Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Баранова В. Передумови для початку фінансових розслідувань
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 805
  • Автор: Viktoriia2706
  • Дата: 4-06-2022, 10:57
 (голосов: 0)
4-06-2022, 10:57

Баранова В. Передумови для початку фінансових розслідувань

Категорія: Фінанси за умов війни

Передумови для початку фінансових розслідувань

Не потребує додаткового обґрунтування твердження щодо того, що фінансові розслідування є важливим аспектом у контексті економічної сфери будь-якої держави, й України у тому числі. Так варто зосередити особливу увагу на лише на загальній сутності фінансових розслідувань, але й на відповідних передумовах, що є підґрунтям для виникнення й правового початку фінансового розслідування.
Так, оскільки фінансове розслідування виступає як невід’ємна частина в контексті зусиль правоохоронних органів у боротьбі з фінансовими порушеннями в країні, варто вказати на те, що будь-яка держава повинна вживати активні заходи, що будуть спрямовані на забезпечення досконалої діяльності в контексті фінансових розслідувань. Саме тому, для того, щоб фінансові розслідування стали основною частиною в контексті кримінальних розслідувань, які стосуються фінансової вигоди, необхідними є так звані передумовами для проведення фінансового розслідування.
Передумови до виникнення фінансових розслідувань є доволі різноманітними й широкими в своєму розумінні. До прикладу однією із передумов є наявність такого чиннику як обґрунтовані підстави, що існують у контексті легалізації доходів, які отримані незаконним шляхом. До прикладу, шляхом тероризму або злочинного фінансування розповсюдження зброї.
Окрім цього також виділяють й таку передумову як наявність будь-якого зв’язку, такого як продаж, розповсюдження чи виробництво зброї масового знищення.
Також, однією із найбільш поширеніших є така передумова як наявність у злочині такої складової частини як фінансова складова. Так, фактично кожен злочин, що торкається незаконної фінансової діяльності буде розглядатись у контексті фінансового розслідування.
Також варто виділити такі підстави як наявність аспектів, що вказують на необхідність розшуку активів та проведення конфіскації, а також наявність майна, яке значною мірою перевищує законні доходи суб’єкта.
Так можна зробити загальний висновок, що кожна передумова базується на відповідній вже наявній інформації, які виступають підґрунтям для подальшої перевірки. Варто розуміти й таку тенденцію, яка вказує на те, що більшість фінансових злочинів базується на поєднанні як законних, так і незаконних доходів.
В контексті фіксації так званих умов фінансового розслідування варто вказати на те, що певних змін потребує стаття 209 Кримінального кодексу. Її недолік полягає у тому, що в ній відсутнє посилання на конкретний злочин, проте, не зважаючи на це, злочинне походження, відповідно до змісту статті, повинне бути виведене з фактичних обставин. Окрім цього повинна бути наявна така складова як те, що особа усвідомлювала «могла і повинна була знати», що майно одержане злочинним шляхом, що вказує на непрямий умисел.
Важливим є додати аспект, який буде стосуватись автономного розслідування легалізації доходів, що одержані злочинним шляхом, у кожному випадку виявлення цього злочину, за відсутності даних про предикатний злочин.
Варто зазначити, що на практиці процес легалізації доходів, що отримані злочинним шляхом, можуть бути виявлені ід час розслідування за попереднім злочином. Таким чином, є зрозуміли те, що передумови будь-якого розслідування є головною його частиною.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^