Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Галів Р.П. Особливості проведення фінансових розслідувань в сучасних умовах
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
3-06-2022, 09:44

Галів Р.П. Особливості проведення фінансових розслідувань в сучасних умовах

Категорія: Фінанси за умов війни

ЛНУ імені Івана Франка, Екф-31з
@ Галів Р.П.
Особливості проведення фінансових розслідувань у сучасних умовах

Тема 3. Особливості проведення фінансових розслідувань у сучасних умовах
У сучасному суспільстві проведення фінансових розслідувань на є одним із найважливіших аспектів. Оскільки саме завдяки цьому процесу виникає можливість контроль над фінансовим обігом та іншими аспектами у сфері економіки.
Важливо розуміти, що розвиток технологій на даному етапі призвів наше суспільство до активного зростання такого фактору як грошовий обіг в цілому. Саме тому, додаткова актуальність формується у контекст контексті контролю над фінансами. Так, відповідний контроль й здійснює фінансове розслідування.
Виходячи з цього, зрозумілим стає те, що організація та контроль над грошовим обігом є один із головних завдань державних органів, що у своїй сутності спрямовані в бік забезпечення економічної безпеки держави в цілому та її окремих громадян.
Слід зазначити, що будь-який злочин у своїй сутності є певною організаційно-управлінською діяльністю, яка здійснюється на основі побудови відповідного протиправного діяння. Враховуючи це, варто звертати особливу увагу й на процес боротьби з цими порушеннями.
Перш за все, слід вказати, що фінансове розслідування у своїй сутності є доволі нелегким процесом. Так, фінансове розслідування є так званим комплексом дій, що спрямований на боротьбу із нелегальною складовою грошового обігу.
Оскільки дане явище є відповідним комплексом, доречним є наявність відповідних ознак та характерних рис у процесі функціонування даного явища. Так, до прикладу особливу увагу варто звернути на те, як відбувається саме підготовка до того чи іншого розслідування. Окрім цього варто звернути увагу й на те, що фінансове розслідування у своїй сутності передбачає складний процес, що включає в себе такі складові, як визначення шляхів, способів, засобів, сил і строків успішного досягнення заздалегідь поставленої мети.
Однією із характерних особливостей цього процесу є те, що він в обов’язковому порядку відбувається за участі слідчо-оперативної групи, яка висупає формою взаємодії із правоохоронними органами.
Обов’язковим чинником у даному процесі є те, що фахівці, які виконують фінансове розслідування повинні володіти необхідними знаннями та вміння, яка мають на меті оцінки та аналіз. До приладу так, відповідна особа повинна володіти знаннями про фінансові звіти та їх складові, розуміти стратегію розвитку, вміти аналізувати наявну стратегію, тощо. Окрім цього варто вказати й на в великій степені ефективність будь-якого фінансового розслідування залежить від виявлення фінансових операцій та інших угод, спрямованих на злочинних доходів, а також доказування конкретних фактів злочинних доходів.
Для досягнення поставлених задач важливе значення має підготовка до проведення обшуку. Так, у процесі підготовки учасники мають бути ознайомлені з цілями обшуку, зовнішнім виглядом розшукуваних предметів, якщо це документи, то знати їх орієнтовний зміст.
Таким чином, варто вказати, що фінансове розслідування у своїй сутності є доволі непростим явищем, яке поєднує у собі велику кількість різноманітних факторів та особливостей, що дають змогу сформувати певне уявлення про даний процес.
Окрім варто вказати, до головних особливостей саме фінансового розслідування ми можемо віднеси такі чинники як наявність у ході розслідування представників правоохоронних органів, наявність фактів, а також те, що фінансове розслідування опирається саме на кримінальне правову справах матеріального характеру.

Посилання: Особливості проведення фінансових розслідувань в сучасних умовах

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^