Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Колодій П.І. Концепція розвитку системи фінансового моніторингу
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
24-05-2022, 14:34

Колодій П.І. Концепція розвитку системи фінансового моніторингу

Категорія: Фінанси за умов війни

Задля вирішення присутніх проблем фінансового моніторингу (ФМ) в Україні, насамперед зростання інституційної результативності та здатності до його єдиної організованості у робочих процесах розглядають теорію розвитку системи ФМ в Україні (рис.1).
Вказана теорія поєднує його пріоритети з шляхами впливу на діяльність економічних суб’єктів у фінансовій сфері та перетворенню інституційної сфери спротиву понаднормовій фінансовій поведінці.
Виділяючи мету впровадження цього методу, потрібно зазначити, що він призначений для підтримки прямоти фінансового середовища України і зниження можливих випадків понаднормативної фінансової поведінки, особливо тієї, яка містить в собі діяльність небезпечну для суспільства. Такою метою є підняття рівня інституційної результативності та здатності системи фінансового моніторингу.
Для прямої реалізації вищезазначеної теорії виокремлено пріоритети, які допомагають досягненню цих цілей, а саме: забезпечення широкої сфери впливу, для охоплення Державним фінансовим контролем фінансових методів, явищ та засобів; сприяння розвитку інституційної здатності системи фінансового моніторингу; сприяння інституційної результативності системи фінансового моніторингу.
Перший пріоритет характеризується спроможністю подолати ефект «ухилення», тобто під час застосування секторально-інституційної моделі регулювання деякі чинники мають змогу перекрутивши стандарти або рекомендації спротиву узаконенню доходів, фінансової підтримки терористичних організацій та поширенню озброєння масового знищення, чи не приділяти відповідної уваги за правильною реалізацією деяких рекомендацій інших регуляторів.
Другий аспект має на меті досягнення достатньої інституційної компліментарності в системі Державного фінансового контролю, щоб була змога дістати повномасштабний доступ до джерел інформації про здійснення фінансових операцій нерезидентами та резидентами країни. А також до цієї мети можна додати ще й забрати усі суперечності між суб’єктами первинного моніторингу, правоохоронними органами та державними суб’єктами моніторингу. Оскільки в нашій державі наявна стала система поділу інституційних компетенцій, то це питання відноситься до розподілу дозволів з доступу до інформації про злочинні операції (такі як ухилення від сплати податків, фінансова підтримка тероризму, корупція).

Колодій П.І. Концепція розвитку системи фінансового моніторингу


Третій аспект передбачає підвищення рівня фінансової інклюзії населення і суб’єктів господарювання, він відноситься до потреби забезпечення найбільш повного виведення фінансових операцій з неорганізованого обігу.
Інституційну результативність в концепції зменшення громадської небезпеки позанормативної поведінки з фінансами, зупинення прийняття і реалізації певних рішень та дій для певних економічних суб’єктів та застереження до їх майбутнього повтору в теорії можливо привести до зниження фінансового результату такої поведінки.

Список використаних джерел

1. Лігоненко Л. О. Управління грошовими потоками / Л.О. Лігоненко, Г. В. Ситник. – К.: КНЕУ, 2005. – 289 с.
2. Воронова Л.К., Кучерявенко М.П., Пришва Н.Ю. Фінансове право України: навч. посібник для. студ. Київ : Правова єдність, 2009. 395 с.
3. Бурдонова О.Ю. Фiнансовий монiторинг як iнститут фінансового права. Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : матеріали наук.-практ. конф., м. Харків, 16 трав. 2013 р. Харків : ХНУВС, 2013. C. 13–19.
4. Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення : Закон України від 14.10.2014 р. № 1702-VII (із зм. і доп.) // Відомості Верховної Ради України. – 2014, № 50-51.
5. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента: учеб. курс / И. А. Бланк. – 3-е изд., перераб. и доп. –М.: ОМЕГА-Л, 2011. – 656 с.

Посилання: фінансовий моніторинг, система, теорія, модель, чинник, Державний, контроль.

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^