Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Щур Ю.Ю. Значення фінансового розслідування в суспільстві
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 51
  • Автор: Щур Ю. Ю.
  • Дата: 3-06-2022, 01:56
 (голосов: 0)
3-06-2022, 01:56

Щур Ю.Ю. Значення фінансового розслідування в суспільстві

Категорія: Фінанси за умов війни

Щур Ю. Ю.
ЛНУ іменні Івана Франка, ЕКФ-31з
Значення фінансового розслідування в суспільстві

В сучасному суспільстві ця тема є дуже актуальною на мій погляд, так як економічні злочини несуть в собі незаконні доходи, які відповідно до Національної оцінки ризиків, становлять велику загрозу для України.
Основною метою скоєння таких дій є отримання доходів незаконних шляхом, а якщо бути точним то злочинним.
Щоб ефективно протидіяти цій злочинності слід зробити потенційний зиск від самого вчинення злочину меншим за потенційні збитки від покарання.
В той час коли протидія та запобігання даної злочинності, має значення для того щоб перейти від спеціалізованого процесу грошових повернень до основної діяльності зі зменшенням шкоди.
І насамперед, це стосується того, щоб позбавити злочинців доходів, які вони отримали злочинним шляхом.
Саме в цьому питанні нам і допомагає фінансове розслідування. Ключовими перевагами, я виділяю такі:
1. Виявлення та конфіскація засобів вчинення злочину, в нашому випадку, це доходи.
2. Відшкодування, та в першу чергу виявлення несплачених штрафів, чи наприклад, податків.
3. Сплачення збитків державі чи потерпілим.
4. Виявлення мотивів, цілей на скоєння злочинних дій.
5. Розкрити використання якихось інших засобів чи послуг, таких як телефон, транспорт, електронні гроші, гаманці, картки, що мають відношення справи.
6. Виявлення свідків, підозрюваних та жертв пов’язаних зі злочинною діяльністю.
7. Визначення також місцезнаходження.
Велика кількість людей, думаю що нікому це не секрет, мають якесь майно, гроші чи активи та користуються послугами постачальників. Саме фінансове розслідування може забезпечити матеріалами, які можна використати у всіх видах розслідувань, тим паче й у тих, які не мають очевидного зв’язку з грошима чи активами.
Сучасна молодь використовує електронні засоби та банківські операції, такі як монобанк, замість готівки. Така ситуація дає змогу брати джерела інформації про особу, які потім дозволяють розкрити якісь деталі про особу, платежі, пересування, діяльність, інтереси, навіть плани, які можна використовувати для цілей запобігання і виявлення злочинів.
Завдяки фінансовим розслідувань та їх допомозі, слідчий, який проводить традиційне розслідування, може навіть знайти докази причетності конкретної особи до злочинної діяльності або докази вчинення нею злочину.
Фінансові розслідування також дають нам змогу дати більш конкретний висновок щодо низки вироків, надаючи фінансові докази. Тобто вони сприяють в ухвалені рішень.
Фінансові розслідування звісно можуть надати інформацію щодо масштабу та, так би мовити, особливостей діяльності організованої якоїсь злочинної групи, її керівників, зв’язки людей причетних до злочинної організації вищої ланки, ієрархії злочинної організації.
Чесно кажучи, така інформація не завжди має доказове значення у конкретній справі, але все ж таки вона є дуже важливою для розуміння механізму функціонування та структури організованих злочинних груп, їх учасників, пов’язаних юридичних осіб, а також сфери їх діяльності.
Детальний аналіз отриманої інформації може бути значно використаний у ході стратегічного аналізу для оцінки більш небезпечних для суспільства сфер злочинності, визначення, так би мовити, пріоритетів діяльності правоохоронного органу, а також для правильного розподілу всіх ресурсів та сил.
Отже, під сумуючи вище сказане фінансові розслідування це дуже важливо в сучасному світі, вони не лише опосередковано допомагають у розслідуваннях організованої злочинності шляхом надання фундаментальних фінансових оперативних даних, а також несуть в собі велику кількість потрібних функцій, таких як надання вироку особі за скоєні дії.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^