Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Антосюк В.І. FINTECH У МЕДИЧНОМУ СТРАХУВАННІ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1074
  • Автор: Антосюк
  • Дата: 1-11-2021, 19:49
 (голосов: 0)
1-11-2021, 19:49

Антосюк В.І. FINTECH У МЕДИЧНОМУ СТРАХУВАННІ

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Антосюк В.І.
FINTECH У МЕДИЧНОМУ СТРАХУВАННІ


У сучасному конкурентному ринковому середовищі підприємства, організації та компанії переорієнтовуються на використання інноваційних технологій та передових здобутків у сфері маркетингу. Креативністю й специфічним значенням з-поміж них вирізняється fintech, що є ефективним способом оптимізації функціонування різноманітних установ на основі використання та імплементації ідей сторонніх учасників для вирішення актуальних питань в частині їх розвитку, організації та функціонування.
Враховуючи новизну й незначний рівень поширення у світі, усталеного й однозначного тлумачення fintech немає. Назагал, fintech (укр. фінтех - фінансові технології) — це інновації, що мають на меті конкурувати з традиційними фінансовими методами у наданні фінансових послуг.
Фінтех є ефективним інструментом, який дозволяє з мінімальними витратами коригувати розвиток існуючого проекту з урахуванням думки провідних фахівців тощо. З-поміж можливостей, які надають фінансові новітні технології у сфері медичного страхування, виділяють наступні:
- економія інформаційних та часових ресурсів;
- раціональне використання досвіду експертів та інтересів соціуму;
- створення інноваційних умов для налагодження ефективної комунікації з цільовою аудиторією, на яку орієнтується фірма, випускаючи продукт чи плануючи надавати певні послуги;
- оптимізація маркетингових витрат, як наслідок можливість переспрямувати ресурси на інші пріоритети [2].
Телематика, P2P страхування, GPS-моніторинг, телемедицина - усе це найінноваційніші технології, які набули свого поширення у сфері медичного страхування.
Перш за все, новітня технологія, що використовується в андерайтингу ризиків за договорами авто-КАСКО, - власне та маловідома телематика, завдяки присторою якої страховикам можна і значно краще провести аналіз та оцінку ризиків, і розробити для клієнтів систему знижок. Загалом телематика передбачає використання скорингової моделі, яка може буті розроблена і страховиками, і незалежними провайдерами зі спеціалізованих продуктів.
Щодо P2P страхування (англ. peer-to-peer insurance), то воно характеризується поєднанням в собі рис співстрахування та взаємного страхування та слугує новим альтернативним каналом продажу страхових послуг. Сучасні страхувальники об’єднуються на платформі однієї із соціальних мереж, створюють страховий фонд за рахунок особистих внесків – і такі взаємовідносини мають ознаки взаємного страхування. Проте, утримувати ризики зі 100 % покриттям Р2Р об’єднання страхувальників не можуть і частину відповідальності за ризики передають професійним страховим компаніям, що носить ознаки співстрахування. Серед ключових переваг Р2Р страхування є якісний відбір ризиків серед поінформованих учасників обмеженого кола об’єднання, можливість для учасників групи повернути частину своїх внесків (окрім сплачених страхових платежів страховику) в результаті беззбиткового періоду або ж зарахувати на майбутні періоди утримання спільних ризиків учасників групи, зменшення ймовірності шахрайства, скорочення витрат на врегулювання дрібних страхових випадків, поява нових нестандартних видів страхування [1,3].
Не менш поширеним нині є також GPS-моніторинг, що під собою має на увазі новітні технології, які передбачають використання пристроїв з вбудованою функцією геолокації. Використання страховими компаніями акумульованої статистичної інформації за рахунок GPS-моніторингу дозволяє підвищити ефективність найважливіших бізнес-процесів – андерайтингу та врегулювання збитків за договорами медичного страхування, що, в свою чергу, призведе до зростання рентабельності та прибутковості страхових операцій.
Крім того, один з сучасних інструментів фінтеху є також телемедицина у сфері страхування. Наявність великої кількості технологічних засобів (трекери, смарт-браслети, мобільні додатки на телефонах, відео-камери) дозволяють оцінювати ризики, що стосуються фізичного здоров’я людини та використовувати страховикам отриману інформацію в процесі андерайтингу та визначення тарифної політики. Застосування такого інноваційного підходу дозволяє значно скоротити фінансові витрати та економити час як хворого, так і лікаря. Використовується телемедицина переважно за стандартними випадками та не стосується ускладнених захворювань. За допомогою мобільних додатків лікар має можливість отримати інформація щодо стану здоров'я, що дозволяє провести превентивні заходи та значно скоротити ризики захворювання пацієнтів та максимально уникнути тяжких наслідків, а для страховиків необхідним аргументом є скорочення витрат та збитковості послуг медичного страхування. Однією з таких платформ в Україні є система LikarOnline. Користувач сервісу може записатися на онлайн-прийом до потрібного фахівця або отримати оперативну консультацію від чергового лікаря, який зв'яжеться з пацієнтом протягом 3 хвилин після запиту з рекомендаціями, а також опісля може прописати і план лікування. Варто додати, що телемедицина, дозволить зробити медичне страхування більш доступним та інклюзивним нині.
Як наслідок, виникає потреба в оптимізації бізнес-процесів страховиків, вдосконаленні нових страхових продуктів з врахуванням сучасних вище перелічених інновацій, а також появи нових підходів до управління страховим бізнесом з врахуванням його діджиталізації. Проведений аналіз дає підстави стверджувати, що фінтех у сфері медичного страхування потребує глибшого дослідження, зважаючи на специфіку трансформаційних тенденцій в національній економіці України та поступове зростання рівня її інноваційності й появу креативних ідей.

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК:
1. Молода М. «Стан і перспективи розвитку медичного страхування».
2. Демчишак Н.Б., Жук Ю.І. Роль економіки знань у побудові інноваційної моделі розвитку України .Молодий вчений. 2018. № 7(59). С. 258-263.
3. Дубчак Л.О. Телемедицина: сучасний стан та перспективи розвитку. Л.О. Дубчак . Системи обробки інформації. 2017. Вип.1(147). С.144-146.

Посилання: #фінансовіпослуги #фінтех #медичнестрахування

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2021 (4)
Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
^