Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Лучко М.І. Важливість визначення оцінки ризиків у фінансових рослідуванях
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 71
  • Автор: Лучко М.І
  • Дата: 3-06-2022, 16:03
 (голосов: 0)
3-06-2022, 16:03

Лучко М.І. Важливість визначення оцінки ризиків у фінансових рослідуванях

Категорія: Фінанси за умов війни

Лучко.М.І
ЛНУ імені Івана Франка,ЕКФ -31з
Важливість визначення оцінки ризиків у фінансових рослідуваннях

Зрозумілою є важливість такого явища як фінансове право й загалом процес фінансового розслідування, який є доволі поширений на нашій судовій практиці. Проте окрім розуміння загальних складових цих процесів також слід звертати увагу на таку складову як оцінка ризиків у фінансовому розслідуванні.
Важливо розуміти, що даний процес є доволі складний. Саме тому варто розглядати виконання цього фактору на всіх рівнях управління. Так, особливу увагу варто вказати на те, на рівні держави цей процес відбувається шляхом розвитку відповідної політики, а також в наслідок прийняття правильних рішень, які побудовані на фактаж та чітких даних. До слова, ці рішення повинні бути спрямовані саме на досягнення відповідних цілей і завдань. Варто вказати, що окрім цього на нижчому рівні процесів контролю і управління також фіксуються такі ж цілі та завдання.
Така складова як оцінка ризиків є важливим процесом, що спрямований у своїй сутності на визначення певної імовірності виникнення факторів ризику. Так, ході оцінки ризиків відбувається виокремлення певних подій, ситуацій та факторів, що у своїй сутності впливають на подальший розвиток розвиток того чи іншого економічного об’єкта. Оскільки оцінка ризиків у своїй сутності спрямована на визначення певних ризиків, варто вказати на важливість цього фактору.
Важливим є й процесу проведення оцінки ризиків, так варто вказати на певні складові чинники процесу проведення цієї оцінки. Так, загальна послідовність оцінки ризиків побудована на п’яти етапах. Кожен із цих етапів відіграє важливу роль у цьому процесі. Так, для того, щоб оцінка ризиків була більш реалістичною, слід звертати увагу на усі складові чинники даного процесу: виявлення джерел і причин ризику, етапів і робіт, при виконанні яких виникає ризик; ідентифікація всіх можливих ризиків, властивих даного проекту; оцінка рівня окремих ризиків і ризику проекту в цілому, що визначає його економічну доцільність; визначення допустимого рівня ризику; розробка заходів щодо зниження ризику.
Важливо розуміти й те, що коли ми говоримо про виникнення певних ризиків, варто враховувати той факт, що поки ризики виникають, паралельно із цим відбувають зміни й інших факторів. Мова йде про те, що водночас із цим еволюціонують й загрози.
Проте, не зважаючи на це, саме оцінки ризиків дає змогу створити відповідне уявлення про те, як та яким чином повинне продовжуватись процес оцінки ризиків у фінансовому розслідуванні.
Варто вказати на те, що саме ця складова дає змогу спрямувати фінансове розслідування у правильний напрямок, оскільки врахування відповідних ризиків дає змогу їх уникнути. Окрім цього варто наголосити на тому, що оцінка ризиків у контексті будь-якої фінансової чи економічної діяльності обов’язково повинна бути присутньою. Таке твердження щодо важливості оцінки ризиків можна обґрунтувати тим, що у будь-якому фінансовому процесі для побудови подальшої діяльності створюють так звані бізнес-плани та кошториси, й так в обох з цих документів в обов’язковому порядку проводять оцінку ризиків.
Виходячи з цього, стає зрозуміли висока необхідність й важливість такого фактору як оцінка ризиків у контексті фінансової складової, а саме у відношенні до такого явища як фінансове розслідування, яке проводить для виявлення певних фінансових порушень, що стосуються діяльності різних суб’єктів суспільних відносин.
Варто зазначити те, що для того, щоб оцінка ризиків була правильною, слід дотримуватись відповідних правил та методів, що спрямовані на контроль за проведення оцінки ризиків.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^