Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Габор М.В. Закордонний досвід фінансових розслідувань
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
4-06-2022, 07:40

Габор М.В. Закордонний досвід фінансових розслідувань

Категорія: Фінанси за умов війни

Габор М.В.
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-31з
Закордонний досвід фінансових розслідувань

Україна є доволі молодою державою в контексті своєї незалежної діяльності. Саме тому доречним є використання іноземного досвіду в контексті різних сфер управління. Так, у й питання фінансової та економічної діяльності потребують особливої уваги.
В контексті фінансової діяльності важливим явищем є така складова як фінансові розслідування. Важливо розуміти, що фінансові розслідування є важливою складовою багатьох судових та досудових розслідувань. Виходячи з цього, слід вказати на необхідність ефективного середовища для використання такого допоміжного засобу контролю як фінансові розслідування.
Важливо розуміти, що досвід багатьох країн, таких як Грузія, Італія, Польща, США та Австрія дає змогу створити ефективне середовище для здійснення фінансових розслідувань. Головною спільною рисою багатьох держав, що вже пройшли етап становлення середовище для проведення розслідувань фінансових злочинів, є наявність єдиного правоохоронного органу для проведення фінансових розслідувань.
Так, Україна доречним буде використати практику США в контексті створення органів, що будуть здійснювати безпосередньо фінансові розслідування. В США до фінансових розслідувань залучені такі органи як Управління по боротьбі з фінансовими злочинами. Даний орган здійснює головну діяльність в контексті своєї діяльності, окрім цього він веде тісні взаємодію з іншими установам, такими як
Агентство національної безпеки, а також Комітет з обробки розвідувальної інформації та боротьби з нелегальними мережами фінансових установ.
Варто звернути увагу й на те, яка нормативно-правова база формується в інших країнах. До прикладу, слід вказати на досвід Польщі та Канади. Так, в Польщі діє закон «Про протидію відмиванню грошей та фінансуванню тероризму», а також окрім цього у країні проводиться постійний моніторинг у рамках державного фінансового моніторингу, що проводиться Генеральним інспектором фінансової інформації.
Коли ж мова йде про Канаду, варто зазначити, що основним нормативно-правовим актом в питанні фінансових розслідувань та боротьби з фінансовими злочинами є також закон «Про протидію відмиванню незаконних коштів та фінансуванню тероризму». Окрім цього, процес фінансових розслідувань містить й такі суб'єкти як іноземні банки, кредитні спілки та страхові компанії, що здійснюють свою діяльність на території Канади; фізичні та юридичні особи, що виступають посередниками при здійсненні операцій з цінними паперами та іншими.
Підсумувавши вище викладене, слід вказати на те, що для України доречним є створення ефективної системи протидії легалізації доходів. Така риса вказує на те, що дана Україна є доволі провідною у своїй фінансовій діяльності. Досліджуючи досвід Польщі та Канади можна зробити висновок, що урахування їхніх підходів до діяльності ефективного механізму боротьби з фінансовими злочинами буде для України позитивним й дасть змогу забезпечити економічну безпеку в державі як складову її національної безпеки.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^