Стратегічні орієнтири » Віртуальні активи 2021 » Розводівський В.В. Ризики інвестування в криптовалюти
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
11-12-2021, 14:02

Розводівський В.В. Ризики інвестування в криптовалюти

Категорія: Віртуальні активи 2021

Розводівський В.В., 2021
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-23с

Ризики інвестування в криптовалюти

За останні кілька років захоплення криптовалютами охопило світ, і ці цифрові монети починають набувати масової популярності. Деякі вітають їх як майбутнє фінансового світу та особистих фінансів, тоді як інші вважають їх ні що інше, як торгові активи з високим ризиком, які в кінцевому підсумку зазнають краху. Незважаючи на великий скептицизм, схоже, що криптовалюти залишаться назавжди і неминуче відіграють певну роль у формуванні уявлення людей про те, що насправді є грошима.
Криптовалюти можуть зрости в ціні, але багато інвесторів розглядають їх як просто спекуляції, а не реальні інвестиції. У чому причина? Так само, як і реальні валюти, криптовалюти не генерують грошових потоків, тому для отримання прибутку хтось повинен платити більше , ніж ви.
Для тих, хто вважає криптовалюти, такі як біткойн, валютою майбутнього, слід зазначити, що валюта потребує стабільності, щоб продавці та покупці могли визначити справедливу ціну на товари. Біткойн та інші криптовалюти протягом більшої частини своєї історії не були стабільними. Наприклад, якщо в грудні 2017 року біткойн торгувався близько 20 000 доларів, то через рік його вартість впала до 3200 доларів. У грудні 2020 року він знову торгується на рекордних рівнях.
Така волатильність цін створює загадку. Якщо біткойн може коштувати набагато більше в майбутньому, люди рідше витрачають і поширюють їх сьогодні, що робить їх менш життєздатними як валюта. Навіщо витрачати біткойн, коли він може коштувати в три рази більше в наступному році?
Іншим важливим моментом є можлива заборона криптовалют у деяких країнах. Правовий статус Біткойн та інших альткойнів (альтернативних монет bitcoin) істотно варіюється від країни до країни, в той час як в деяких відносини залишаються належним чином визначеними або постійно змінюються. Тож, основною країною яку потрібно вказати у цьому аспекті це Китай. Він 24 вересня прямо заборонив криптовалютні транзакції в своїй країні. Китай був найбільшим у світі майнером bitcoin і підтримував найбільшу біржу за обсягом. Багато з тих, хто раптом заробив мільйони, коли ціни на біткойн злетіли чотири роки тому, були саме в Китаї. Посилення репресій Китаю щодо біткойнів та інших криптовалют завжди відбувалося. Безмежний і нерегульований характер криптовалют суперечить баченню китайського уряду економіки, де домінує держава. Крім того, Пекін розглядає криптовалюти як втілення безглуздих здогадок. Китайський уряд повторив у своєму новому 14-му п’ятирічному плані— що фінансова система повинна в першу чергу служити реальній економіці, а не спекуляціям. Китай дуже вагається щодо чистих фінансових спекуляцій через занепокоєння фінансової стабільності — і, звісно, криптовалюта дуже залежить від спекуляцій.
Іншими ж причинами заборони криптовалюти Китаєм Є те що у вересні 2020 року Китай оголосив про свій план припинення щорічного зростання CO2 викидів до 2030 року і стати вуглецево-нейтральним до 2060 року. Це обов'язково тягне за собою придушення майнінгу криптовалют(що вона зробила на початку літа 2021 року), енергоємного і часто вуглецевого процесу, який використовується для підтримки мережі криптовалют, яка китайська влада вважає майже непотрібною для економіки країни. З іншого боку, Китай в даний час пілотує свій цифровий китайський юань, підтримувану державою цифрову валюту, призначену для забезпечення зручності криптовалюти на поверхневому рівні, не маючи жодних переваг конфіденційності та децентралізації або, можливо, відсутність державного нагляду. З точки зору Пекіна, дозволити співіснування цифрового китайського юаня з будь-яким іншим віртуальним активом не має сенсу. Китай був зацікавлений в тому, щоб "уникнути конкуренції з криптовалютами", особливо в той час, як він готується зробити цифровий китайський юань доступним для іноземних користувачів під час зимових Олімпійських ігор в Пекіні в 2022 році.
Тож, криптовалюти на даний момент не змозі повністю замінити звичайні валюти. Основна причина цього це цінова нестабільність і не здатність втручання держави у разі необхідності. Причинами ж цінової нестабільності є віковий склад інвесторів і відсутність великих інвестиційних вкладників, таких як хедж фонди та інші. Якщо розглядати їх як інвестиційний актив то небезпеку можуть викликати події які зв’язані із повною або частковою забороною цих активів, до прикладу , ситуація з Китаєм.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^