Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Рак М.І. Прогноз курсу акцій Chevron Corporation (CVX)
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 152
  • Автор: Рак М. І.
  • Дата: 31-10-2021, 22:13
 (голосов: 0)
31-10-2021, 22:13

Рак М.І. Прогноз курсу акцій Chevron Corporation (CVX)

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Chevron Corporation одна з найбільших інтегрованих енергетичних компаній світу, що заснована у 1879 році. Знаходить родовища енергоресурсів, видобуває та переробляє копалини, продає паливо кінцевому споживачеві. Розробляє також відновлювані джерела енергії: геотермальні, сонячні, вітрові, гідро та біопаливо. Найбільш значущими географічними напрямками діяльності компанії є західне узбережжя Північної Америки, узбережжя Мексиканської затоки США, Південно-Східна та Центральна Азія, Південна Корея та Австралія.
Рак М.І. Прогноз курсу акцій Chevron Corporation (CVX)

У 2021 році Chevron Corporation посіла 75 місце у списку Fortune Global 500 - рейтингу найбільших компаній світу. Якщо провести аналіз курсу акцій корпорації «Chevron» за останні півроку, то можна спостерігати значне його коливання та ріст протягом останнього місяця. Загалом акції Chevron зросли з початку року на 58,68%.
Рак М.І. Прогноз курсу акцій Chevron Corporation (CVX)

Серед основних чинників, які впливають на курс акцій Chevron можна виділити:
- фінансові показники компанії;
- світові ціни на нафту та енергоресурси;
- рівень видобутку та обсяги реалізації нафтопродуктів;
- попит на енергоносії;
- інформаційний простір навколо компанії та галузей діяльності.
Згідно фінансової звітності за 3 квартал виручка компанії зросла на 82,9% р/р до 44,7 млрд дол, EBITDA – у 3 рази до 12,5 млрд дол, а скоригований чистий прибуток на акцію збільшився у 16 разів до 2,96 дол (https://www.chevron.com/investors/financial-information). Також важливим є значення вільного грошового потоку у розмірі 6,7 млрд дол, що відповідає річному зростанню в 3,7 рази і є рекордним. Це дозволило Chevron знизити чистий борг на 11,7% у квартальному вираженні, а також збільшити обсяг buy-back на 4 квартал до 750 млн дол проти 625 млн дол у 3 кварталі. Не виключено, що далі обсяг зворотного викупу може зростати. Придбання компанії Noble Energy також позитивно позначилося на фінансових і операційних результатах в річній динаміці.
Основними драйверами зростання фінансових результатів стало збільшення цін на нафту та інші енергоресурси. Ціни піднімаються до рівня, що передує пандемії. До прикладу, ріст середньої ціни реалізації нафти становить 78% у річному та 6,6% у квартальному вираженні. Причиною став попит на енергію з боку економік, що відновлюються. Глобальний попит на нафту буде трохи вищим, ніж очікувалося, а обсяги видобутку – трохи нижчими, ніж прогнозувалося, вважають у техкомітеті ОПЕК+ (https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-15/opec-is-hesitant-about-boosting-oil-supplies-here-s-why). Варто також відзначити, що частково високий FCF у фінансовій звітності Chevron за 3 квартал 2021 року пов'язаний із скромною інвестиційною програмою. Компанія змушена акуратно ставитися до проектів у сфері розвідки та видобутку, щоб уникнути тиску з боку міжнародних організацій та їх проекологічного порядку денного. Сегмент нафтопереробки продовжує відновлюватися в контексті маржинальності у зв’язку з ростом цін на нафтопродукти.
На мій погляд, звітність Chevron виглядає помірковано позитивно. Компанія користується високими цінами на енергоносії, поступово знижуючи борг та нарощуючи виплати акціонерам. При цьому виручка і прибуток на акцію виявилися вищими за очікування консенсусу, що також додає позитиву.
Щодо технічного аналізу акцій Chevron, то курс прорвав довгостроковий рівень опору на рівні 112,16 дол (колишня місячна вершина від березня та травня). Прорив цього рівня опору прискорив активні імпульсні хвилі 5 та (C). Можливе зростання рівня опору до 120,00 дол. Враховуючи явний денний висхідний тренд, очікується, що Chevron продовжить зростання до наступного рівня опору 120,00 (цільова ціна для завершення імпульсних хвиль 5 та (C)).
Рак М.І. Прогноз курсу акцій Chevron Corporation (CVX)

Станом на 01.12.2021 очікується вартість акції в межах коридору 118-123 дол.

Посилання: Chevron Corporation, прогноз, курс акцій

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^