Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Макух З.І. Прогноз курсу акцій Apple Inc станом на 01.12.2021
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2021, 23:27

Макух З.І. Прогноз курсу акцій Apple Inc станом на 01.12.2021

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Apple — це найбільша у світі компанія в області інформаційних технологій за виручкою, найбільша у світі технологічна компанія за обсягом активів і третій найбільший у світі виробник мобільних телефонів. У серпні 2021 року вартість компанії зросла до 2,48 трлн дол., компанія залишається найдорожчою компанією у світі.
Ціна акцій встановлюється без участі будь-якого регулятора. Вона змінюється в залежності від стану індустрії, в якій існує компанія, поведінки інвесторів і безлічі інших чинників. Вплинути на вартість цінних паперів може будь-яка сукупність подій.
Проте можна виділити декілька основних факторів, які можуть призвести до зміни курсу акцій Apple:
- вихід на ринок нових продуктів. Згідно з даними, зібраними Bloomberg, акції Apple падали майже завжди, коли Apple представляла нові iPhone. Якщо виключити ріст акцій на 8,3% в той день, коли Стів Джобс оголосив про перший iPhone в 2007 році, акції Apple дешевшали в середньому на 0,8% в день дебюту нових смартфонів.
- проблеми і затримки на виробництві. У зв’язку з пандемією коронавірусу, у компанії виникають дефіцити в запчастинах та збої на виробництві. Буквально нещодавно компанія втратила 6 млрд дол США через глобальний дефіцит мікросхем та проблеми на виробництві. Такі ситуації, відповідно, зумовлюють різке падіння акцій.
- публікації фінансових звітів. Звітний рік поступово добігає кінця і на динаміку акцій значно впливає публікація фінансових звітів. Якщо ці звіти будуть успішними – то акції повинні зрости. Якщо ж у фінансовій звітності розкриється інформація про невисокі продажі товарів – ймовірне падіння капіталізації.
- публічні висловлювання топ-менеджерів. Дописи в соцмережах часто можуть бути спробою маніпуляції вартості цінних паперів компанії. І досить часто ці маніпуляції призводять до обвалу акцій.
- тиск держав на діяльність компанії. Урядові відомства ведуть розслідування на предмет антиконкурентної поведінки Apple. Компанія зіткнулася зі звинуваченнями в зловживанні домінуючим становищем свого магазину App Store, порушенні антимонопольного законодавства в Європі та судовими позовами в США. Є ймовірність судових витрат і штрафів, що неодмінно відобразиться на курсі акцій.
- COVID і епоха пост-COVID. Продаж смартфонів різко скоротився на початку першої хвилів COVID-19. Проте в четвертому кварталі 2020 року Apple стала найбільшим світовим виробником смартфонів. Вартість акцій в майбутньому буде залежати не тільки від поширення інфекції і швидкості вакцинації, але і від адаптації компанії під нові умови ринку.
Динаміку цін на акції Apple Inc за останній рік можна побачити на рисунку нижче.
Макух З.І. Прогноз курсу акцій Apple Inc станом на 01.12.2021

Беручи до уваги всі вище наведені чинники, я вважаю, що ціна акцій станом на 1 грудня 2021 року коливатиметься в районі 147-154$ .
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2021 (4)
Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
^