Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2021, 21:40

Каліщук В.В. Прогноз курсу акцій «Apple»

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Каліщук В.В., 2021
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-41с

Прогноз курсу акцій «Apple»

Виторг від продажів смартфонів компанії Apple у другому кварталі 2021 року зріс майже вдвічі в порівнянні з аналогічним показником минулого року і склав $39,5 млрд. Все завдяки iPhone 12, який, на відміну від попередніх поколінь флагманів, сприйняли на ринку як гідну технологічну новинку — зокрема, в ньому з'явилася підтримка мережі нового покоління 5G, затребуваність якого у світі поступово зростає.
Що більше компанія продає смартфонів, то більше вона заробляє на маржинальних сервісах, таких як Apple TV, Apple Music, гарантії AppleCare. У другому кварталі продаж підписок приніс Apple $17,48 млрд. Це на 29% більше, ніж рік тому, і приблизно 21% сукупного виторгу компанії.
Незважаючи на це, незабаром після оголошення результатів акції Apple впали на 1,5-2%. Негативний прогноз менеджменту компанії щодо уповільнення темпів зростання виручки в наступному кварталі виявився більш значущим для інвесторів, ніж вражаючі результати минулого.
Успішні результати Apple інвестори врахували в оцінці акцій за останні півтора місяці — за цей час акції подорожчали на 21%, оскільки інвестори чекали на хороші результати. Наразі оцінки вартості акцій ґрунтуються на прогнозі майбутнього виторгу та прибутку.
Крім того, бізнес Apple все ще дуже зав'язаний на iPhone і інвестори дивляться на те, якими є нові моделі, які компанія представила у вересні. Проблема в тому, що нова лінійка iPhone 13 отримала лише невеликі покращення функцій та дизайну порівняно з iPhone 12, представленим минулого року.
За третій квартал виторг Apple склав $83,4 млрд, а чистий квартальний прибуток - $20,6 млрд, або $1,24 на акцію, порівняно з виручкою в $64,7 млрд і чистим квартальним прибутком в $12,7 млрд, або $0,73 на акцію, цього ж кварталу минулого року.
Показник квартального виторгу Apple став рекордним (вкотре), а Mac і Services встановили рекордні показники, проте результати Apple лише приблизно відповідали очікуванням аналітиків і майже напевно були стримані браком компонентів, що призвело до затягування термінів постачання багатьох продуктів. Також,Apple змушена виробити нових смартфонів iPhone 13 на 10 мільйонів менше, ніж планувалося, через брак чипів.
У зв'язку з цим компанії, яка мала намір до кінця 2021 року випустити на ринок 90 мільйонів смартфонів, доведеться скоротити обсяги виробництва. Apple є одним з найбільших в світі покупців мікросхем. Але навіть маючи сильну купівельну спроможність, компанія бореться з тими ж перебоями в поставках, які завдали шкоду галузям по всьому світу. Тим часом основні виробники чипів вже попередили, що попит буде продовжувати випереджати пропозицію протягом наступного року і, можливо, в наступний період.
iPhone є найпопулярнішим смартфоном на вторинному ринку, що пояснюється високою якістю і затребуваністю пристрою.Також важливо те, що Apple зберігає початкову вартість iPhone в районі 400 доларів протягом багатьох років, проте зараз розкид цін на пристрої ширший, ніж будь-коли.
Дослідження свідчать, що більше 90% користувачів iPhone залишаються лояльними до бренду, тобто вони купують як новий смартфон моделі тієї ж компанії. Для порівняння, у Samsung цей показник менше 70%. Це пояснюють тим, що Apple - єдина компанія, яка виробляє пристрої iOS. У свою чергу, користувачі Android можуть вибирати пристрої інших виробників, зберігаючи при цьому звичну платформу та улюблені функції.
Також розглянемо статистику ринку смартфонів за третій квартал 2021 року. Так, Apple обійшла Xiaomi і вдвоє скоротила розрив з Samsung. З липня по вересень компанія Samsung поставила 69 млн. смартфонів, що на 14,2% менше, ніж за той же період минулого року. Частка скоротилася з 22,7% до 20,8%. У середньому ринок зменшився на 6,7%. Друге місце повернула собі компанія Apple, яка зайняла 15,2% ринку. У натуральному вираженні Apple поставила 50,4 млн. смартфонів. Тепер вона відстає від Samsung лише на 18,6 млн штук.
У минулому фінансовому кварталі Apple повернула акціонерам $24 млрд у вигляді дивідендних виплат та зворотного викупу акцій. Рада директорів компанії схвалила виплату дивідендів у розмірі $0,22 на акцію за четвертий фінквартал, порівняно з $0,20 в попередньому кварталі.
Отже, беручи до уваги все вище сказане, я вважаю що, акції Apple в листопаді мають перспективи до зростання і будуть знаходитись в діапазоні $149-154.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^