Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Корчак К. Прийняття рішення щодо проведення фінансового розслідування
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 247
  • Автор: Korchak Karina
  • Дата: 1-06-2022, 18:34
 (голосов: 0)
1-06-2022, 18:34

Корчак К. Прийняття рішення щодо проведення фінансового розслідування

Категорія: Фінанси за умов війни

Процес фінансового розслідування є важливою складовою частиною нашого життя. Так, під даним терміном варто розуміти процес дослідження фінансових відносин, що виникають у суспільстві в цілому.
Актуальність даної теми пов’язана із доволі широкою сферою застосування процесу фінансового розслідування. Так, цей процес включає збір, порівняння, а також аналіз усієї наявної інформації, що сформувалась в цілях сприяння кримінальному переслідуванню, а також в процесі позбавлення злочинців відповідних доходів чи інших засобів, спрямованих на скоєння злочину.
Особливу увагу варто звернути на те, що будь-яке фінансове розслідування фактично спрямоване на виявлення певного порушення. Доволі часто ці розслідування проводять до моменту, коли у ході даного процесу виявляються інші, попередньо не визначені, порушення.
Важливою є безпосередня роль фінансового розслідування у контексті правого поля. Так, слід вказати на те, що даний формат розслідувань проводять у ході досудових розслідувань, здебільшого саме кримінального характеру.
Велику кількість уваги в контексті аналізу даного питання варто звернути саме на те, як відбувається прийняття рішень щодо проведення фінансового розслідування. Так, слід зосередити увагу на способах прийняття відповідно рішення.
Так, у процесі формування та застосування на практиці фінансового розслідування, варто проаналізувати відповідну послідовність процесу питання рішень у контексті розслідування у сфері фінансів. Спершу, слід для того, щоб прийняти рішення щодо застосування даного засобу, слід звернути увагу на інформацію та характерні ознаки, що сформувались в контексті відповідного правопорушення.
Важливим аспектом в контексті прийняття рішення щодо проведення фінансового розслідування є безпосередньо інформації, що є головним чинником в процесі здійснення певного розслідування на досудовому етап. Саме ця, так звана базова інформація, дає змогу сформувати певне уявлення про характер злочину й інші складові чинники.
Варто вказати й на один з чергових аспектів, що вказує на те, що у випадку, якщо обвинувачена сторона має відповідні визначені незаконні доходи й вона чинить певні процеси із цими коштами, у такому випадку цей процес використанні незаконних коштів й буде причиною для початку фінансового розслідування.
Важливе місце у даному питанні займає безпосередньо нормативно-правова база. Так, у статті 216 КПК України зафіксовано 5 органів влади, на усі покладаються відповідні функції досудового розслідування. У свою чергу в статті 218 КПК України вказано, що безпосередньо за територіальним принципом й визначається місце здійснення досудового розслідування.
Особливу увагу варто звернути на пункт 5 статті 35 КПК України. Дана частина статті передбачає безпосередню можливість замінити органу, який здійснює досудове розслідування. Так, аналізуючи дану статтю, варто вказати, що вимоги статті 36 КПК передбачають те, що прокурор відіграє важливу роль у формуванні та реалізації плану проведення досудового розслідування, а отже і з обсягами тих інструментів які йому необхідні для виконання усіх завдань кримінального провадження.
Важливо пам’ятати, що будь-який випадок із застосуванням фінансового розслідування буде індивідуальним, й залежатиме від характеру правопорушення та цілей розслідування. Саме тому розслідування повинно бути гнучким.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^