, електромобілем, окулярами віртуальної реальності.
Компанія не стоїть на місці, тому вона стала пропонувати широкий спектр послуг, які включають в себе такі сервіси як Apple Music, Apple TV, Apple Arcade, iCloud, Apple News. Кількість компаній, які використовують продукцію Apple з кожним роком росте. Apple пропонує окремі послуги для бізнес-користувачів. Послуги включають в себе програмне забезпечення, яке дозволяє управляти пристроями Apple всередині корпоративних мереж, ці послуги також включають технічну підтримку та інше.
На даний момент продукція і послуги цієї компанії присутні в всіх аспектах нашого життя, таких як сфера розваг, продуктивність, комунікація та спорт. Еко-система компанії продовжить своє розширення шляхом додавання нових функцій, послуг та пристроїв, які зроблять цю систему ще більш популярною, що в кінцевому результаті приведе до росту доходу компанії.
Apple Inc. представила 18 жовтня нові навушники AirPods і комп'ютер Mac з процесором M1. Продаж навушників виявився дуже прибутковим, тому компанія випустила цю нову модель AirPods. Пристрої з процесором M1 потенційно можуть залучити конкурентів з Windows на ринку персональних комп'ютерів.
Фактором, який негативно впливає на діяльність компанії є проблеми регулювання. Компанія зіткнулася зі звинуваченнями в порушенні антимонопольного законодавства в Європі та судовими позовами в США. Наприклад, 9 вересня в суді ухвалили рішення, згідно з яким Apple більше не може змушувати розробників використовувати покупки через додаток. В подальшому розробникам буде дозволено надавати клієнтам посилання або інші повідомлення, які дозволять їм купувати їхні продукти за межами екосистеми Apple. За очікуваннями це мало вплинути на дохід App Store. Після новин, акції Apple впали на 3% до 149,80 доларів за штуку в обідній торгівлі.
Ще одним фактором впливу можна виділити пандемію COVID-19. Продаж смартфонів різко скоротилася на початку першої хвилі. Проте в четвертому кварталі 2020 року Apple стала найбільшим світовим виробником смартфонів. Перший фінансовий квартал, зазвичай, складається дуже вдало для компанії, оскільки на нього припадають свята. Компанія не дає ніяких прогнозів з часу початку пандемії COVID-19, посилаючись на невизначеність щодо впливу вірусу на бізнес. Вартість акцій AAPL в майбутньому буде залежати не тільки від поширення вірусу, але і від адаптації компанії під нові умови ринку.
15 вересня цього року відбулась презентація нового iPhone 13. Після презентації акції впали, що було передбачувано, бо цінні папери компанії падали у ціні на невеликий проміжок часу, коли Apple Inc. представляла нові моделі iPhone раніше. У зв'язку з цим учасників ринку цікавить зростання продажів iPhone, а також динаміка продажів iPad і Mac, особливо з урахуванням проблем з поставками, що загрожують Apple в умовах глобальної нестачі чіпів для даних пристроїв.
Компанія Apple Inc., яка в другому кварталі 2021 року відзвітували про дуже високі прибуток і виручку у порівняні з прогнозами, представила свої свіжі фінансові результати 28 жовтня. На рис.1 бачимо, що дохід виявився значно меншим прогнозу, що могло розчарувати інвесторів. В результаті чого бачимо різке падіння курсу акцій з 152,57 USD 28 жовтня до 146,96 USD – 29 жовтня. Earnings per share (EPS) дорівнює відношенню чистого прибутку компанії, доступного для розподілу, до середньорічного числа простих акцій. Показник виявився не надто вищим прогнозованого.
Матвіїшин М.П. Прогноз курсу акцій Apple Inc. на 01.12.2021

Рис.1. Динаміка доходів та EPS компанії Apple Inc.

Вплив описаних вище факторів знайшов своє відображення на графіку.
Матвіїшин М.П. Прогноз курсу акцій Apple Inc. на 01.12.2021

Рис.2 Курс акцій AAPL

Не зважаючи на те, що звітність не виправдала очікування, її показники мають позитивну тенденцію у порівняні з попереднім кварталом. В опублікованому звіт за четвертий квартал 2021 фінансового року, виручка за звітний період склала 83,360 млрд USD. Порівняно з аналогічним періодом попереднього фінансового року, цей показник зріс на 20%. Операційний прибуток склав 23,786 млрд USD, чистий прибуток - 20,551 млрд USD. Рік тому ці показники дорівнювали 14,775 і 12,873 млрд USD відповідно.
Оскільки це був останній квартал фінансового року, одночасно було опубліковано показники за рік загалом. Виручка Apple у 2021 фінансовому році склала 365,817 млрд USD, операційний прибуток - 108,949 млрд USD, чистий прибуток - 94,680 млрд USD. У 2020 фінансовому році ці показники дорівнювали 274,515, 66,288 і 57,411 млрд USD доларів відповідно.
Отже, оцінивши бізнес емітента, прослідкувавши за зміною курсу акцій, ознайомившись з останніми новинами, я вважаю, що динаміка курсу акцій буде позитивною і станом на 01.12.2021 ціна акції компанії Apple Inc. буде коливатися в діапазоні від 154 до 157 USD.

Посилання: курс акцій

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^